Přejít na obsah

Lítačka - pokračování Hlavy 22


Doporučené příspěvky

Tak jsem si dnes chtěl zakoupit kupón na MHD v Praze s využitím elektronické karty Lítačka.

 

Člověk by očekával, že když už magistrát utratil za systémy elektronických identifikačních karet o hodně více než miliardu korun a další ohromné částky vynakládá na její provoz, tak by to mohlo fungovat aspoň na úrovni běžných věrnostních a identifikačních karetních systémů za pár set tisíc korun.

 

To jsem se však opět hluboce spletl. Nefunguje.

 

Když jsem si chtěl ke svému účtu přiřadit svojí Lítačku (což je nutná podmínka koupě kuponu MHD), tak mi to napsalo, že byla karta úspěšně přiřazena, aby mi to vzápětí napsalo, že došlo k chybě 74. Odkaz na seznam chyb ovšem chybí. Takže nevím, co je za problém. Při hledání seznamu chyb jsem našel jen nějako twiterovou komunikaci Dopravního podniku  k chybě č. 187 s tím, že upozornili Operátora ICT (provozovatel Lítačky), aby seznam chyb zveřejnil. Podotýkám, že to bylo to ze srpna roku 2018. Dodnes se jim seznam chyb nepodařilo zveřejnit nebo ho není v rámci utajení snadné dohledat. To je amatérismus no plus ultra! Představte si, že byste šli k doktorovi a on by Vám řekl, že máte diagnozu 526 a co to je, si nějak dohledejte...

 

Tak se budu muset sebrat a jít na Můstek do kamenného obchodu si kupon zakoupit. Ať žije digitální Praha! Hlavně, že máme wi-fi lavičky s nabíječkou na mobil... Ale...wi-fi na té mě nejbližší lavičce u PRE funguje stejně jako wi-fi v tramvajích (tedy nefunguje) a dobíjení jsem nezkoušel. Jen by mě statisticky zajímalo, kolik lidí si tam chodí mobil dobíjet, respektive jestli vůbec někdo někdy tam ten mobil dobil.

 

Prostě je dobře, že se digitalizace v Praze dělá hlavou, vedení magistrátu nad tím přemýšlí, věci mají dotažené a vlastně to ani moc nestojí - ani peníze, ani nervy zpovykaných Pražanů. Prostě Good job!

 

Odcházím koupit kupon. Snad jim bude fungovat pokladna. Raději si sebou beru hotovost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mna na tychto systemoch fascinuje, ze aj v dnesnej dobe ma niekto potrebu stale dookola vynaliezat kolesa. Platobnu kartu ma dnes kazdy, tak nechapem preco by neslo napriklad zviazat ID platobnej karty s platbou a kedykolvek Ta zastavi revizor, pipnes si platobnou kartou o nulovu platbu, ktora len overi, ze mas uz zaplatene a je vymalovane. Nakup kuponu v kazdom bankomate. Teminalom revizora moze byt mobil s NFC za par drobnych a potrebny system okolo je zlozitostou na urovni hodne jednoducheho eshopu, takze pre slusnu vyvojarsku spolocnost zalezitost na jedno dve odpoludnia popri inej praci. Celkova cena, neviem, ale isto menej nez tisicina toho, co sa na opencard/litacku uz dosial utratilo.

 

To iste potom platby za dialnice,... auta predsa maju svoje jednoznacne a v tomto pripade dokonca verejne ID, tak preco nezviazat SPZ s platbou a okolo ciest nerozhadzat kamery? (ktore tam pre potreby kontrol rychlosti navyse uz davno su) Odfotia Ta na dialnici bez platby, tak Ti domov obratom pride pozdrav s cislom uctu kde svoj priestupok rovno uhradis a hotovson.

 

edit v zmysle vyssie uvedeneho postu vsetko odvolavam a idem to hned vyskusat :D

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak radost bola zda sa predcasna, ten web si zo mna robi srandu, pri kazdej vacsej akcii (typu pridaj identifikator) otvara nove neprihlasene okno a ked sa prihlasis nie su tam vidiet zmeny ktore si pred tym vykonal pripadne sa to zasekava na "Zpracovávám odpověď tokenizační autority.".... Takze saga neschopnosti pokracuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

No a nejlepší je, že ten systém je tak odolný proti změnám, že s tím nejde skoro nic dělat. Jednou za čas tam přijde nějaký idealista s chutí něco udělat (úředník, politik). Po půlroce tuhého odporu mu dojde síla. Viděl jsem to xkrát . Státní správa je zlatý důl pro idioty.

I když třeba teď na 7 snad i něco změnili, tak jsem zvědav :-D

Já bych třeba přišel s návrhem každý den střílet náhodného úředníka, dokud se nezačne stavět metro atd... ale asi to neprojde ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fraku, jestli chodíš na lavičku u PRE, tak to máš blíž na Strasnickou pro kupon :-).

Vojto, Vojto, sice umiram na nemoc na 7 písmen, ale řeknu ti, že litacka je politické rozhodnutí. Od nich dostalo ty "úžasné" podmínky a díky tomu funguje jak funguje-nefunguje. Napakoval se na tom jeden úředník, ostatní se jen vezou v průšvihu zvaném litacka.

Jinak, strilej a zacni u me, je mi fakt blbě :-)

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jo, ale ja sel jenom kdysi na prochazku s detmi kolem a chtel jsem to vyzkouset. Respektive si overit, ze to nefunguje -:)). A na Strasnicke dnes maji zavreno. Nejblizsi otevreny obchod dpp je dnes prave Mustek.

 

Jinak. Ted jsem se pokousel nahrat platebni kartu svagrove do Eshopu DPP a uz jim to nefunguje. Respektive pri pokusu o personifikaci (nutne pro nakup levnejsiho - neprenosneho kuponu) to neustale vykazuje chybovou hlasku. Tentokrat uz i bez cisla chyby. Jen, ze pri zpracovani pozadavku doslo k chybe. No jo no. O co drazsi system, o to mene funkcni a stabilni...

Upraveno uživatelem FraK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

. . . politické rozhodnutí.

Až lidé pochopí že potřebují do vedení slušné lidi místo dřívějších politiků nebo dnešních byznysmanů, tak potom to bude fungovat.

Odhaduju tak za dvě generace :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, sorry, ja myslel zebydlis někde v okolí :-).

Já při nákupu kuponu na letošek dostal jen vynadano. A to jsem se jen optat, zda už si ho můžu koupit :-), paní nebyla zrovna dobře nalozena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, bydlim kousek od Strasnicke, ale maji tam dnes maji zavreno. Moje zena se dokonce kdysi ve FNKV starala o tvyho tatu -:)).

 

Nakonec jsem to vyresil tim nahranim kuponu na platebni kartu. Coz mi nakonec prislo fajn reseni a Litacku jsem zahodil. Jenze uz jim to nefunguje. Jak jsem psal pred chvili. Chtel jsem to same udelat svagrove a uz jen to vylazuje neznamou chybu pri zpracovani pozadavku. Asi necekali, ze lidi budou kupovat kupony...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak i ta Lítačka má ještě svoje mouchy, ale oproti tomu shitu co fungoval předtím (Opencard) je to nebe a dudy. Třeba jen to že člověk nemusí pro vyzvednutí kupónu do validátoru (překvapivě v Řevnicích jsme validátor neměli). Taky jdou najednou koupit vnější pásma i jako roční kupón, sice drobnost ale díky tomu mi to teď zaměstnavatel proplatí. Jo a s těma platebníma kupónama na platební kartě taky opatrně, po Praze určitě dobrý, ale my co dojíždíme třeba příměstskýma vlakama, no není úplný ideál dávat do ruky průvodčímu dvakrát denně svojí platebku.

 

Tak přeju ať se ti to nakonec podaří zdárně vyřešit!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím že samostatné vlákno Hlava XXII by se tu taky uživilo

 

dneska jdu do krámu pro pár drobností který bych za normálních okolností odnesl v ruce, ale venku padá sníh

 

platil jsem kartou (hotovost u sebe prakticky nikdy nenosím) necelý tři tisíce ..... zaplatím a táži se zda bych mohl dostat tašku ...... prej za dvě koruny ..... říkám OK zaplatím kartou ....... tak já vám jí dám zadarmo když to na mě neřeknete ..... dostal jsem tašku a upaloval pryč

 

kdo tohle vymyslel nedávat k nákupu tašku ?

můžu vůbec zaplatit dvě koruny kartou ?

měla se mě správně zeptat před placením jestli chci tašku ? ..... je na to nějakej manuál ? 

je nějakej manuál jak správně nakupovat ?

mám se zabít dneska nebo až zejtra ?

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V České republice se podle studie Evropské komise z roku 2011 pohybuje spotřeba všech plastových tašek, tedy včetně sáčků, kolem 300 kusů na osobu a rok. Cílem opatření je trvale snížit jejich roční spotřebu do konce roku 2019 na 90 kusů na osobu a do konce roku 2025 na 40 kusů.

 

Máš si nosit s sebou síťovku :-D

Upraveno uživatelem Waya03
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V České republice se podle studie Evropské komise z roku 2011 pohybuje spotřeba všech plastových tašek, tedy včetně sáčků, kolem 300 kusů na osobu a rok. Cílem opatření je trvale snížit jejich roční spotřebu do konce roku 2019 na 90 kusů na osobu a do konce roku 2025 na 40 kusů.

 

Máš si nosit s sebou síťovku :-D

Mám dva velký psi. Ti mají denně pravidelnou stolici. Snažím se býti správným ofčanem a po psí to sbírám do plastového sáčku, kterej nám zde nainštalovali hoši z radnice, papírový prej kradli rodiče pro haranti na svačinu. Takže logickým výpočtem jsem nad průměrem, tedy 365x2 + do toho nějaký nákupy. Musím se nad tou síťovkou taky zamyslet nebo dám pryč psi. Ta európa to je samej chytrej výpočet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mam třeba na ty plastový tašky takovej celkem velkej box v kuchyni. A používám je pořád znova a znova než se úplně zničí (třeba na oběd do práce). Ale teď nedávno jsem hrábnul trochu hlouběji a zjistil jsem že ty tašky ve spodu se mi začaly rozkládat na takový maličký plastový kousíčky. Tak nevím no, koupil jsem si posledně v IKEA teda tu síťovku, ale ještě jsem ji zatím nepoužil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...