Přejít na obsah

Triky Android a Apple telefony


long

Doporučené příspěvky

Zdar chlapi,

doufám, že  tady toto téma ještě není i přesto, že se nás to zřejmě bytostně dotýká  a to každý den.

 

Jedná se o mobilní telefony a různé tipy a triky, které třeba znalejší chronomagoři mají již odzkoušené a  členům, kteří v tom nejsou nejsou zas až tak zdatní ( Já) to ušetří mraky času a hlavně nervů!

 

Myslel jsem  například ať už pro Android nebo i Apple různé programy, například lepší fotoaparát, nebo navigace, nebo já nevím co?, Třeba taky přehrávač hudby ?

Co si třeba naopak v žádném případě nestahovat, čím třeba prodloužit baterii?

 

K tomuto kroku mně vede změna telefonního přístroje z Androidu na Aplle, který jsem dostal od syna před cca měsícem.

A proč jsem ten krok udělal a přívítal ?

Již delší dobu se mi zdálo, že se mi telefon Samsung, ne úplná sračka aktualizuje a nebo spíše o aktualizace žádá příliš často, taky mi občas nefungovaly kamery od alarmu atd. atd.

Jen pro info nyní jsme se vrátil po cca  dvaceti dnech kdy telefon běžel s rezervní kartou doma, nastartoval ho a chtěl po mně dalších 37 aktualizací!!!

Na telefonu , který již tedy nepoužívám jsem měl základní aplikace plus šest stažených, žádné hry atd. Prohlížeč jsem používal Samsung, který je prý nejlepší a Google.

 

Tak co, kdo máte jaké vychytávky a triky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už v základu má Android v Samsungu X applikací, můžeš to projít a co nepotřebuješ odinstalovat. Když tam appky necháš tak se některé aktualizují, po třech týdnech se tomu číslu nedá divit. Projel jsem teď svůj telefon, mám tam výchozí appky plus nějakých 5 extra (foto resizer, mapy, runkeeper) je to telefon S řady Samsungu a celkem tam mám 95 aplikací. :) asi to promažu co nepoužívám, i když mě teda nijak neserou.

 

Někdo z jablkového tábora kdo je znalejší určitě prozradí jak je to s aktualizacemi, vůbec by mě nepřekvapilo že to je automaticky na pozadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde jsem se tu dotazoval,ale zaniklo to.

Tel. LG Q6 poslední dobou se mi stává,že když přijde sms tak nepípne. Musím kouknout do zpráv a ta sms tam je. Je to tak 1 z 10? Přesně nevím. Telefon jsem dal do tovární nastavení a stejně se to občas stane. Nevíte co s tím. Jinak foun bez problémů. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta problematika aktualizací už se tu někde řešila, možná ve vybírám mobil nebo dotaz na PC.  Takhle to možná bude ale všechno dohledatelnější. Ad aktualizace: Já mám nastavený na droidu, aby se apky aktualizovaly, když je mobil na nabíječce, tj většinou v noci a aby mě neotravoval s upozorněním, že jsou aktualizace k dispozici. Po odpojení od nabíječky je pak v notifikačním řádku jen upozornění obchodu Play, že proběhly a to jde vypnout taky. Sem tam teda nějaká apka otravuje, že chce nějaký nový práva, ale minimálně. Základ je odinstalovat a nebo vypnout, co nepotřebuju. Měl jsem to tak u všech droidů a bez problémů. Jak je to u jabka netuším a ani netuším, jaká je frekvence aktualizací jabko apek, kdo zná obojí, může napsat srovnání, která z platforem chrlí více aktualizací.  Taky u droidu to má každej vývojář jinak, nějaká apka jednou za čtvrt roku, nějaká co tejden, záleží asi na fázi vývoje (vyspělosti apky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na iOS je to s aktualizacema podobný jako na Androidu. Aplikace se aktualizujou podle toho jak to autorům jde a nejde. Takový myatmo (alternativní program pro přístup k meteostanici Netatmo) se aktualizuje i 3x za tejden. Systém jako takovej (11, 12) se vydává jednou za rok, mezi tím jsou po cca měsíci aktualizace (12.1, 12.2, ...).

 

Android jsem už dlouho neviděl, ale u iOS se dají některé systémové aplikace taky odinstalovat (vede to akorát k ušetření místa). Vyplatí se projít nastavení, kde jsou dva pohledy na to, co aplikace může. Nejdřív je tam seznam všech aplikací, po kliku na aplikaci jde vidět k čemu má práva. Pod záložkou "Soukromí" jsou systémové věci (kalendář, kontakty, ...) a po kliku na ně se ukážou aplikace, které mají přístup.

 

Vyplatilo se mně povypínat aktualizaci dat na pozadí (ušetří to data i baterku) a polohové služby (šetří baterku). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Foťák nezáleží na appce ale na chipu a "skle", tady buďme rádi za to co máme. Možná nějaký lepší fotoeditor ale bez toho skla to bude vždy jen foto z mobilu. Tím neříkám že foto z mobilu je špatný (Czech Press Photo 2017 vyhrála fotka mobilem), ale na focení jsou foťáky ;)

 

Předpověď počasí si stáhni accuweather aplikaci. Není nic lepšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám na droidu na počasí a radar v Čechách léta in počasí a spokojenost: https://www.in-pocasi.cz/aplikace/

Na iOS je toto počasí placené :-(

Občas to porovnávám s accuweather (bylo snad v každým droidu, co jsem měl, předinstalovaný nebo z něj brala data vestavěná / předinstalovaná apka), který funguje na "mých místech" taky slušně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si oblíbil u jabka funkci AirDrop, když mate u sebe někoho také s Applem a chcete mu poslat nějaký soubor, je to ideální řešení. I velke množství fotografii to pošle mrknutim oka. Funguje to u všech apple zařízení. Já osobně to hlavně používám u iPhonu na preposilani fotek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...