Přejít na obsah

UN Diver Chronometer redesignd


martar

Doporučené příspěvky

Sorry, tohle je vlákno o novejch UN a ne o mně - moje chyba :) nicméně 1) moje ruce celoročně (a přes léto celej martar) se potápí několikrat denně a 2) nějaký hodinky s nižši WR (50, 100) mám taky, takže s mejma obzorama je to doufám v poho.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • Odpovědi 45
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tady https://ulysse-nardin.watchonista.com/news/ulysse-nardin-makes-splash-new-diver-chronometer-collection-launching-monaco-yacht-show je pár detailnich fotek limitky Great white, je tam dobre vidět perfektní zpracování, struktura cifru, fazetka na nožkách i přijatelná výška hodinek. Jako bonus i nějaké živé fotky na potápěčích. Podle mě budou sedět líp než Aquatimery.

 

post-30813-0-87127700-1540885158_thumb.jpg

 

Mně se asi začinají líbit.

 

Mimochodem, až teď jsem si všiml, že logo UN doznalo změny a kotvička už není tak šikmo. A připadá mi, že konec hodinové a minutové ručky vychází z uhlů ramen kotvičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, mně se líbí hodně. Zpracování luxusní, žralok vzadu nemá chybu.

Přesto pro mne představuje vrchol od UN Maxi Marine s vlnkama na lunetě a důlkama na cifru, ta jejich dekorativnost mi přijde geniálně vybalancovaná, kdy ještě nepřekračuje hranice kýče. Pro mne osobně bylo plus i těch 40mm a možnost tahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tu generaci jsem měl taky rád, výhodou byla dvojí velikost třiruček (40 a 43mm) a top byl model s modřenejma ručkama a rhodiovaným cifrem, na tahu.

 

Ale tyhle se mi líbi taky - v podstatě už mi vadí jen ta luneta jak kolo od traktoru (ala Certina). U IWC mi ty výčnělky na lunetě přijdou nějaký kultivovanější. Luneta podle mě trochu zbytečně limituje použití jinak univerzálních hodinek (příliš tool). Ale asi je to jen o zvyku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je taky moc pěknej oblekovej model :) škoda, ze u něj nezachovali jednu z mála komplikací, který se pro divery hodí - rezervu nátahu. Dala se udělat tak, aby nerušila čitelnost. Salonní UN divery ji mají a profi divery ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se ta rezerva nátahu na UN diverskách náramně líbí.

Jako mně se ta komplikace líbí obecně, a škoda, že je tak málo rozšířená- vždyť je to náramně užitečné, imho na rozdíl od tak rozšířeného chronografu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na předešlým videu je v těch několika málo chvílích, kdy jsou vidět hodinky :) dobře vidět, že sedí pěkně na ruce, řekl bych líp než Aquatimery.

 

Mě by zajímalo, jestli ten gumák symetricky sedí na každý ruce, když jedna jeho část je s kloubem. Zpracování pouzdra a cifru je famózní.

Kloub jen na jedné (spodní, vnitřni) části gumáku má tradičně i Marine Chronometer 43 (s těmi římskymi čísly bez lunety) a asi to nesedí na každé ruce, protože jsem už viděl minimálně dva lidi, kteří si gumovej řemen otočili a nosili to kloubem ven. Ledaže by to udělali kvůli logu UN (aby to jako bylo určitě vidět)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kide, moony budu mít na ruce (nebo v bance) i ten den, kterej pro mě bude znamenat "konec kina". Možná tyhle, možná jiný, třeba nějakou limitku...

 

Ale zpět k Nardénům. Já vím, že je tam hodně z Aquatimerů. Ale celkově jsou díky dvěma vertikálně orientovaným subdialům, rezervě nátahu a díky plastický lunetě pořád snadno identifikovatelný jako UN. Sibiř a Sashator tu psali, že u starých UN mají rádi ty detaily a kudrlinky. To beru, patřilo to k značce, ale zároveň se díky tomu jejich divery imho dostávaly do kategorie "hodinek pro rusáky" nebo v připadě členů chronomagu do kategorie "dneska mám chuť na lehkej bizár". Neznám na chronomagu nikoho, kdo si je koupil jako JEDINÝ hodinky na denní nošení. Tohle zjednodušení řady Diver Chronometer, a údajně i plánovaný zcivilnění jinejch modelovejch řad, posunuje produkci Ulysse Nardin trochu blíž evropskýmu vkusu. Snad svym názorem zas někoho nena.eru :)

 

Prudký změny kursu v designu zažila hromada top značek. Někdy to moc nedopadlo, někdy to naopak byl správnej směr a vznikly ikonický kousky a nová DNA značky. Je mi jasný, že se tyhle "skoro IWC" UN nedají srovnávat s věcma, co kreslil třeba Genta, ale mně se líbí. Dobrá značka i skvělé provedení leccos omlouvá. Jsem zvědav, jaký změny má Patrick Pruniaux ještě v plánu.

 

Taky by mě docela zajímalo, jak se bude chovat ta nádherná povrchová úprava pouzdra a dýnka v čase, vzhledem k použitýmu materiálu. U titanu se často uvádí, že jemný škráby a vlásečnice si umí "zahojit" sám a že exponovaný hrany se časem oleští. A co jinýho je satinovanej brus než hromada jemnejch škráb? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Protoze budget by po prodeji batmanů byl, vyrazil jsem dnes odpoledne na výzvědy. Azra je prý nema a mit nebude. U Dušáka na Přikopech je uz mají - černou verzi ref.1183-170-3/92.

 

Moje dojmy: jsou sakra pěkný. Struktura cifru i ručky jsou moc fajn, byť je to designově krok mimo zavedené mantinely. Svěží, jednoduchý, čitelný vzhled. Ozdobné vlnky na lunetě byly nahrazeny linkami, ale pořád je to UN. Na rozdíl od podobných gumových lunet u starých TH Aquaracer 500 se černá p,astická vložka lunety jeví být z kovu. Jestli je to vložka.. Hodinky jsou vyšší než staré Maxi Marine Divery, patrně i kvůli inhouse strojku. Neni to ale tak hrozné. Přes jistou podobnost pouzdra a nožek s Aquatimery totiž perfektně sedí na ruce (mám zápěstí 18,5 až 19mm). Na rozdíl od IWC, ktere mají vysoké kónické dýnko, je průhledné zadni víko UN ploché, schované mezi nožkami, takže pouzdro zespodu vytváři oblouk kopirující zápěstí. Dýnko i nožky jsou v kontaktu s rukou, nikde žadná mezera, fuka, hodinky se nevznáší.

 

Povrchovka je tak jemná, že ji člověk v butiku či na prodejně pod bodovými světly moc nevnímá. Pod lupou by to nyla asi paráda. Přitom brus na titanových Blancpain FF Bathy Chrono tam zaujmul hned. Váha je přijemná, ale díky výšce a průměru hodinek není nepřijemně nízká (třeba u titanových modrých Seamasterů 300 Master Chronometer titan působí v ruce váhově skoro jako plast, tak nějak fejkově).

 

Celkový dojem hodně pozitivní. Moc pěkný hodinky. Na ty černý lunetě bude každé škrtnutí o ty plastické kružnice dost vidět. Velké výstupky na boku lunety zlepšující úchop jsou v reálu poměrně v pohodě, nepůsobí to humpolácky ani vyloženě toolově. Luneta kliká přesně, dost jasným tónem. Barvu lumi ve tmě nevím, protože jsem blb a zapomněl jsem se zeptat nebo se podivat - zakecal jsem se s příjemným a věci znalým prodavačem o historii UN Diverů a o Speedmasterech (měl na ruce krásné 39mm Repliky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Na ablogtowatch je hezká recenze a živé fotky, autor Zen Love. Lumi není žlutá (promo video dost kecalo), je normálně do modrozelena. Struktura cifru i detaily jsou ale moc pěkný...

 

post-30813-0-81899400-1545989435_thumb.jpg

 

Ještě pohled na šedesátihodinovej antimagnetickej inhouse

 

post-30813-0-08164800-1545989459_thumb.jpg

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Síce staršia téma a nie úplne najnovšie hodinky, no po prečítaní predchádzajúcich komentov je krásne vidieť, že 100 ľudí, 100 chutí 🙂 Mnohí z tu prítomných nie sú nadšení, no za mňa je práve tento model a aktuálny Diver Chronograph úplne top, čo sa dizajnu týka (Diver Chronometer s kaučukovým remienkom a titánovým medzikusom o kúsok vedú). Na fotkách sa mi tie hodinky veľmi páčia, no na živo sú podľa mňa dokonalé a vôbec nie sú fotogenické 😄  Oslovili ma tak, že aj keď som si išiel kúpiť úplne iné hodinky, tieto mi už pri prvom pohľade na živo povedali, že inde sa ani nemusím pozerať. Za mňa láska na prvý pohľad ...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...