Přejít na obsah

Exportní potápěčské Ancre...


Doporučené příspěvky

Tak teď jsi vítěz! Ještě jsi tam zapomněl doplnit odkaz na tuhle diskuzi, tím by se exkluzivita zvýšila...

 

Ale já jsem sem nepřišel soutěžit- chtěl jsem něco o hodinkách zjistit. Ano a ikdyž jsem doufal při pořízení, že by to mohly být PRIM, tak hned jak jste napsali, že to PRIM nejsou jsem to do inzerátu napsal. Pořád nevím za co se mám kát a za co mě odsuzujete.

Upraveno uživatelem kubaj007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 87
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

My Tě neodsuzujeme, to jsi naopak udělal Ty za to, že se tady někdo pozastavuje (usmívá) nad Tvojí prezentací na Aukru. Proč tedy uvádíš, že se jedná o raritu a bylo vyrobeno jen pár kusů, když o nich tedy nic nevíš, a taky nevěřím, žes je neotevřel, když jsi je jinak celkem hezky připravil, včetně rozleštění skla a nasazení náramku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tváří v tvář této debatě, potažmo prvému i druhému inzerátu na Aukru si opakovaně kladu otázku, kde se takoví lidé vlastně berou. Dovozovat z toho, že nikdo neurčil jejich původ, tak musí být mega rare, je IMHO známka ryzí idiocie. Vůbec nevím, jestli takováto třeskutá blbost není infekční, tedy jestli by nebylo lepší tuhle entitu poslat do karantény.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak to bylo to, co mě zmátlo. Vy se mi smějete a já vás, tím, že si to nechci nechat líbit, urážím.... Aha

 

Nicméně - oceňuji Tvoji přípravu - máš naprostou pravdu. Co se týká rarity - viděli jste někdy takové druhé? Já ne, tak proto píšu, že jde o raritní kousek. Jak se to dá jinak určit? Dotazník na 6 mld. lidí na planetě jsem opravdu neposílal, ale jak říkám, jiné jsem neviděl.

 

Přikládám foto strojku. Ten mi nic nenapověděl... bohužel.

 

post-67015-0-79636200-1552121088_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím říct, že mně už od základu udivuje to, že se po exportních variantách vytvořila poptávka.

Dle mého vkusu (který nikomu nevnucuji) je exportní verze mix obou špatných vlastností PRIM, protože na Primkách vidím jediné kouzlo, a to je to že si je emočně spojujeme s dobou našeho dětství a to, že je nosili naši otci a dědové, atd. Jinak jsou Primky v obecné rovině "low-end tuctovky". Tyto extra RARE exportní verze ale postrádají i toto kouzlo, různe ANCRE, GLOBUSY, ROMEA a nevím co - upřímně když se uváděly na západní trhy takové hodinky, muselo to být něco na úrovní pořízení hodinek dnes v LIDLU... (můj soukromý názor :))

 

No a k inzerátu - očekávat 15.000 za hodinky - které nemají značku (resp. mají značku hodinek z regálu vedle mrkve), nemají jasný původ, nejsou ani potápky (to že jsou pochromované hodinky opatřeny lunetou a označeny WATERPROOF z nich nedělá potápky), je hodně ambiciózní... Označit něco za RARE na základě toho že to nezná byť zasvěcená komunita je taky podivné... za RARE bych očekával že budou označovány hodinky (věci) u kterých jejich vyjímečnost můžeme doložit, nikoliv naopak, nevím co to je tak to musí být extra... to bychom mohli z Asie dovézt opravdu hodně RARE věcí, které tam nemají cenu ani zlámané grešle, ale tady je nikdo nepotkal...

 

EDIT: tak teď už jsou tyto extra stroje za 150k CZK, začínám mít pocit, že bych měl rozbít prasátko, z USA by se přece něco bezcenného nedovezlo...

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím říct, že mně už od základu udivuje to, že se po exportních variantách vytvořila poptávka.

Dle mého vkusu (který nikomu nevnucuji) je exportní verze mix obou špatných vlastností PRIM, protože na Primkách vidím jediné kouzlo, a to je to že si je emočně spojujeme s dobou našeho dětství a to, že je nosili naši otci a dědové, atd. Jinak jsou Primky v obecné rovině "low-end tuctovky". Tyto extra RARE exportní verze ale postrádají i toto kouzlo, různe ANCRE, GLOBUSY, ROMEA a nevím co - upřímně když se uváděly na západní trhy takové hodinky, muselo to být něco na úrovní pořízení hodinek dnes v LIDLU... (můj soukromý názor :))

 

No a k inzerátu - očekávat 15.000 za hodinky - které nemají značku (resp. mají značku hodinek z regálu vedle mrkve), nemají jasný původ, nejsou ani potápky (to že jsou pochromované hodinky opatřeny lunetou a označeny WATERPROOF z nich nedělá potápky), je hodně ambiciózní... Označit něco za RARE na základě toho že to nezná byť zasvěcená komunita je taky podivné... za RARE bych očekával že budou označovány hodinky (věci) u kterých jejich vyjímečnost můžeme doložit, nikoliv naopak, nevím co to je tak to musí být extra... to bychom mohli z Asie dovézt opravdu hodně RARE věcí, které tam nemají cenu ani zlámané grešle, ale tady je nikdo nepotkal...

 

EDIT: tak teď už jsou tyto extra stroje za 150k CZK, začínám mít pocit, že bych měl rozbít prasátko, z USA by se přece něco bezcenného nedovezlo...

 

těch 150tis. je pouze hec - na pochopení je nutné si pročíst celé vlákno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Označit něco za RARE na základě toho že to nezná byť zasvěcená komunita je taky podivné... 

Ale tak podle strojku, který je dobře identifikovatelný, se dá celkem lehce odvodit odkud to bude cca pocházet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebuď línej, tolik jich tam nebude, tak trochu zapátrej ;)

Další indicie:

Srdce-Těžko zjistit, čí to vlastně je, 2+2=1, v tabulce je označením kovu 

Tělo-když v noci tančí, skoro jej neuvidíš a přitom "ř" umí říct perfektně, i nahrazuje a

Upraveno uživatelem JR_2010
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebuď línej, tolik jich tam nebude, tak trochu zapátrej ;)

Další indicie:

Srdce-Těžko zjistit, čí to vlastně je, 2+2=1, v tabulce je označením kovu 

Tělo-když v noci tančí, skoro jej neuvidíš a přitom "ř" umí říct perfektně, i nahrazuje a

 

Otec Fura hadra. Pěkně jsem si zavařil...

 

Moje prozatimní pátrání ukazuje na strojek 140-1C FE - tj. francouzského výrobce France Ebauches kolem roku 1975

Píšou že se používaly v hodinkách Prätina, ale našel jsem i zmínku o výrobci YEMA (tam mi to i designem zapadá více)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...