Přejít na obsah

VRATISLAVIA vs. CHWARD


Zeeberdee

Doporučené příspěvky

Prošel jsem zhruba forum, ale nenašel podobný vlákno, proto si dovolím založit. Jaká je vlastně kvalita těchto hodinek v porovnání k Wardům? Cenově to v některých případech vychází hodně podobně. Když odhlédnu od země původu, je skutečně důvod k předsudkům?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nevím přesně co myslíš těmi předsudky.

Měl jsem oboje. Vratislavia je Microbrand, který dělá speciální "projekty" hodinek po pár kousek, většinou formou preobjednavky. Ward už je dnes spíš standartni hodinarska firma.

A kvalita? Tam je Ward o kus výš. Hlavně kvůli používaným strojkum, komponentum a customer service. Záruka 60/60 hovoří za vše.

Ale fandím i klukům z Polska.

Škoda, že u nás nemáme podobný Microbrand

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já Vratislavii neměl, Wardy mám pořád. Ward je - pokud budu mluvit o mechanice (kterou jsem měl možnost vyzkoušet a pořád mám) v poměru cena/výkon strašně vysoko. Ty hodinky jsou výborně provedené, zajímavé materiály atp... Z hodinařiny, kterou jsem měl možnost ve stejné cenové hladině vyzkoušet (a to samozřejmě nejsou zdaleka veškeré kousky, ale pár - řekněme 10-15 od různých hodinářů to bylo), je Ward imho s přehledem nejlepší.

Předpokládám, že cenově z hlediska srovnání spíš řešíš quartz - a právě proto myslím, že výše uvedené může dávat smysl (byť nejde přímo o srovnání "head to head").

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já Vratislavii neměl, Wardy mám pořád. Ward je - pokud budu mluvit o mechanice (kterou jsem měl možnost vyzkoušet a pořád mám) v poměru cena/výkon strašně vysoko. Ty hodinky jsou výborně provedené, zajímavé materiály atp... Z hodinařiny, kterou jsem měl možnost ve stejné cenové hladině vyzkoušet (a to samozřejmě nejsou zdaleka veškeré kousky, ale pár - řekněme 10-15 od různých hodinářů to bylo), je Ward imho s přehledem nejlepší.

Předpokládám, že cenově z hlediska srovnání spíš řešíš quartz - a právě proto myslím, že výše uvedené může dávat smysl (byť nejde přímo o srovnání "head to head").

 

To jsem se asi špatně vyjádřil, quartz neřeším. Uvažuji o hodinkách jen se mechanickým strojkem. Oblekovky. Mám Stowa pilotky bez loga a data, ale k obleku to úplně nejde a traktory, který mám, mi připadají menší a menší. Navíc, nechci v tom zahučet za moc peněz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem se asi špatně vyjádřil, quartz neřeším. Uvažuji o hodinkách jen se mechanickým strojkem. Oblekovky. Mám Stowa pilotky bez loga a data, ale k obleku to úplně nejde a traktory, který mám, mi připadají menší a menší. Navíc, nechci v tom zahučet za moc peněz.

ok, v tom případě nemůžu přímo srovnávat - píšu to výše - co můžu říct je, že v tom co jsem srovnal, tak byl Ward někde jinde (ale Vratislavii jsem neměl)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl Vratislavie automaty s ukazatelem rezervy nátahu. Byly výborný, sice v nich byla Miyota, ale vše bylo OK.

 

Část věty cituji " Byly výborný sice v nich byla Miyota, ale vše bylo OK" by mě zajímala. V jakém slova smyslu OK (?) Hádám, že nejde o strojek( U Miyoty bych o slušné funkci vůbec nepochyboval) - tj. co myslíš tím OK?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wardy :D...mal som alebo mam Rolady, Omegy, kadejake Primky Sporty a aj ine, ruske low costy, micro brandy, pilotky Laco, Orisy na rukach, kadeco ale tento tyzden sa ku mne dostali Dokusanove Wardy C5 595 a od pondelka som ich nedal dole...a dnes viem, ze za modre moonfazy som ochotny zaplatit cez 1500 ? jak nic...podla mna kludne mozu konkurovat znamejsim znackam a velkym chlapcom...cena/kvalita jednozacne bomba! Jedine na co cakam je, ci nebudu vo vianocnom clearenci kedze viem ze sa daju aj lacnejsie ako su na stranke nacenene...

Upraveno uživatelem actionman1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Miyota je určitě v pohodě v levných automatech citizen , v hodinkách za 4000 až 7000 proč ne . Od deseti už můžeš mít etu, selitu atd. Na miyotu už většina lidí zde chytá alergii, protože po ní šáhne na začátku skoro každý brand :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Elton asi parametry microbradu splňuje:

Celkově za rok vyrobí Elton kolem 600 až 700 kusů hodinek s vlastním mechanickým kalibrem a 1500 až 2000 kusů s bateriovým strojkem.

Zdroj:

U MPM bych si tím nebyl jistý, jejich "produkty" asi kupuje víc lidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...