Přejít na obsah

Brašna na řidítka na kolo


Doporučené příspěvky

Marně sháním, nikde nevidím, tak se zeptám i zde, třeba se stane zázrak.

 

Sháním brašnu na řidítka na kolo (mám hodně netypické kolo, nikam jinam jí dát nemůžu), kam by se vešel notebook, rozměr notebooku 22,5 x 32,5 cm a nikde nemůžu nic najít, všechno je malé.

Aby toho nebylo málo, musí být snadno nandavací a sundavací bez nutnosti instalovat na kolo nějaké konstrukce, držáky a podobně (kolo je skládací, vadilo by to), takže jen klasické pásky - suché zipy. Případný odnímatelný popruh přes rameno je velké plus.

Jedno, jestli bude na výšku nebo na šířku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patriku, pokud chceš fakt brašnu, která tě bude bavit, tak bych si vybral jakoukoliv, která tě uspokojí a následně bych se domluvil s nějakým místním mistrem, aby ti ji upravil na kolo.

Jinak to budou vždy jen nějaké kompromisy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co něco takovýho? Je to pro Brompton, tak by mohli mít vyřešenej držák na skládací kolo:

 

https://www.evanscycles.com/brompton-o-bag-by-ortlieb-with-integrated-frame-EV275470

Já právě mám Bromptona. Tu jejich brašnu nechci. Jednak mi přijde moc drahá a hlavně - místo, kam se montuje držák, už mám obsazené (mám tam přední světlo).

 

Sháním něco jako brašnu, co už mám (viz obrázek), jen kdyby byla o pár cm vyšší.

 

No, buď si budu muset nechat zajít chuť, nebo asi asi někde nechat ušít něco na míru. Asi by tady nikdo neměl tip, kde by v Praze něco takového zvládli a nechtěli za to několik tisíc?

post-412-0-94096000-1535799397_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej si tam košík a do něj pak budeš dávat normální batoh nebo brašnu. Je to efektivnější, než něco sundavat a nandavat...

Neřeší problém. Na tom kole nemůže být nic přiděláno napevno - nešlo by pak složit. Stejně tak nemůžu mít nic vzadu na nosiči, jednak ho na kole nemám (to není až takový problém, bych koupil), ale kolo nemá stojánek, místo toho používá takový speciální způsob složení, kdy nemůže být nic umístěno na zadním nosiči.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Bromptona je škoda ten držák využívat na světlo. Takže si dej světlo na řidítka, případně kup originální držák na světlo, který je pak těsně nad blatníkem. Potom stačí koupit ten rámeček na brašnu a nechat ho od místních mistrů zapracovat do tebou preferované brašny. Snadnější nandavání a sundavání už nevymyslíš.

Upraveno uživatelem Glob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak lze i k Bromptonu zakoupit klasický stojánek. Ale je to poměrně za raketu na tak malý díl. I ten nosič je relativně dost drahý. Ale eazy wheels využívám často. Takže zadní nosič a na ten položit batoh a přes sedlo utáhnout. Návod nebo způsob, jak to udělat je všude hafo. A taky by to bylo řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že sis ho vyšperkoval :). Já na to další díly nad základní výbavu nechci jednak kvůli ceně (jo, je na něj všechno drahý, fakt že jo), ale i kvůli váze, při přenášení je každý gram znát.

 

Jak jsem psal, originální řešení mi nevyhovuje.

To fakt nikdo nedělá o něco větší brašnu na řidítka? To nikdo nikdy nechtěl? Ta, co mám je fakt super, jen být o pár cm vyšší nebo širší a byla by dokonalá. Nějaký tip na někoho, kdo by ji ušil a nechtěl za to raketu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovedu si představit, že k brašně, která Ti vyhovuje přiděláš pár "oušek" třeba na sucháč a přiděláš k řidítkům. Ale při každém sklápění to zase odmontovávat je dost naprd. Tohle je začarovaný kruh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Glob: OK, jsem zvědav, co mi přijde :)

VS: má jen 1,25 kg, navíc na kole nejezdím nijak extrémně, spíše "paní radová kolem rybníka". Musím uznat, že Brompton to má v originále dobře vyřešené, přední brašna není uchycena na řidítkách, ale na rámu, ale zkrátka tohle řešení nechci.

 

Uvidíme, třeba nakonec "vyměknu" a po originálním řešení sáhnu (aneb jak ušetřit - koupím nejdříve levné řešení (mám), potom drahé řešení (objednané), abych nakonec koupil to nejdražší, kterému jsem se kvůli ceně snažil od začátku vyhnout :D ). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dvoukilový notebook v brašně před řídítky smrdí těžkým držkopádem. Zkoušel jsem tak kdysi vozit zrcadlovku a nikdy více. Poznáš při prvním rychlejším pohybu řídítky. Setrvačnost je sfiňa.

 

To máš pravdu. Ale u pidi koleček 18' a pidi řidíteček to bude o něco méně znát, řekl bych. Navíc na malém kole se jezdí převážně městem po asfaltu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...