Přejít na obsah

střešní box


Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

s rozrůstající se rodinou (u nás dva kluci) řeším koupi střešního boxu, ve kterém se asi bude vozit spousta věcí dle ročního období (lyže a lyžáky včetně dlouhých běžek, možná části kočárku, odrážedla, cestovní postýlky apod.).

Neřešili jste někdo podobný úkol?

Prošel jsem aspoň v rychlosti, co je na trhu - vnitřním rozměrem by to mělo být dlouhé aspoň 205 cm, ideálně aspoň 65 cm široké, rozumně vysoké, aerodynamické a navíc dobře vypadat a nestát jako kratší rodinná dovolená.

 

Thule beru jako dost dobrý výrobek, ale drahý :( (Dynamic L, Motion XT XL by byly fajne.)

Nic nevím např. o výrobcích firem Menabo, Hakr, Neumann, Northline (pěkný design, ale délkově výrobek dle mojich požadavků nemají).

 

Vozíte někdo box i mimo zimu (v létě)? Jak je to s černým boxem a věcma uvnitř - neroztaví se? Asi bych šel do nějakého stříbrného/titanově šedého výrobku.

 

Předem děkuji za Vaše zkušenosti, rady a doporučení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 67
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja som pred rokom po dlhom hladani kupil toto: https://www.northline.sk/p/162/northline-family-420-antracit

Vyzera to dobre, je to viac nez pevne a robustne (v porovnani s dvoma Thule ktore mame v rodine a pridu mi o triedu horsie). Potreboval som velky box kam mi vojdu 2 velke vaky s lodou (2x cca 30x30x175), tento bol najvhodnejsi co som nasiel. Nepaci sa mi hlucnost pocas jazdy (okolo 100kmh ok, ale pri 140 to uz pocut, obzvlast ak je bocny vietor). Nemam ale na mojom aute porovnanie s inymi boxami. No mam pocit ze by to nebolo tak zle, pamatam sa na dlhu (2x1000km) cestu so znamym na novom GLS a na streche Thule a hucalo to tak ze v aute sa nedalo rozpravat.

Btw, v baleni k Northline bol pribaleny drziak ktory prichytis na stenu (garaz) a zavesis ho nan.

Ak mas nejake otazky, napis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Střešní box prostě ve vyšší rychlosti hučí. Řešil jsem to před lety, ve finále koupil obyč box a funguje to uplně stejně jako jiný boxy. Prostě plastová schránka na střeše, která se ti při bouračce urve ať stojí 5 nebo 12tis kč.

Pokud se bojíš černý, kup stříbrnou. Já ho mam v černý a slouží několikátym rokem na hory. V létě jsem ho tušim ještě neměl.

 

https://e-filson.cz/g3/stresni-box-g3-hydra-480-novy-typ-2019-darek-jsme-primy-dovozce-g3.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, že urve. Byly na to někde nějaký testy a výsledek neměl zrovna vliv na cenu. Jinak co jsem dával odkaz, ten box je taky otvíratelný z obou stran. Do je dobrá věc, ale teď mam vysokou a širokou střechu, takže to musim mít stejně k jedný straně, jinak bych to neobsloužil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem za zivot dvě vlastní "rakve" a jednu půjčenou. Podle mě rozhodně je rozdíl  v kvalitě když si připlatíš. První byla no name někde z bauhausu za par tisíc...svoje odvozila ale prakticky okamžitě odešly vzpěry, a celkově plasty byly dost křehké.  O montáži která byla strašnej opruz ani nemluvim. Druhou jsem měl půjčenou HAKR a ta byla víceméně stejná jen dvakrat dražší na pořízení. Potom sem začal používat thule a nic neřeším. Otvírací z obou stran. Montáž je otázka chvilky. Pocitově ze všech i nejméně hučí na dálnici. Mám ji cca4-5 let a stále je jako nová.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já to teda nechávám na příčnících, takže jsem jí montoval jednou. Jen to sundám a odložim i s příčníkama. Montáž je tušim bez nářadí. Takový křídlový matky. Vzpěry tady asi neodejdou, jsem takový mechanický. A další výhoda je, že se o ní nebojim. Kdyby stála 12, nedej bože víc, tak jsem nervózní. Včera jsem přijel z Kaprunu, parkuju to před barákem a jsem tak nějak v klidu :-)

Ale sundat jí budu muset. Nikam se s tim nevejdu. Má to teď asi 2,5m.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som pozicany velky Thule Box. Nacpal som tam asi 3x lyze, lyziarky, dake dalsie veci a nevedel som to zavriet. Ma to daky system, ze ked je to prepchate tak sa to nezamkne. Stravil som nad tym asi 20 minut, bohoval som... Kufor plny, box plny a pri aute este 2 tasky...

Inac do pohody, manipulacia jednoducha, box lahky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám k dispozici různé rakve, takže můžu porovnávat. Když v prosinci rakev nandáš a v dubnu sundáš, tak je asi jedno jakou, ty levný se při zavírání kroutěj, u širších je lepší, když se dají otevírat na obě strany.

Když budeš rakev častěji sundavat nebo přendávat z auta na auto, oceníš dražší rychloupínání. S černou rakví jsem jezdil i v létě k moři a nic se v ní neuvařilo.

Thule mám odzkoušenou v trvalých 200km/h, s těma levnějšíma bych tak asi nejezdil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

thule, mam druhej (prvni Ocean 500, ted Ocean 600), prvni se zdejchnul, na strese o nem nevim, hluku v aute mam nad 120kmh i bez nej dost, takze rozdil nepoznam, leto, zima, ted uz porad, pac uz neparkuju v garazich

 

nemenil bych, mozna jenom za nejakej pres celou strechu, ale to by se nejspis docela blbe obsluhovalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzivam treti sezonu Menabo Mania 580, ma otvirani z obou stran, je extraprostorny, slyset je minimalne, "predkem" i "zadkem" je zapusteny pod uroven pricniku, navyseni spotreby u G7 2.0TDI neznatelne. Jezdim s nim unor a pak nasadim v kvetnu a sundam az v rijnu - jezdime hodne s deckama po kempech, letos treba hodne rozpalena Korsika a nic se v nem neupeklo:) Tempomatovych 160kmh bez problemu, vibraci, atd. Ma fajnove upinani na pricle, takove posuvne kovove kolejnice, ve kterych proti sobe jezdi packy, takze polozis na strechu a roztahnes podle potreby. Vysla kolem 8tis.

post-37307-0-43802800-1546514830_thumb.jpg

post-37307-0-85987500-1546515467_thumb.jpg

Upraveno uživatelem dan83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji všem - zatím dle pročtení je zaručené Thule a cenově příznivě vychází Menabo.

 

Kairos: s jakým střešním nosičem a typem boxu jezdíš 200? (je to na podélnících, nebo integrovaný nosič do střechy?)

 

dan83: jestli dobře vidím, je to nosič s T drážkou? Je k boxu zapotřebí dokoupit něco k uchycení na nosič?

 

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzkoušel jsem jich pár, dříve jsem měl nějakej úzkej, ale delší a vysoký. Otevíral se jen na jednu stranu, měl dva zámky a strašně se kroutil. Protože umím skládat, vždycky jsme se tam nějak vešli, ale už bych ho nechtěl. Teď máme Thule Dynamic M800, který se zdá nízký, ale díky propracovanému vnitřnímu prostoru, otevírání do obou stran a šířce, vejde se toho do něj spousta. Nasazování a upínání je sranda na minutu s čistýma rukama. Už bych neměnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Box má díly na uchycení u sebe, takže nic nekupuješ.. Většinou je to řešené pomocí ok, která procházejí pod příčníky a jsou nějak fixované na dně toho boxu.

 

A je pravda, že se levnější kusy dost kroutí a bývá opruz se zavíráním

Upraveno uživatelem j.e.n.i.k.82
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...