Přejít na obsah

ROLEX - první luxusní hodinky


tommyyayo

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 79
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já bych šel taky spíš do nových hodinek - za mne je určitě lepší nový Tudor než vintage Rolex z tvých postů. S tebou uvedeným budgetem se vejdeš do téměř všech jejich modelů a vybereš si takové, které se ti budou skutečně líbit. U nových hodinek budeš mít jistotu, že je vše uvnitř v pořádku, že tě nikdo nenatáhl, lepší vodotěsnost, v 90% lepší přesnost a žádné náklady na údržbu - prostě budeš mít klid. Rozhodně bych nepodceňoval Expy I jako model pro ty, co nemají na dražší Rolex kousky. Sám jsem o nich nedávno uvažoval a přitom jsem měl rozpočet nastavený skoro na dvojnásobné hodnotě.    

      

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vpodstatě ti říkáme, že pokud nejsi hodinář ca nebo tomu echt nerozumíš, tak se vintage hodinkám vyhýbej :-)). Jsem rád, že se pomalu potvrzuje to, co jsem ti psal já.

Vidíš, že nekecám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když pominu racionální stránku věci, tedy že nákup vintage má mnoho specifik, tak já osobně bych asi nedal to, že moje první lepší hodinky budou z frcu. První hodinky, to je něco jako první holka - to si budeš pamatovat napořád. Ok, to co teď napíšu je trošku nadnesený přirovnání a možná ani moc nesedí, ale líbí se mi to :-D:

 

Koupit si své první lepší hodinky (ještě navíc ke 30-tinám) je jako přijít o panictví se štětkou v bordelu. Sice na to asi nezapomeneš, ale jaká ta vzpomínka bude, no, to už nechám na tobě :-D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když pominu racionální stránku věci, tedy že nákup vintage má mnoho specifik, tak já osobně bych asi nedal to, že moje první lepší hodinky budou z frcu. První hodinky, to je něco jako první holka - to si budeš pamatovat napořád. Ok, to co teď napíšu je trošku nadnesený přirovnání a možná ani moc nesedí, ale líbí se mi to :-D:

 

Koupit si své první lepší hodinky (ještě navíc ke 30-tinám) je jako přijít o panictví se štětkou v bordelu. Sice na to asi nezapomeneš, ale jaká ta vzpomínka bude, no, to už nechám na tobě :-D.

Mno...

66b5b0b59635f5aeca690a56b03415cd.jpg

 

 

To receno, souhlasim s vetsinou, ze vintaze v tyhle fazi jsou proste pitomost. Musel bys mit zprdele kliku a to je vic nez nepravdepodobny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AdaMoss, zabruslil do zajimaveho tematu, odkud se hur vybrusluje.

 

Nemusim pripominat, ze v nekterych jizanskych zemich berou tatove kluky v 18 do hambincu, aby......

 

Nekdo rika, ze nejlip se naucis jezdit na starym kole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Jestli se nemylim, slo o tyhle. A je to dobrej odstrasujici priklad...

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/92036-rolex-datejust-1601/

 

to myslis moje krasny 1601 djcka z roku 1968? Co jsem je pak prodal za 15k (slovy: patnact tisic korun) na nahradni dily? Ano, mas pravdu:-))))

To me uplne minulo... nechces se rozepsat? Nebo uz to nekde popsany je?

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Mimochodem, to je duvod, proc si kupuju jen nove hodinky. Jedna negativni zkusennost v minulosti mi stacila... Nastesni pro rodinnou kasu lovim v jinych vodach nez je Rolex.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chces Rolex kup zanovni OP a vlezes se kolem kila. Bohužel na vintage rolexy z kategorie těch vyhledávaných sportovních modelů je to málo. Pokud tě fakt láká mít něco vintážního tak do kila koupíš pěkné heuery, které taky nejsou špatná investice. Vintazni hodinky te musí bavit a musis vedet, ze se muzou kdykoliv posrat. Ale kdyz je koupís u seriozniho prodejce da ti na ne i zaruku. Ja mel jako první lepsi hodinky TAG Heuer Carrera CV2010 a mam je dodnes. Rolex to není, ale parady udelaji hodne a umis je koupit v peknem stavu kolem 50k nebo nove za 70? Otazkou je jestli si ty prvni drazsi hodinky k jubileu nechas na pamatku a jednou je treba das synovi, nebo jestli je za rok strelis....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vybíral ke čtyřicátinám bez přehánění rok. Ve finále jsem se houpal na vážkách Rolex/ Tudor. Už už to vypadalo,že vezmu Exp l, ale prodávající je našťestí udal než jsem se rozhoupal. Proč na štěstí? Koupil jsem Tudor Gmt a jsem sakra spokojenej a vím, že u Exp by mi vadila absence data. Jestli datum nepotřebuješ k životu, tak jdi dát někam na ruku Tudor BB 58 a mohl by jsi mít vyřešeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moja rada: nenahli sa len za menom/znackou Rolex. V roku 2010 som riesil presne to iste ako ty teraz, takmer som kupil DJ 1601 za vsetky peniaze, ktore som vtedy ako 22r student mal nasetrene, bez toho aby som DJ predtym videl. Ono to pride casom ako kolegovia uz povedali. Urcite kup nieco nove, resp. zanovne - Tudor, Omega, atd. Ak velmi chces Rolex tak si pockaj, stale si mlady! O 5-10 rokov (mozno aj skor) zvysis svoj budget a investujes do Subov, GMT, atd. a vtedy sa dostavi spokojnost. Vintage Rolex obdobie bude nasledovat az potom, ale to uz budes mierit na prof. modely ako Exiztence :-) a na sklonku tvojej hodinkovej cesty budes stastny s jednymi kvalitnymi hodinkami - JLC, PP, Rolex Day Date, atd.

Upraveno uživatelem Tommy_PP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Uvažuju o koupi Rolex - byly by to první. Líbí se mi klasický Datejust/36mm, ale když jsem si dával dohromady informace narazil jsem na Turnograph - 116264. Tady na fóru se moc nezmiňují a tak bych se rád zeptal proč? Nezajímavé, špatné nebo jiný důvod?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Moja rada: nenahli sa len za menom/znackou Rolex. V roku 2010 som riesil presne to iste ako ty teraz, takmer som kupil DJ 1601 za vsetky peniaze, ktore som vtedy ako 22r student mal nasetrene, bez toho aby som DJ predtym videl. Ono to pride casom ako kolegovia uz povedali. Urcite kup nieco nove, resp. zanovne - Tudor, Omega, atd. Ak velmi chces Rolex tak si pockaj, stale si mlady! O 5-10 rokov (mozno aj skor) zvysis svoj budget a investujes do Subov, GMT, atd. a vtedy sa dostavi spokojnost. Vintage Rolex obdobie bude nasledovat az potom, ale to uz budes mierit na prof. modely ako Exiztence :-) a na sklonku tvojej hodinkovej cesty budes stastny s jednymi kvalitnymi hodinkami - JLC, PP, Rolex Day Date, atd.

Ta poslední věta by se měla tesat do kamene....svatá pravda ,věděj vočem mluvjej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...