Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Na zaklade nedavneho statusu od Axela a navrhu AdaMosse v poslednim prispevku pod statusem jsem se rozhodl vytvorit navrhovane vlakno k danemu tematu. 

 

Inspiraci mi bylo rovnez toto tema:

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/122153-navitimer-1-automatic-38/

 

kde se probira uspora za nakup Breitlingu ci Omeg prech Chrono24 oproti tuzemskemu AD.

 

Jenom pro priklad - ve vlakne zminovane Navitimery 1 Chronograf 41:

https://www.breitling.com/cz-en/watches/navitimer/1/chronograph-41/A13324121C1X1/

 

maji u AD stat 143 000 CZK. Dejme tomu, ze by dal 10% (ale to pochybuju a spis to bude min) slevu pri platbe na stul, tak to jsme na nakejch necelejch 130 000 CZK. Kdyz se podivam na Chrono24, tak nejlevnejsi nove o stejne referenci jsou zde za cenu 97 871 CZK:

 

https://www.chrono24.cz/breitling/navitimer-1-a13324121c1x1--id8032380.htm

Aneb primo u nich na webu, bez prepoctu na CZK za cenu 3 740 EUR:

 

https://www.monacoluxurywatch.com/watches/navitimer-1-chronograph-41-a13324121c1x1.html

 

To je oproti cene u AD pred slevou cena nizsi o skoro 32% a kdyz bych pocital 130k v ceskejch, cena nizsi o vice nez 25%. Absolutni rozdil v penezich si kazdy spocita sam. Samozrejme neco stoji postovne a kdesi cosi, ale stejne je to pecka - to jsou nejake 2-3 kompletni servisy tech hodinek vlastne.

 

Netusim, zda ma nekdo prave s Monaco Luxury Watch zkusenosti nebo treba s Mall of the Watch (kteri jsou taky z Monaka a vyse uvedene hodinky maji jeste asi o litr v ceskych levnejsi, ale v cerne barve cifru), ale na webu Breitlingu v seznamu AD v Monaku ani jeden z prodejcu neni. Tam je totiz pouze jeden jediny - Zegg Et Cerlati:


https://www.breitling.com/cz-en/stores/mc/monte-carlo/

 

S jinymi hodinkami je to podobne (i kdyz v rade pripadu ne tak vyrazne), tohle prosim berte jen jako jeden ilustrativni priklad, protoze u Bretilingu maji AD velke marze.

 

Verim, ze s prodejci z Nemecka, se kterymi jsou zde dobre zkusenosti, to bude podobne. No a tedka babo rad? Odkud berou hodinky, jak se resi vyrobcem poskytovana zaruka na nove hodinky? Je v takovem pripade skutecne mezinarodni? Kdyz si koupim hodinky v Monaku u jednoho z vyse uvedenych prodejcu, neco se mi na nich podela a odnesu je v prubehu zaruky k Dusakovi nebo do Carollina, jak to dopadne? To jsou vsechno otazky, ktere mne napadaji...a jiste nejen mne...takze prosim klidne pokracujte v diskuzi, protoze verim, ze tohle tema muze byt zajimave pro dost lidi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 136
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

A abych pripomnel onen status, tak tady jsou prispevky vsech, co pod nej komentovali pekne jak sly za sebou:
 

 
Axel
Nejak nechapu ten rozdil mezi sedivkou a nesedivkou, kdyz oboji mi prijde s vyplnenymi papiry a zarukou.. V dnesnim globalizovanem svete je proto uplne jedno, jestli jsem koupil z DE, nekde na letisiti nebo tady u ceskeho AD.. Tady se ale porad hraje na echt hodinky a skoro ilegalni "sedivky"..
 
Mitak
Ale nehraje... nicméně občas se může stát, že od šediváka dostaneš hodinky bez AD razítka a tudíž bez záruky.
 
Axel
Mas pravdu, ale to jsou spise ty US obchody.. Mam spise na mysli overene "sedivky" z Nemecka, Rakouska, kde jsou karty orazene, hodinky se zarukou.. Osobne je mi uplne burt, jestli nekdo kupoval hodinky v Dubaji, Londyne, Berline, Vidni nebo u Hanaka/Dusaka s kavickou za 10, 20, 30 litru a vice..Muze byt, kazdeho volba, ale proc to porad nekdo cpe do inzeratu..?
 
jacob
Hodinky od AD z Německa není šedivka. To jsou spíše kusy z Itálie, kde jsou často razítka od butiků, kteří nejsou AD. U dražších hodinek to chce pohlídat. Ale jestli jsou hodinky od AD v Praze nebo od AD v Sydney je úplně jedno a souhlasím, že se význam CZ AD zveličuje :-). 
 
martar
Mě by v týhle souvislosti zajímalo, co by se dělo, kdyby člověk koupil hodinky u AD mimo Česko, a v době zaruky by ten subjekt o status AD z nějakýho důvodu přišel a zmizel i ze stránek vyrobce. A ja chtěl uplatnit mezinárodní záruku. 
 
Radimk
a co když koupíš hodinky z Německa přez CH24 u ověřeného prodejce a razítko máš Italské? :) Klidně ti to dohledám. A vše je OK. 
 
martar
Je to hypotetická otázka :) stejná situace by byla třeba, kdyby si Rus na Přikooech koupil hodinky, Dušák skončil/nebo přišel o AD a Rus by chtěl doma v Moskvě uplatnit záruku. 
 
shewcza
Podle mě by to neměl být problém. V době kdy jsi kupoval hodinky AD byl a mělo by to být dohledatelné/prokazatelné. Stejně tak jako když koupíš v obchodě telefon a obchod zkrachuje, majitel musí vést dál povinnou reklamační lhůtu. Jak je to vymahatelné netuším. 
 
jacob
2Radimk: tam jde pořád jen o to jedno, aby bylo razítko od AD. 
 
Tomak
Já koupil u Belgického AD s razítkem italského AD, asi z toho dostanu ADHD 
 
Xenomorfus
Ja to vzdycky chapal tak, ze "sedivka" je jakykoliv jiny prodejce nez AD. Jestli vezmu od AD z nemecka nebo finska, furt je to AD s "vyssima" cenama a servisem u kterehokoliv AD. Minimalne u elektroniky mi to tak vzdy fungovalo. 
 
Londoner
Tak zaruku dava vyrobce ne? A ti vedi kdo byl kdy AD. 
 
HDS1200
Jacob: Jak může prodávat butik nové hodinky, když není AD. Výrobce, předpokládám, dodává pouze k
AD. Nebo se pletu? 
 
HDS1200
Axel.Protože ten butik by asi od toho AD dostal do záručáku razítko prodeje, ne? A než by je udal dál, uběhne třeba půl roku, o kterou se pak někomu krátí záruka, myslím. 
 
Axel
A proc by ten butik si nemohl koupit hodinky od AD a preprodat..? Myslim si, ze právě tak to mnohdy sedivky delaji, kdyz pominu lotry, co přeprodaji nějaký přepucovaný kousek bez karet... Ostatne jak jinak by se k tem novym hodinkam dostali.. Pred fabrikou asi nebudou postavat.. Zasadni je ohlidat razitko a reference prodejce. Jsou ale na netu i eshopy primo offi AD, ktere nabizeji cenovku vyrazne lepsi nez AD v CR. 
 
malda
Mám Omegy koupené přes net z Německa s vyplněnými kartami. Prodejce z razítka na kartě existuje, má kamennou prodejnu a podle stránek nabízí komplet sortiment hodinek od Omegy. V omega "store locatoru" ale není. Je to teda autorizovaný dealer nebo ne?
 
martar
HDS1200: ja mam za to, ze vyrobce dodava v jednktlivych zemich ci regionech jen VD a ten pak nasledne dodava AD, pripadne sam je AD. A jestli ma byt mezinarodni zaruka platna, musi mit koncovy zakaznik v garancce razitko od AD. Malda: to je to, o cem jsem mluvil - ve store locatoru prodejce dnes neni, ale co kdyz driv byl AD? Jak to bezny smrtelnik zjisti? 
 
Mitak
Kluci, jsou to jen blbé hodinky a čas běží jako splašená kobyla. Párkrát se vyspíte a záruka je stejně pryč... :-D 
 
cali
Presne tak dva roky v cajku vydrzia aj seika z ebay za trojku. Priznavam ze zaujimave to moze byt u tych novych desatrocnych zaruk. I ked aj to je z pohladu hodiniek este relativne malo v boxe tu dobu preckaju ako nic a nepoznas ich od novych. A keby si hodinky podstivo desat rokov nosil tak ich skor znicis sposobom na ktory zaruka platit nebude nez ze by sa dodrbali same.
 
AdaMoss
To už by si zasloužilo vlastní vlákno :-). Podle záleží, kdo ty hodinky oficiálně uvede na trh. Třeba Rolex AD dneska aktivuje záruku elektronicky při prodeji a od té doby běží. Jestli to koupí obchod a následně prodává, ta záruka je už imho v běhu od doby prodeje AD. Samozřejmě konečný prodejce může nad rámec své povinnosti poskytnout dodatečnou záruku, uplatnitelnou jen u něj. 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to šedivý dealeři, je to asi tak že když ty přijdeš k ADčku tak kupuješ jedny hodinky, šedivý dealer jich vezme hromadu takže dostane lepší cenu a může je dál prodat se ziskem. Mall Of The Watch stejně jako třeba Uhrinstinkt je ověřený prodejce podle toho co psali lidé na foru kteří tam nakupovali a já bych se toho nebál, většina šedivých dealerů na CH24 z EU má prostě hodinky od ADček z celé unie a přeprodává se ziskem. Hodinky jsou standartně od AD a mají potvrzenou a aktivovanou kartu rozdíl od toho jsou některé US šedivky kteří prodávají hodinky bez karty a záruka je uplatnitelná pouze u nich.

 

Jestli že je karta u hodinek řádně vyplněna a orazítkovaná tak je úplně putna jestli jsou od Dušáka, Bucherera nebo Goldsmitha, záruka je uplatnitelná všude.

 

Další věc je že u starších hodinek někteří prodejci byly ADčky ale již nejsou, koupil jsem pár let staré AquaTerry z itálie které byly orazítkované a vyplněné ale dealer na kartě nebyl na stránkách Omegy, stačilo napsat Omeze a odpověděla že hodinky mají platnou záruku ale že prodejce ztratil status AD již.

Upraveno uživatelem Exiztence
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tzn. stačí si pred predajom od neautorizovaného predajcu vyžiadať fotku garančnej knižky/karty, kde bude uvedené AD a to skontrolovať na stránkach hodinárskej firmy. Pri mojej ceste do japonska boli u neautorizovaných predajcov (predávali všetko od kabeliek cez oblečenie po hodinky) všetky hodinky značiek, o ktoré som sa zaujímal (Panerai, Rolex, Audemars Piguet) orazené AD v Taliansku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdíl je ještě v tom, že šedivka může mít ty hodinky "na skladě" dýl, takže záruka od AD už nejakou dobu běží. Když to od něj koupíš, tak než ti dojde poštou, může ti uplynout třeba 3 měsíce záruky. Obdobně to bude, když je šedivka nemá na skladě a musí je od AD teprve objednat. AD to orazí a než to dojde k šedivce a pak ke konečnému zákazníkovi, tak může taky uplynout pár týdnů.

 

Ale třeba se platu a AD ty hodinky dodává šedivce s oraženou kartou ale bez data, které doplní šedivka, až když hodinky putujou k zákazníkovi (tady by kolegové, kteří takto hodinky koupili, mohli doplnit svoje zkušenosti, jaké měli datum na garančce s ohledem na datum objednávky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja myslim, ze par tydnu nehraje az zase takovou roli, pokud mas treba hodinky, na ktery je zaruka 5 let a nakupem usporis 20-30% ceny. A pak taky, bavime se o posilani v ramci Evropy a nechodi to Ceskou Postou, takze podle mne cesta od AD k sedivce je maximalne nekolik dnu. 

 

Ale jo, to mas pravdu, to by mohlo bejt reseni - orazena karta s tim, ze datum se doplni az pri prodeji...otazka je, jestli to tak funguje. A zkusenosti zdejsiho osazenstva by mne taky zajimaly...stejne jako jejich zkusenosti, kdyz treba u tuzemskeho AD uplatnovali nejakou zarucni reklamaci u hodinek koupenych pres sedivku z venku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak sou na foru kluci, kteri maji zajimave slevy u CZ AD a neni duvod se slozite pidit po ch24 a podstupovat ruzna rizika pro 2-3% rozdilu ceny. 

tomuto som moc neporozumel.

Co ma Bohdan z toho ze kluci maju zaujimave zlavy ?

Alebo to mozem chapat tak, ze ked najblizsie budem kupovat hodinky, tak mi niekto z fora nezistne sprostredkuje "zaujimavu zlavu" ako keby to kupoval sam pre seba? To by bolo fajn :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja myslim, ze par tydnu nehraje az zase takovou roli, pokud mas treba hodinky, na ktery je zaruka 5 let a nakupem usporis 20-30% ceny. A pak taky, bavime se o posilani v ramci Evropy a nechodi to Ceskou Postou, takze podle mne cesta od AD k sedivce je maximalne nekolik dnu. 

 

Ale jo, to mas pravdu, to by mohlo bejt reseni - orazena karta s tim, ze datum se doplni az pri prodeji...otazka je, jestli to tak funguje. A zkusenosti zdejsiho osazenstva by mne taky zajimaly...stejne jako jejich zkusenosti, kdyz treba u tuzemskeho AD uplatnovali nejakou zarucni reklamaci u hodinek koupenych pres sedivku z venku...

 

 

Moje zkušenost je následující. Kupoval jsem hodinky mimo autorizovanou síť prodejců, tedy prodejce nebyl vedený na stránkách výrobce. Bylo inzerováno komplet balení včetně kartičky mezinárodní záruky, která byla orazítkovaná autorizovaným prodejcem. Datum na kartičce bylo přítomnost mínus cca 3 měsíce. Prodejce mi vystavil fakturu a na té byla uvedená plná záruka ode dne, kdy jsem je od něj fyzicky koupil. Čili pokud bych musel hodinky reklamovat, záleželo by na tom kdy. Pokud by to bylo ještě v době platné záruky od prodeje u AD, pak platí klasicky mezinárodní záruka. Pokud by se něco stalo v těch nepokrytých 3 měsících, musel bych reklamovat pouze u onoho prodejce.

 

Docela bych se divil, kdyby jakýkoliv prodejce prodával hodinky s orazítkovaným záručním listem a nevyplněným datem - to by na sebe bral zbytečně riziko, proč by to dělal? Asi se to bude lišit značka od značky, ale myslím si, že lze zjednodušeně říct, že plnou mezinárodní záruku dostaneš pouze u AD. Pak samozřejmě dostáváš záruku danou zákonem od každého prodejce (mimo soukromých osob), ale ta už je uplatnitelná pouze u toho konkrétního prodejce a to se všemi riziky s tím spojenými - podmínky záruky si mohou vykládat po svém, mohou libovolně vznikat a zanikat, takže není jasné, kde případnou záruku uplatnit. Také si myslím, že jedině AD znamená skutečně garanci původu a autenticity. 

 

Jasně, že existuje celá řada prodejců, kteří jsou z nějakého důvodu schopni se dostat na lepší ceny, následně přeprodávají a dělají to poctivě - budiž jim to ke cti. Měli bychom si ale být vědomi, že při nákupu mimo sít autorizovaných prodejců podstupujeme určitá rizika jejichž míra se může značně lišit případ od případu. A nákup u AD tato rizika minimalizuje, teda měl by :-). Ty ceny někdy můžou lákat, ale prostě tak to je. U AD neplatíš jen za hodinky, ale taky za přístup, servis, jistotu. Jasně, že daný kus asi lze sehnat levněji, otázkou je, na čem je ta úspora realizovaná. Než mě někdo chytí za slovo - samozřejmě vždycky mohou existovat výjimky - prodej čehokoliv je stále především o lidech a ti dělají chyby. 

 

Nechci tvrdit, že je správně jedna nebo druhá cesta, každý nechť si rozhodne sám. Já třeba taky beru v potaz, když se jedná o akvizici některé z mých oblíbených značek, kterým fandím, tak se hold nesnažím za každou cenu šetřit procenta. Prostě buď ten jejich produkt za ty peníze chci a nákupem je podpořím nebo ne. Když se jedná o nějaké otloukánky, nebo něco na zkoušku, úlety a podobně, tak tam klidně přistoupím na metodu - jít na dřeň a dostal nejlepší možnou cenu.

 

Ještě poslední komentář. Pokud se někomu zdá, že marže AD některých značek je ostudně velká (reálně ji nikdo z nás myslím nezná), tak jednoduše nesouhlasím s politikou té dané značky a jinými slovy říkám, že jejich produkty nemají tu hodnotu, za kterou se prodávají - proč bych si teda chtěl takový hodinky koupit? :-)

 

Tolik můj pohled na věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po vysoké jsem chvíli, pred tim nez jsem začal podnikat pracoval u společnosti Fast, což je distributor hlavně pro elektro, ale dělají i některé značky hodinek např. casio. Jako zaměstnanec na vědoucí pozici jsem si mohl vzít cokoliv s marží 3% + dph . Tenkrát jsem vzal pro tátu a dědu casio edifice chrono, přesný model si nepamatuji, ale vím kolik mě stály cca 800 za kus :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nejsou nahodou servisni strediska v CR (pokud jsou) v ramci AD?

 

No ja se nebavim o rozdilu 2-3%, ale o rozdilu 20-30% ceny.

Nejsem jeho tiskový mluvčí, ale mám pocit, že Rybíz měl na mysli rozdíl 2-3% oproti ceně šedivky. Tedy ne 20-30% dolů za šedivku ale 18-28% od cz AD a to je pro mě osobně lepší cesta a bez rizika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Autorovi vyroku prosly rukama mraky hodinek od CZ AD i z venku. A Shewcza si zaslouzi byt tiskovym mluvcim bo spolu s Pampalinim mi rozumi jak to myslim :-)

Ta lepsi cesta bez rizika tu je, kluci ji zde vyuzivaji...

Jako smekam pred tvoji rigorozni praci zde, a snad se ti v ramci diskuse ve vlakne rozsirili obzory stojatych vod u CZ AD.

 

PS: Servisni strediska nemusi byt nutne v ramci AD. Tim myslim, ze servis dane znacky zajistuje pouze jedna "dcerka" daneho AD pro celou republiku, ale sit AD prodejen je treba 5 subjektu. 

 

 

No pokud by to bylo, jak rikas, tak to je samozrejme lepsi cesta a bez rizika. Ale samozrejme by to chtelo vyjadreni primo od autora vyroku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...