Přejít na obsah

Prim Pilot


Tom4

Doporučené příspěvky

Před nějakou dobou šly moje úvahy směrem že bych potřeboval hodinky takzvaně
na lítačku. Takže ne úplně drahý, ale ne úplně sračka. 
Ideálně baterkový aby člověk nemusel řešit jestli jsou nejsou natáhnutý, poněkud 
odolnějšího charakteru ale ne zase přerostlý monstrum. Znáte to, milión možností,
člověk uvažuje všelijak, skončil jsem u novodobých Prim Pilot.

Baterky, safírové sklo a povrch DLC. Platil jsem za ně 9.900,- Kč v únoru 2017.
Potud dobrý.


Nicméně celé mi to nějak nezapadá - jmenují se Pilot, na krabičce i na dýnku je
obrázek MiGu 21, čísla na cifru jsou jak vystřižený z leteckého budíku z éry východního
bloku 20 století. Do toho vůbec nesedí korunka, Elton uvádí že má netradiční design,
drážky připomínající blok válce motoru. Mně to tedy přijde více jako píst spalovacího
motoru, takže bych to chápal na hodinkách směr motorismus, přece jen ten MiG 21
má proudový motor a tohle je nějak Eltonovsky nedotažené a nedoladěné, bohužel.
Druhá věc jsou ručky - tvar meče je na pilotky jasný, ale věřte že žádný pilot nechce
dumat nad tím kolik je hodin když jsou ručky na sobě, minutovka perfektně překryje
hodinovou . . . 

post-49277-0-30919700-1553251819_thumb.jpg

. . . asi to lze považovat za nedomyšlenost, nicméně jde s tím žít :) korunka je dost
velká, ale nepřekáží a netlačí. No a protože tohle nemá být recenze ale nějaký overview
zda za dva roky splnily očekávání univerzálních baterkáčů na lítačku tak dost keců 
a tady je pár fotek

balení je klasika Elton, kovová krabička vyložená molitanem a plastová záruční karta
na výběr je oranžová, žlutá, červená nebo bílá vteřinovka + k tomu sladěný pásek,
Elton jej popisuje správně jako NATO, ale počítejte s oblými očky půjčenými ze ZULU

post-49277-0-83441600-1553251857_thumb.jpg

na dýnku je laserem popis a silueta zmíněného letadla

post-49277-0-82517800-1553251868_thumb.jpg

na čem je nosit? 
oranžový pásek bych brzy zašpinil, nicméně hodinky se na něm nosí pohodlně, velmi
pohodlně, i přes ty oblé očka. Osobně mi k tomu moc neseděly, proto strávily nějaký čas
na noname černé gumě s překlápěčkou a taky na silikonu kupovaném u Frýdla, který je
oranžově prošitý a ten na ně sedí skvěle

post-49277-0-24308100-1553251878_thumb.jpg

zpracování - no na levný kvartzky asi nepůjdeme s mikroskopem jako na GS, že jo, spokojím
se s tím že mi vteřinovka skáče víceméně po indexech, hrany jsou ostré, voda se do nich
nedostala ani při koupání, celkově zde velmi dobře, určitě pochvala. Ciferník není hladký,
proto tisk textu má jakoby rozpité okraje, tohle je dáno technologií výroby bych laicky řekl

tak dobře, tady je jedna z dětského mikroskopu, je to 40x zvětšené :)
na fotce je písmeno M z PRIM, dobře jde vidět povrch ciferníku

post-49277-0-70313700-1553251914_thumb.jpg

úplně nejvíce mě překvapil DLC povrch pouzdra, po dvou letech zcela ledabylého
a místy hrubšího zacházení je zcela bez škrábance, bez vrypů a bez poškození, bravo!
Fotky výše jsou focené dnes po dvou letech, sami vidíte že je pouzdro netknuté, smekám.
Hodinky nebývají v hodinkovnici ale normálně pohozené v šuplíku mezi dalšími věcmi.

Kde bych se jich dotknul taky že ano?
Při uklízení sněhu hned ten den co jsem si je dovezl domů?

post-49277-0-26051600-1553251893_thumb.jpg

Přežily i nějaké letní oslavy a zkoumání od zvídavých dítek.

post-49277-0-66954800-1553251952_thumb.jpg

 

Mnoho výletů, třeba tento na Libavou (akce Bílý kámen, nenechte si ujít).

post-49277-0-76436600-1553251924_thumb.jpg

Nějaké "prospektorské" práce při objevování minerálů.

post-49277-0-16257300-1553251933_thumb.jpg

No a koupání jim neublíží.

post-49277-0-66648000-1553251943_thumb.jpg

Mají toho za sebou docela dost, vůbec jsem se s nimi nemazal. Takže očekávání splněno,
pominu-li bolístky zmíněné na začátku; tak jako hodinky na lítačku mohu jen a jen doporučit.
Cenově cca 8 tisíc bez daně odpovídá tomu co za to člověk dostane, i když je v téhle kategorii
hodně z čeho vybírat, tak jednoduchost, safír a skvělé DLC jsou argumenty pro pořízení přesně
k účelům na jaké je používám :)   Tohle se v Eltonu povedlo.
 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...