Přejít na obsah

Pomoc s nastavenim hod. Tchibo


Doporučené příspěvky

Hezký den,

potřebuji pomoct s nastavěním rádiově řízených hodinek z Tchiba katalogové číslo je 308577.

Neukazují žádný čas, a já nevím jestli jsou nefunkční nebo já blbec.

V přiloženém letáčku je napsané, že baterie se má měnit jenom v hodinářství. Jednou mi ji měnili v Koscomu a dopadlo to úplně stejně, jako když jsem ji měnil já teď. Je tam úplně normální baterie CR2016 a z druhý strany pouzdra je i návod co dělat při výměně baterie v DE a EN.

Dle návodu:

-vymněte baterku

-zkratujte baterku

-vyberte strojek z pouzdra a vytáhněte korunku

-točte dokud nepřeskočí datum a pak se trochu zpět a nechte 2 minuty před půlnocí. 

-zatlačte korunku a nastavte dnešní datum

-zatlačte korunku úplně

-zmontujte hodinky

-přidržte nastavovací tlačítko a pak nastavte po vteřinách na hodinkách přesně 12 hodin.

-hodinky se pak do 15 minut nastaví ... 

 

A když všechno udělám tak se nic nestane. Když podržím nastavovací tlačítko tak se velice rychle kroutí a když zmáčknu tak zastaví a pak jdou po vteřinách, ale sami se nenastaví a ani já je nemůžu nastavit.

 

Nemate někdo nápad co dělám blbe? Nebo jak na to? Je mi je lito vyhodit a přitom je mi líto je mít pokud nejdou.

 

Děkuji za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to skratovani baterky asi nemysli skratovani baterky, ale skratovani tech kontaktu v hodinach.

 

Dale bych je nechal po tomto procesu asi nekde na okne, aby mely dobry signal. Jinak nevim, reklamovat. ;)

Ale ty hodiny by se mely nastavovat automaticky v pravidelnych intervalech, takze podle me by melo stacit vymenit baterku a pockat

Upraveno uživatelem rammi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je máš někde v paneláku na sídlišti, tak nemáš signál. Nejlíp se ty hodiny nastavují v noci, a to nastavování by se mělo spouštět samo, většinou se to seřizuje když je na hodinách 2 ráno, a pak se to po hodině několikrát opakuje, když předchozí pokus neklapne. Nech je běžet, a každou noc je zkus dát na jiné místo, většinou se někde chytnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nejsou ty baterie slabý všechny? To by bylo typický chování totiž. :) Nespadly třeba někomu? Nevím jak přesně ten model vypadá, ale zkus s tím zatřást, může to dělat třeba zrnko nečistoty v soukolí, nebo taky zatuhlý mazivo, a nebo taky může být poškozený kolo nebo jeho čep. V elektronice asi chyba není, spíš je tam nějakej nejlacinější strojek z umělý hmoty..

Upraveno uživatelem ramon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to možné, že všechny ty baterky jsou slabé. Zkoušel jsem s nimi zatřást, foukat ale nic nepomohlo. Včera jsem je i rozebral, ale nepomohlo. Více než polovina koleček plastových. Chovají se stejně jako předtím. Jenom se rychle točí když přidržím tlačítko, ale jinak nejdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to možné, že všechny ty baterky jsou slabé. Zkoušel jsem s nimi zatřást, foukat ale nic nepomohlo. Včera jsem je i rozebral, ale nepomohlo. Více než polovina koleček plastových. Chovají se stejně jako předtím. Jenom se rychle točí když přidržím tlačítko, ale jinak nejdou.

 

kup si nějaký hodinky, normální hodinky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste k merenim baterii: baterii merit pouze a jenom pod zatezi. Pokud je baterie jenom slabsi, naprazdno bude vzdy ukazovat dobre napeti. To muze zmast. Symtpomy Vasich baterii ukazuji ze dle voltmetru jsou ok ale jakmile se daji do strojku ... uz nestaci a napeti klesne. To je ten tras sekundovky. Motorek zabere zacne kmit ale baterie uz nema kde energii brat a kmit se nedokonci. Navic radio a nastavovaci proces jsou pekni "zrouti".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám je jak změřit nemám voltmetre. Mám jenom jiné čerstvé baterky. Problem že všechny jsou z jedné stejné série.

Ty hodinky se chovají stejně když dám jakoukoli baterii. Proste nic nedělají jenom tikají na místě. Když přidržím tlačítko tak točí s vteřinovkou, minutovkou a hodinovkou. 

Ale nikdy nic nenastaví a i když se roztoči samy a něco nastaví tak pak nejdou ale jenom tikaji na místě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...