Přejít na obsah

Hamilton - výrazné zrychlování


Doporučené příspěvky

Ahoj pánové, prosím o váš názor:

automaty Hamilton Khaki Field koupené z druhé ruky rok dělaly dobrotu (-5sec/24h) a teď se náhle začaly zrychlovat třeba o 1,5 h/den.

Kámoš mi říkal, že se mu již u jiných hodinek stalo, že mu přeskočil závit vlásku a že stačilo přeskočený závit  shodit zpěta vše bylo ok. Mě se nezdá, že by se něco takového mohlo při normálním používání stát. I třeba při nějaké ráně. Spíš bych to viděl na ulomený (poškozený čep) setrvačky nebo nějaký bordel v jejím ložisku. Jo, hodinky mají zadní průhled, takže kdybych je měl u sebe, šlo by se kouknout na setrvačku přes dýnko.

Jak říkám, hodinky nemají úplně jasnou historii a jsou to hodinky kamaráda. Svoje bych hned rozdělal a kouknul bych se, ale do jeho se mi tak úplně nechce.

Prosím o názor, co s tím může být.

Rady "zanes to k hodinářovi" prosím neposílat.

díky T.

Upraveno uživatelem Tomas8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za názory. Takže přehozený vlásek je možný? Tož to se na to mrknu. A zmagnetizování mě teda vůbec nenapadlo. Slyšel jsem o tom, ale nikdy jsem se s tím v praxi nesetkal. A fakt to stačí je mít u mobilu? Já své hodinky k mobilu teda nedávám, ale že bych je chránil jako oko v hlavě od jakéhokoli magnetismu, to zase také ne.

Tak děkuji, až to nějak dopadne, dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Ahoj, tak jsem teď dostal ty zrychlené Hamiltony na stůl a koukám - jdou normálně. Asi - jak píše Karlos - pomohla Zmizíkova metoda - někdo s nimi trochu fláknul a jeto. Takže byl teda asi přeskočený vlásek. A nebo mastné slepené závity, které se teď zrovna rozlepily.

No ale co dál? Pokud mastné - vykoupat setrvačku v nějakém lékařském benzinu. Ale pokud vlásek přeskočil tam a zase zpátky, tak to může udělat kdykoli. Co s tímhle problémem?

 

A poraďte prosím, jestli pro vyndání můstku se setrvačkou musím vyndat oba dva šroubky, případně jestli musím sundávat samonátah? Pokud ano, tak jak a jaké komplikace přitom hrozí?  Měl by to být strojek H-10, což je snad nějaká modifikovaná ETA.

Díky za rady.

...a neboje, pokud bych zhodnotil, že na to nemám, donesu to k hodináři. Zatím dám rozborku a sborku Primek, tak je na čase se posunout kousek dál, ne? A jak jinak, něž pod vedením místních zkušených pánů hodinářů.  :notworthy:

post-41737-0-15594000-1554705258_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tlumič nárazu - to jako incablok? OK, dík za upozornění. Myslel jsem, že to vykoupu celé a pak rozdělám, vyčistím a namažu ten tlumič zvlášť. Tak to by bylo odmaštění

 

No ale co s tím případným přeskakováním vlásku? může to být tím, že je nějak lehce pokroucený a prostě občas přeskočí?? Výměna, nebo ho nechat být a uvidí se? Sám ho rovnat určitě nehodlám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, taky mne to napadlo. Sice bych ten tlumič rozebral a asi i složil bez poškození a možná i bez ztáty kamene nebo pružinky, ale proč to riskovat, že? To ho radši vycachtám bez namočení můstku.

Spíš přemýšlím, so s tím vláskem, pokud bude blbnout. Na eBayi jsem našel celý můstek se strvačkou na ETA 2824 za asi 250,-kč. Jen si nejsem úplně jistý, jestli H-10 je tahleta ETA. Musím ještě projet internet. Nebo neví to někdo z hlavy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...