Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Zdar mládenci ;),

 

mám takový pěkný a hlavně jdoucí strojek z kapesních hodinek (pouzdro ovšem nemám) :

post-35231-0-63843200-1554108007_thumb.jpg

 

Mají zajímavý natahovací mechanizmus. Řekl bych přímo inverzní :)

post-35231-0-06881200-1554108009_thumb.jpg

 

Výchozí stav toho mechanizmu je ve stavu seřizování ruček, ve kterém je udržovaný

pružinkou. K natahování je třeba zatlačit na hřídelku, aby se překonal odpor pružiny a spojkový

pastorek se přesunul a zapadl do kola natahovacího.

post-35231-0-20628400-1554108010_thumb.jpg

 

Natahovací hřídel chybí, ale ulomená není. Ve stroji je část dělené hřídele s vnitřním čtyřhranem.

post-35231-0-76889700-1554108003_thumb.jpg

 

Můžete mi ukázat, nebo popsat, jak vypadá zbytek natahovacího mechanizmu?

Jak je aretována nahovací hřídelka v poloze NATAHOVÁNÍ?

 

Za jakékoliv poznatky budu vděčný.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, dírka tam je a je (asi) v poloze, v které by se měla hřídelka aretovat pro natahování/nošení.

Dírka je hladká.

 

Šroubek tady není - hřídel je dělená a přestavné páčky jsou fixovány "deklem".

 

Nemám tušení, jak by se od dírky vyváděla aretace někam na plášť - skrz možná dvě víčka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U tohoto sistému je to tak, že druhý díl  hřídele, je v krčku pouzdra, držen takovou kleštinou .  Hřídel má dvě polohy tedy zářezy Zjednodušeně to vypadá takto.  bez toho to fungovat nebude. Ty čáry vlevo dole tam nepatří  :hannibal: 

post-5568-0-60953200-1554119181_thumb.jpg

post-5568-0-88107000-1554119190_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Jiří9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ať se Ti zadaří. Omega , Zenith  a možná i jiní, které si na počkání  teď nepamatuji :wine: .  Mají tento systém a já ho nemám rád.  Když praskne kleština, nebo jenom její jedna packa, jsou problémy. Nebo špatně napružená( narezlá) pružinka ve spojkovém ústrojí a je  minimálně na púl dne vystráno.  A když máš štěstí, funguje to . Když nemáš originál dobré díly. Ty kleštiny rády praskají a kde je vzít   :guitar:

 

Ale na druhou  stranu, když  stačí, stroji, udělat v uvozovkách, jenom generálku, je to radost z toho, co naši předci, dokátzaly vymyslet a my, po nich, dokázaly opravit, nebo zprovoznit jejich  stroje,  Osobně mne to těší . 

 

 (omlouvám se za  hrubky :photo: )  Jirka     

Upraveno uživatelem Jiří9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...