Přejít na obsah

Zavesena deska na kladkach


Doporučené příspěvky

Inu, poridili jsme autodrahu, ale je to velke jaxvina a neni to moc kam rozumne umistit. Tak jsem si rikal, ze by prostorove optimalni reseni bylo rozlozit to na desku (rozmer 3.5m x 1.7m), kterou bych pripevnil na kladkach ke stropu a pak na jednom miste mohl tahnutim desku spoustet a vytahovat. Na desce by pak mohla stabilne zustavat autodraha bez nutnosti rozebirani / sestavovani. Zaroven by se dala rozumne dal rozsirovat..

 

Delal jste nekdo neco podobneho pripadne mel byste nekdo tip jak to cele sestavit s ohledem na kladky a ovladani z jednoho mista (tzn nejaky okruh, abych nemotal ocelove lanko po zemi pri spousteni apod)? Na co si dat pozor.. Kde nakoupit a co..

 

diky predem za vsechny rady, tipy.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

" ale je to velke jaxvina "... Na co si dat pozor..

Cca 6m2. Bude to těžký jakoprase a ovládání chceš jednoduše z jednoho místa. Nevím, kolik máš dětí, ale ať se Ti nezabijí. Moje 3 děti mít hračku někde u stropu, by to na sebe určitě nějak shodily.

Upraveno uživatelem lazy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To měli v Dynastii Nováků. Na vláčky. Teď akorát běží na CT. Vytahoval desku jak strop a měl na tom i lustr.

Jojo, to se mi hrozně líbilo.

 

Jinak já měl koleje (vláčky) přidělaný na desce, která se sklápěla na zeď, panty byly ve výšce cca desky psacího stolu, vešly se pod ní křesla, válenda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejake fixovani u stropu je asi dobrej napad, tomu se nebranim. Slo mi spis o to, abych nespoustel tu desku na vice mistech a tim padem to nemel v rovine pri pohybu nahoru a dolu.. Zkusim poguglit nejake modelare. Pokud by nekdo mel jeste nejaky tip, piste..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si rikal, ze by prostorove optimalni reseni bylo rozlozit to na desku (rozmer 3.5m x 1.7m), 

Jak psal Zepelin 

 

4x kladka na stropě - uchycení lanek v rozích desky - elektrické nebo ruční navíjení na jedné stěně - sklopné nohy - volil bych ruční navíjení s bytelnou západkou

 

měl to takhle udělaný soused viděl jsem to na vlastní  :eek:  ...... komplet to bylo těžký jako prase, ale vzhledem k tomu, že jsme tenkrát bydleli pod půdou, tak to soused provrtal skrz strop a stropní kladky tak uchytil snadněji a bezpečněji na půdě

 

myslím, že jak vyřešit vytahovaní ke stropu je tedy poměrně sranda ...... větší problém budeš mít s deskou ..... v týhle ploše se ti bude všechno prohýbat a pokud budeš chtít mít komponenty na dráhu přidělané napevno, tak to bude pracovat

 

no a jako doplněk bytu to vypadá fakt hnusně .... do garáže OK, ale do obytný místnosti ani náhodou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...