Přejít na obsah

ABC hodinky - pomoc s výběrem


budo

Doporučené příspěvky

Na horskou turistiku používám Suunto Core All Black. Rád je nosím i jako EDC. Jejich design mi vyhovuje, sedí ke mne. Naprosto mi vyhovuje kulatý nepřeplácaný design, absence jakýchkoliv zbytečných barviček a zbytečných výstupků a kosmických vyfikundací, které jinak z mého pohledu (!) zbytečně hyzdí většinu géček i protreků. Zároveň mi ale (krom toho, že oproti Géčkům to jsou fakt takový rozhrkaný plasťáčky - to bych snad ještě vydejchal) nepřekonatelně vadí jejich naprosto blbé ovládání a nedostačující funkčnost a rozsah při používání countdown - maximm je ubohých 99:59 min, chybí preset varianty pro rychlé použití, než se k tomu promačkám skrze menu, tak bych z toho vyrostl...
 
Ty mi 100% vyhovují po stránce funkčnosti stran ovládání i variability v nastavení, mají geniálně udělaný rychle přístupný preset volby countdownu, custom má maximální rozsah krásných 23:59:59 h. Nastavitelné různé režimy události po odpočítání na nulu - to je super. Bohužel chybí ABC, na ruku nejsou tak pohodlné, jako Core a pro mne jsou designem níže. Přesto je ten design ještě pořád únosný (i když by ten rámeček v černé méně rušil). Z Casia bych mohl designově ještě tak třeba DW 5600BB-1, DW 5600HR-1 (ty jsou na mne už s těma barvičkama skoro na hraně). Protreky moc nakoukané nemám.
 
Kulatý a barevný design (černá case, černá displej, bez barevných kokotin) blížící se těm Suunto Core All Black, ovšem s funkčností mých G-7800-1ER plus ABC k tomu - to je to, co bych rád našel. Géčková odolnost by byla příjemným benefitem. Kosmický vyfikundace a tvary GW 9400-1 mě zatím dost odrazujou, ale na ruce jsem je ještě neměl (asi bych to měl zkusit, ale stejně se bojím, že to je moc vysoký a v zimě to bude blbý pod rukáv - kdysi jsem měl u sebe putovní mudmany a přišlo mi to pro mne moc divoký). A ani nevím, jak jsou na tom právě ty režimy countdown, který je pro mne dost důležitý, používám ho často a v různých režimech (události po nule). Ostatní časový pásma, taky uvítám, je to příjemný benefit a občas ho využiju.
 
Na Suunto nebo Casiu netrvám. Kvalitou mi je ovšem Casio sympatické.
 
Máte někdo praktickou zkušenost s modelem, který by se blížil požadavkům? Nebo aspoň o takovém víte? Díky.
 
Zajímavé mi přijdou PRG 330-1B

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Tyto dvoje hodinky (G-7800 a Core) lze podle mě těžko skloubit dohromady v jednoho nástupce, hlavně proto, že G-7800 mají jeden z nejlepších a nejzajímavějčích géčkových modulů a nebyly dosud překonané (a to i co se týče toho countdownu), takže tady je každá rada drahá, mně z toho pořád vychází, že s ohledem na tvé požadavky je asi nejlepší kombinací to, co už máš...jen pokud máš ty G-7800 v klasické variantě, tak myslím, že varianta s negativem a celé černé včetně rámečku (G7800B) vypadá mnohem elegantněji.

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Chilliluku :-)
 

Děkuju Ti za reakci a těší mne, že jsem měl s G-7800 až tak "šťastnou ruku" :-)
Budu o tom přemýšlet, ovšem jsem moc velký praktik, než abych si koupil hodinky se stejnými funkcemi jen kvůli vzhledu a spíše si ty svoje nechám.
Ale při procházení možností mne celkem zaujaly 

 :-)
Tak se budu odhodlávat, jestli třeba nejít do nich.
Kdyby s nimi měl někdo zdejší osobní zkušenost, budu rád za info.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Z ABC hodinek jsem měl různé modely (viz.můj podpis), některé i opakovaně a po všech těch letech, kdy jsem to střídal jsem skončil u Suunto Ambit3 Vertikal + HR a už nějak delší čas nemám nutkání na tom nic měnit. Bál jsem se, že budou méně odolné než třeba Protreky nebo G-Shocky, ale s mým životním stylem bohatě stačí (hodně horský kolo, motorka, střelba...). Hodinky prakticky nesundavám, jen když se jdu doma koupat.  Ani v zaměstnání je nešetřím, dost často se dostanu do ztísněných prostor, mnohokrát jsem s nima i štrejchnul, na to co zažily jsou pořád hezký.. :) Výdrž baterie při normálním režimu je cca 10 dní, což mi stačí. Líbí se mi synchro s PC i MT, dost často si pak přehrávám trasu z kola nebo z lesních toulání při procházkách s dětmi. Super fce je navigace do místa odkud vycházíš, to používám hodně na houbách, když už jsem i línej si hlídat směr.. :)

post-5779-0-42560500-1535796944_thumb.jpg

Upraveno uživatelem FranaD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych se rád vyhnul smart hodinkám, které bych musel každých pár dní nabíjet - pro mne by to byla šílená pruda.

Čím dál více se mi zamlouvají ty PRG 650Y 



Někde jsem tady zahlédl, že Suunto je dobrý barometr/výškoměr s hodinkama a Casio že jsou zase dobré hodinky s barometrem/výškoměrem.
 

Máte někdo tedy zkušenost, že by snad tlak (a implicitně výšku) měřilo Casio méně přesně? Případně je takový rozdíl značný?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Ahoj, nevím, jestli je téma ještě aktuální, každopádně já měl dlouho Casio PRG-40-3VER a s ABC jsem byl spokojený. Nyní mám do lesa SUUNTO Traverse Alfa a na sport AMBIT3 a pokud jde o měření tlaku a výšky, tak vůbec nejde o to, jestli CASIO nebo SUUNTO měří přesněji, ale o to, že SUUNTO má více režimů měření. Měření výšky může upřednostnit z GPS/GLONASS - dobré pro dlouhé trasy, kdy se v průběhu dne mění tlak a nebo klasické měření pomocí delty tlaku s výškou - dobré když lezu na kopec/horu a minimálně měním souřadnice. Mají i automatický režim, kdy se kombinuje měření z GPS i barometru a ten musím uznat, že má SUUNTO vychytaný. Casia i Suunta měří obě dobře, ale Suunto dosahuje daleko lepších výsledků zejména při změně počasí. AMBIT 3  mají navíc myslím bezkonkurenční výdrž (ještě nemají barevný displej, jako SPARTANy a bez GPS vydrží týdny.).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trošku do tejto témy načriem aj ja, keďže síce nie som fanúšikom tohoto typu hodiniek, nejako ich nevyhľadávam, ale orientujem sa na ana-digi hodinky, a jediným typom, ktorý ma v súčasnej dobe zaujal, je typ Casio PRW-5100. Je to síce starší model, ale je to rovnako verzia ABC, a predpokladám, že hodnotovo na tom budú podobne, ako spomínal kolega v príspevku vyššie :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...