Přejít na obsah

Louis Erard La Sportive 24 GMT


09freds

Doporučené příspěvky

Zdravím kolegové, mám prosbu ohledně hodinek Louis Erard La Sportive 24 GMT (Eta 2893-2). Hodinky mám delší dobu, většinu času travily v natahovači, až jednoho dne přestaly jít a nešly natáhnout ani ručně. Po delším hledání šly na opravu do Deálu v Ostravě, kde stravily asi dva měsíce a teď se vrátily, dle Deálu opravené.

Hodinky skutečně jdou, natahuji se obojím způsobem akorát jsem zjistil, že nelze nastavit ručičku 24 hodinového času. A tu potřebuji poradit jak se tatoto ručička nastavuje.

Dle toho co si pamatuji tak pravou korunkou v první poloze se nastavuje pravě tato ručka, v druhé poloze se nastavuje čas. Levou korunkou se nastavuje vnitřní prstenec časových pásem.

Bohužel v první poloze pravé korunky ručkou  24 hod nejde pohnout,chvílemi se korunka otáčí volně, chvílemi jakoby tam něco přeskakovalo. A neměla by se 24 hodinová ručka otočit za 24 hod pouze jednou a ne dvakrát ,jak se to děje?

Je ten postup správný,abych když budu reklamovat nevyšel na vola. :frusty:

Postavení 24 hod ručky je nafotkách.

 

post-3877-0-32053800-1540636430_thumb.jpg

 

post-3877-0-56715400-1540636439_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastním Tagy s rovnakým strojčekom. GMT sa nastavuje tak ako opisuješ. Korunku vytiahnuť do prvej polohy. Otáčanie jedným smerom je pre rýchlo posuv dátumovej komplikácie a opačným smerom po hodinách skáče GMT ručička. Číselník obehne raz za 24 hodín. Čo je logické keď je prináleží 24 hodinová stupnica. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za  potvrzení způsobu ovládání, budu jistější při uplatňovaní reklamace.Při otáčení korunky mi ručička GMT  poskočí o jeden dílek 24 hodinové stupnice, pak už ne a korunka se volně otáčí nebo jakoby přeskakovaly zuby a ručička je na místě.

Bohužel pro převzetí jsem poslal dceru a k hodinkám jsem se dostal až za několi dnů, tak doufám že při reklamaci nebude problém.

Upraveno uživatelem 09freds
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...