Přejít na obsah

Potápky a jejich využití


Markynin

Doporučené příspěvky

Podle mě skuteční potápěči používají dive computers.

 

Stejně tak, jako vojáci v misích používají Casio G Shock a ne nějaké kancl-military hodinky. Prostě funkčnost IMHO v tomhle případě převažuje nad stylem.

 

Na druhou stranu jsme se byl potápět před asi deseti lety na Filipínách a jeden starý instruktor (odhadem kolem 50 let) měl ty úplně nejklasičtější Seiko Divery 150m a potápěl se s nima. Ale to byl ponor max 15 metrů, tam ty hodinky v podstatě vůbec na nic nepotřebuješ.

 

Všichni ostatní měli taková ta potápěčská Casia s computery.

 

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já logaritmické pravítko používám docela dost, třeba na kurzy měn nebo na poměry v chemii (jsem včelař a tam se třeba cukr dává v poměru 3:2, tak když chci dát třeba 7 kg cukru, na hodinkách to hravě spočítám).

 

Někteří lidi ho zase používají při pokeru.

 

Jinak lunetu na potápkách používám taky hodně často. Většinou jako stopky.

 

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak počítání piv je super nápad, díky za něj. Ale co jsem třeba vůbec nepochopil je luneta ve stylu jako mají některé Rolexy (a jejich homage). Vypadá to stylově, ale klasické divery (Seiko SKX) ji mají IMHO mnohem lepší.

 

A vůbec tyhle Orienty (které mám jinak docela dost rád) jsou plné nepraktických pseudopotápěčských prvků: lumi nic moc, luneta blbě čitelná, pokud jde o každou minutu, šroubovací korunka, ale nešroubovací tlačítko, prostě stylovka tak maximálně pro kancldiving).0c138128cdf50029d8869074bc4ab593.jpg

 

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten tvůj odkaz je na nějakou úpravu délky tahu

a i kdyby, tak já se nepotřebuju ptát, já se pokrem zabývám od roku 2010, poslední dobou cca 8 hodin denně

 

vem si hodně peněz, logaritmický pravítko a přijď si zahrát. budeš vítán

 

@primfanatic

https://forums.watchuseek.com/f17/mtp-4500-a-137718-2.html#post1668160

Můžeš se ho zeptat... Jestli je to fakt pitomost.

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tom odkazu je věta

 

"I actually use the slide rule when playing poker, for calculating pot odds."

 

Ale to je myslím nepodstatné. Mám pocit, že chceš mít poslední slovo.

 

Prosím zapomeň, že jsem napsal, že *někteří* lidé používají logaritmické pravítko na hodinkách při pokru. Bude to pro všechny jednodušší :-)

 

Pojďme se věnovat raději hodinkám...

 

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kolego, mě se trochu nelíbí, že napíšeš totální hloupost a když tě na to velmi diplomaticky - dotazem abys to konkretizoval - tak místo, abys vycouval, tak děláš pitomce ze mě (že musím mít poslední slovo), odvádíš tím pozornost a jako argument pro svůj názor napíšeš odkaz na fórum, kde někdo tu pitomost skutečně zmínil.

 

pot odds každý hráč musí počítat průběžně a ve zlomu vteřiny, aby se mohl soustředit a měl čas na další aspekty hry. Jinak pot odds je zjednušeně řečeno toto: když vím, že moje kombinace není výherní a je pravděpodobné např. na 25% (moje odds), že se stane výherní (to by bylo v situaci, že mi pomůže přijde jedna ze 13 karet) a v potu (to čemu se laicky říká bank) je 1000,- Kč, pak budu doplácet sázku 250,- ale už ne 500,-

 

tady je to stručně a jasně:

http://holdempokertrainer.com/wordpress/

 

tady kolega je výborný teoretik:

https://www.pokerarena.cz/rubriky/zaklady-pokeru/abc-sazeni/zaklady-pokeru-pot-odds_1500.html

 

opravdu si nedovedu představit jak by tohle někdo počítal na lunetě a to ani nemluvím o zákazu používání pomůcek....

 

moje poslední slovo - dokud zase nebudu číst ptákovinu

howg

Upraveno uživatelem PrimFanatic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@leebauer omlouvám se.

 

Jinak zkusím k tomu logaritmickému pravítku dát link, k čemu je to dobré:

 

https://support.casio.com/answer.php?rgn=4&cid=002001009001&qid=24394&num=1

 

Mě osobně to fakt nadchlo, jedny hodinky jsem jsem kupoval jen kvůli vzhledu a když jsem pak zapátral, k čemu všemu se to dá využít, byl jsem překvapený.

 

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...