Přejít na obsah

Pozlacování


Doporučené příspěvky

Ahoj pánové, věřím, že se to tu už někde probíralo, ale našel jsem jen náznaky.

Takže - pozlacování. Čehokoli - pouzdra, ruček, indexů...

 

Rád bych si nechal pozlatit pouzdro starých hodinek, které jsou v tuto chvíli stále ještě víceméně zlaté, na hranách a rozích ošoupané.

Vůbec sehnat někoho, kdo to dělá nebylo jednoduché. Nakonec jsem sehnal, ale chlapík - podle povídání starý zkušený praktik - mi vyprávěl, jak napřed musí nanést 3 mikrony mědi, pak aspoň 1 mikron zlata a tím se hodinky zvětší, zaobalí a pak nejdou nacvakávat zadní víčka, natož víčka šroubovací. Cenu odhadl na 1500,-Kč za pouzdro běžných náramkových hodinek. A zároveň dodal, že to dělat nechce, nejsou to pro něj zajímavé peníze za tolik prudy a možnosti nespokojenosti zákazníka. Musím podotknout, že se jednalo spíše o průmyslovou výrobu.

 

Máte někdo zkušenosti?

- kolik mikronů nanést, aby to mělo prakticky význam - sváteční nošení, dva týdny za rok. nechci mít je zlatem poprášené hodinky, kde se zlato hned setře. Pokud vím, hodinky z výroby mívají kolem 20 mikronů zlata.

- je přírůstek řekněme 5 mikronů opravdu tak znát, že by to mělo vliv na zacvaknutí víčka, skla, šroubování víčka?

- kolik je tak očekávatelná cena? je v ní i příprava před pozlacením - leštění pouzdra apod.?

- no a kontakt na toho dobráka, který by to uměl a udělal?

 

Pokud máte jakékoli i jiné poznámky, zkušenosti, technologické postupy - sem s nimi.

Díky T.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejdřív musíš sundat původní zlacení až na mosaz a pouzdro vyleštit. Tím si krásně zakulatíš hrany. Jde to udělat ručně, ale pochybuju že se s tím někdo bude chtít drbat. Nebo to nezaplatíš. Pak se nanese měď a zlatí se. Starý zlacený Primky mají na sobě 10 mikronů zlata, první modely měly i 20 mikronů a pak se začalo šetřit. A stejně to jde dolů. 1 mikron ti asi moc nepomůže

počítej s tím, že ubereš materiál, vyleštíš a přidáš materiál. Sice se bavíme o mikronech, ale na velikosti hodinkovýho pouzdra to udělá hodně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je to ještě jinak. V Česku nikdo zlatit neumí a dobře vím o čem mluvím.

Navíc i ten kdo zlatí blbě, většinou ( fakticky nikdy) nesundavá staré zlacení mechanicky, ale chemicky pomocí katody a anody myslím a nic není ožužlané. Jen to finální zlacení stojí tedy vždy za pytel a jde fakticky hned, jelikož je v málo mikronech a ty lidí co to uměli dělat pořádně jsou už mrtví.

 

Tak, že asi tak

 

Míra

 

Magic Diamonds

Zakázková výroba šperků

Miroslav Šimůnek

Phone no. +420 602 815 265

 info@magicdiamonds.cz

www.magicidamonds.cz

https://www.facebook...agicdiamondsCZ/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to chce najít firmu, která se zabývá profesionálně činností, jako je výroba zlacených pouzder nebo podobných věcí, myslím tedy ve velkým, a mít tam člověka, kterej zařídí, že udělají fušku. A to není jednoduchý, protože takových firem v ČR moc není, a když, tak chybí ten známej. A když si zároveň uvědomíš, že ani v Eltonu to neumí tak, jak by sis přál, a tváří se přitom jako profíci. Druhá věc, že taková firma se nebude zabývat  nějakou přípravou jetýho pouzdra, takže musí být připraveno, a jak si to kdo nachystá, takovej je potom výsledek. Když to zlacení bude bastlit nějakej zlatník v kumbále v kadince, tak to bude stát za houby téměř vždy. Kámoš si nechával přezlatit Omegy, zlato mu sundaval nějakej  hodinář na strojích na přebrušování nerez pouzder, hrany byly ostrý jak břitva, že snad ani tou chemií by nebylo tak dobrý. Stálo to ranec. Na zlacení to posílal do ciziny, taky to stálo ranec. Bohužel ho vidím tak jednou za rok, tak pokud bych měl zjistit víc, bude to trvat. Závěr je ten, že to stálo takovej ranec, že kdyby ty hodinky neměly pro něho sentimentální hodnotu, tak se to absolutně nevyplatí, a nevím, jestli bys byl ochotnej tolik peněz do toho vrazit. Rozhodně to nebylo za litr, nebo dva. No ale na druhou stranu, nechat si pozlatit za dvojku nějakýma dvěma mikronama jsou vyhozený peníze snad ještě víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píšou páni přede mnou žádná prča to není zákazník má představu že to dá někomu kdo dělá galvu ten to namočí, vyndá a je hotovo.

Bohužel tak to není, je potřeba sundat to stávající co tam je, pak udělat podklady a pak povrch. V praxi je dáno co mikron to rok. Jenže dříve se používalo kyselé zlato a to vydrželo hodně. Dnes se používá vše trochu jinak, určitě ne k prospěchu zákazníka. Jinak někde u Plzně je firma co dělá pro Němce a dělají povrchy na starožitnosti a veterány. Zlacení dělají v Německu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pánové, moc děkuji za rozbor tématu. Opravdu jste mne z toho asi vyléčili. Moje staré zlaté Švýcary (srdeční záležitost) mají pouzdro v pohodě, ale ciferník by stál za vyčištění (ale zase ho nechci poškodit). Ty hodinky, co jsem chtěl zlatit mi na srdci zase tak moc neleží, takže tento projekt pouštím k vodě.

díky za ušetřený čas a peníze

t.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...