Přejít na obsah

Opravy / renovace hodinek Prim


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
  • Odpovědi 321
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dobrý den,

Zeptat zde, nebo v inzerci?

Každopádně mám na opravu "u svého hodináře" jdoucí PSII automat, ale automaticky nenatahují.

Bylo mi řečeno, že mají ulomený, a teď nevím zda se vyjádřím přesně, držák rotoru automatického nátahu.  

Kdyby jste něco někdo takového měli, budu vděčný a rád koupím :-) 

Díky předem za jakékoliv info / inspiraci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mám Prim automaty s ulomeným čepem rotoru samonátahu. Tak jsem se v nich amatérsky "vrtal" (podle názoru, že je víc pokazit asi nemůžu a opatrné rozebírání mi docela jde) a podle mne součástka (lisovaná složitá podsetava) obsahující čep samonátahu je na přiloženém obrázku - tady čep není vidět, protože má být na druhé straně, než je tento pohled, ale tam je u této součástky právě taky ulomený - viz druhý obrázek, kde je ulomený čep a rotor samonátahu. Prakticky to asi znamená sehnat jiné automaty na náhradní díly, které jsou vadné z jiného důvodu - ale pozor, i když čep není ulomený, může být, podle mne, i hodně ošoupaný a opotřebený.

post-19465-0-08504800-1554328761_thumb.jpg

post-19465-0-95836500-1554328782_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro zájemce o technické detaily Primek ještě přidávám obrázek strojku automatů, a ten malý kroužek úplně uprostřed strojku je zbytek po tom ulomeném čepu rotoru samonátahu. Pohled je s odstraněným rotorem samonátahu.

post-19465-0-04179700-1554332443_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky ještě jednou, jak jsme psal, hodinky mám u oprváře, ND shání i on, ale půjdu tomu naproti. Každopádně ještě jeden dotaz - jaký kalibr je v těchto PSII Automatic? 

Někde je u těchto hodinek napsáno 96 a někde 69...v čem se liší? Je na nich předmětný díl (držák rotoru s čepem) stejný?

Ještě jednou díky!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky ještě jednou, jak jsme psal, hodinky mám u oprváře, ND shání i on, ale půjdu tomu naproti. Každopádně ještě jeden dotaz - jaký kalibr je v těchto PSII Automatic? 

Někde je u těchto hodinek napsáno 96 a někde 69...v čem se liší? Je na nich předmětný díl (držák rotoru s čepem) stejný?

Ještě jednou díky!!!

 

Rotor je stejný. Víceméně se liší jen umístěním upínacích otvorů pro ciferník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravim,

potreboval by som vymenit sklicko na Prim Televize automat kaliber 96. Vedeli by ste mi prosim doporucit overene hodinarstvo v Prahe? Je to kusok ktory ma citovu hodnotu, rad by som isiel na istotu k niekomu kto s tym ma skusenost.

Dakujem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý deň,

 

poradil by mi prosím niekto čo mám ešte odšrúbovať aby som uvoľnil strojček ?

 

Tie šrúbky čo sú v červenom krúžku som vyšrúboval. Povolil som aj tú ktorá je v zelenom aby som uvoľnil koliesko. Tuším som niekde čítal že to netreba vyšrúbovať úplne tak som ju tam nechal. Tá šrúbka tam pruží takže myslím že pod nou je nejaká pružinka. Chcem vybrať strojček aby som mohol vyčistiť puzdro aj ciferník no nechce mi povoliť a silou to nechcem vyberať. Sú to 15 kamenové primky netreufnem si typnúť kaliber. Dá sa strojček vybrať celý alebo ho treba rozobtrať ?

 

Ďakujem za všetky odpovede a komentáre.

 

Obrázok je pod týmto príspevkom. Stále mi ukazuje že nemám povolenie pridávať obrázky,.

Upraveno uživatelem Pali333
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud si vyjmul korunku a to podle obrázku asi ano, tak uz stačí sejmout sklo s rámečkem a strojek vypadne ven vrchní stranou. Tento typ pouzdra se mě zdá že se kuchá přes sklo. Ale mám to z mobilu, tak to blbě vidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...