Přejít na obsah

Baterka len v autorizaku?


shaggy

Doporučené příspěvky

Caute,

Kolega ma nejake Hydroconquest baterkove davno po zaruke.

Vsetci bezni hodinari ho poslali prec, ze baterku mu vymeni len autorizovany servis.

Vie niekto preco maju vsetcia taky pristup? Ved vymenit baterku zvladne snad kazdy.

Keby to bola zarucna oprava tak chapem...

 

 

Sent via IPoAC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baterii vymění každý, kdo to umí a je trochu normální. Je fakt, ze hodně z těch hodinářů hodinky, jako je Longines, nikdy neviděli. Maximálně mění baterky ve Festinach, Secco nebo podobných srackach :-)

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praveze co mi vravel tak to boli docela znami hodinari - Eurovea, Lang (110 rokov od zalozenia), dakto pri dvoch levoch (Bratislavaci asi budu vediet). Takze mohli by byt na vyssej urovni ako len menici...

Nakoniec to musel poslat do jedineho SK oficialneho servisu dakde do Rimavskej ci kam.

Ja tomu absolutne nechapem. Ved to by som snad zvladol urobit aj ja doma na kolene (bez noveho tesnenia a tlakovky a mozno s uplne doskrabanym dynkom ale nehrajme sa na detaily).

 

Sent via IPoAC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednou na dovolene jsem mel sousedy, dve rodiny. Dva chlapici, co spolu maji stavebni firmu. Bydleli v takovem baraku z jakehosi kamene, bez omitky. Oba na to cumeli a rikali, ze takovou zakazku nikdy nevzali. Prej moc narocna a presna prace...meli z toho strach. A proc? Jeden vyucenej reznik, deuhy uz nevim co. Ani jeden stavar.

A to to mozna vysvetluje. Lidi nechcou delat co umi, ale co je relativne jednoduche a co nese. A odmitaji prevzit odpovednost.

V Koscomu mi vymenili baterku v GS bez kecu. Jejich prvni vymena baterky v GS. Nechali me je vyfotit otevrene. Za 15 min. hotovo i s tlakovkou. Pokud si chce nekdo rikat hodinar a neni ochoten prevzit odpovednost za vymenu baterky v blbych Hydrech (nic proti nim!), jak mame chodit k doktorovi...

Na druhou stranu, pseudohodinar ktery mi otviral Orisy, mel na zdi poveseny certifikat od Zenithu. Ovsem ne svuj, chlubil se perim sveho otce. Sam mi zdrapal dynko. Takze trocha sebereflexe je asi lepsi nez dojebane hodinky.

Takze jaky je vysledek? Hodne hodinarstvi, malo hodinaru :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi co chcete, dělám hodináře jen 33 let, jsem ve městě okolo 50 000. Na každou stranu to mám k dalšímu hodináři 13-15 km. Od té doby co jsem nastoupil, ukončil činnost zhruba každé 2 roky jeden hodinář z okolí. Zato v okruhu 3-5 km je několik marketů, v každém hodinářství a všude  každá prodavačka dává baterii. Tak z čeho se skládá můj den. Několikrát za den přijde zákazník že byl tam a tam  a že to neumí nařídit, že to neumí zavřít, že nemají zařízení na vodotěsnost. Na živnost potřebuji  doklad o praxi , ale pokud něco prodávám tak to mohu také dělat servis. A podle toho taky vypadají služby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nickolas to vystihol uplne presne: "Hodne hodinarstvi, malo hodinaru."

 

Takze v tomto pripade ide o len o tom, ze vacsina hodinarstiev si na to netrufa, boja sa alebo su len priebercivy? Ale neexistuje, ze Longines po zaruke proste musis servisovat len u oficialneho servisu. Hociktory hodinar by mal byt schopny vymenit baterku a urobit tlakovku na aspon 10bar. Bez vynimky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...