Přejít na obsah

Švajčiarske automaty do 50k


Doporučené příspěvky

Pozdravujem chronomag y/ory a chcel by som Vas poziadat o radu pri kupe mojich prvych svajciarskych automatov.

Vzdy som bol celkom fanusik kvalitnych a peknych hodiniek, financne moznosti mi vsak nedovolovali nejaku extra kvalitu. Prve hodinky som si kúpil kvarcove Vostok Europe GAZ-14, mam ich 8 rokov, za ten cas som vymenil poskriabane mineralne sklicko, niekolko kozenych remienkov, momentálne ich nosim na ciernom ocelovom. Tym moje hodinarske skusenosti koncia, ak nepocitam hodiny ocumovania v hodinarstvach a na nete.

 

Minule Vianoce som kupil priatelke kvarcove svajciarske Balmainy a teraz sa pri nej citim menejcenne.  :lol: Podarilo sa mi dat dokopy nejakych 2000,- eur (cca. 50.000,- Kc.), a napevno som sa rozhodol, ze si konecne zozeniem svajciarske hodziny aj ja. Snazil som sa nastudovat co najviac informacii, pozrel som si stovky ponuk na internete a nejake v kamennych obchodoch. Nemam vsak take vedomosti a prehlad ako dlhorocny maniaci, a preto som si dovolil sa na Vas obratit so ziadostou o radu.

 

Hľadám teda svajciarske automaty do 50k, celkom ma bavi aj rucny natah s ukazovatelom "nabitia". Dizajn preferujem taky trosku vymazleny vintage, ktory neurazi ani v obleku, nie vsak prilis formalny. Hodinky povazujem za jediny muzsky sperk a bol by som rad, aby vyjadrovali trochu aj moju osobnost - povazujem sa za nepraktickeho intelektuala.  :D  :D  :D Cize nic technicke, sportove, farebne a extravagantne. Nevyhnutna je datumovka, ine komple nemusia byt. Mam rad znacky Montblanc, Baume & Mercier, Frederique Constant, Glashütte, Omega, Maurice Lacroix a podobne. Neviem sa zorientovat, ktora z tychto znaciek je najkvalitnejšia, resp. ktoru by ste Vy osobne odporucali, tak mi skuste dat nejake tipy a rady. Budem za ne velmi vdacny! Dakujem.

 

P.S.: Nebranim sa ani kupe nosenych, tak ak mate nieco zaujimave, rad sa pozriem.

A ozaj, ked Vas uz mam na linke, chcem sa spytat na nakup z internetu (napr. chrono24), ci je to bezpecne, prip. na co si dat pozor a pod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zdar a vítej. Hodinky pro nepraktického intelektuála, hned mě napadly Meistersingery. Trochu oříšek s tim datumem, teda.. Nicméně Perigraph, Pangea, či ty třetí.. Tadle barva cifru je skvělá, nicméně maj to v různejch barvách. Na hodinky od výrobců psacích potřeb, peněženek a knoflíků se vyflákni..:)

  7926749gross.jpg?v=1521284502905

PDD903b.jpg

am1003_1.png

A nákupu po internetech se obecně bát moc netřeba, pokud budeš platit ideálně paypalem a ideálně do EU/USA. Chrono24 sdružuje spoustu prodejců, takže si nutno najít recenze na toho konkrétního..

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar a vítej. Hodinky pro nepraktického intelektuála, hned mě napadly Meistersingery. Trochu oříšek s tim datumem, teda.. Nicméně Perigraph, Pangea, či ty třetí.. Tadle barva cifru je skvělá, nicméně maj to v různejch barvách. Na hodinky od výrobců psacích potřeb, peněženek a knoflíků se vyflákni.. :)

  7926749gross.jpg?v=1521284502905

PDD903b.jpg

am1003_1.png

A nákupu po internetech se obecně bát moc netřeba, pokud budeš platit ideálně paypalem a ideálně do EU/USA. Chrono24 sdružuje spoustu prodejců, takže si nutno najít recenze na toho konkrétního..

 

Ty Pangaea jsou parádní ovšem. Nedavno jsem si prohlížel MeisterSingery v Koscomu a tyhle tam asi neměly, nebo jsem si jich nevšiml.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem panove za zaujimave tipy.  ;) Sam by som nikdy nenasiel take vychytavky ako Meistersinger a Epos. Presne pre toto som si Vas dovolil oslovit a nesklamali ste.  :smile_anim: Ten Meistersingerov ukazovatel casu je asi aj na mna prilis intelektualny a neprakticky,  :lol: ale zaujimavy. Ak som to dobre pochopil, tak ukazuje cas tak nejak zaokruhlene na 5 minut?  :unsure:

A vsimol som si, ze voci Montblancom panuje vseobecna nechut... Ma to aj realny zaklad (kvalita, spolahlivost, zivotnost, udrzba,...) alebo proste Vas len vyrusuje, ze to nie je echt hodinarska znacka s dlhou tradiciou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Meistersingerov ukazovatel casu je asi aj na mna prilis intelektualny a neprakticky

To kyselo je moc kysely?:) Nojo, no. Maj to elegantne vyreseny pomoci jumping hour, takze to mas presny, jenze ty zas nemaj datum. Konkretni zaklad ta lehka averze k Mont Blancu samozrejme nema, za padesat s Etou nenajdes vylozene blby a poruchovy hodinky - takze prave tydle drobnosti nabyvaj dulezitosti. Jeste na Nomos se podivej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně mám raději (preferuji) ruční nátah korunkou, než automat.

 

Německá produkce:

Stowa Antea Klassik 390   již zmíněné Nomos

TANGENTE POWER RESERVE (tyto ideální)

 

Švýcarská produkce, velmi zajímavé, hlavně modrá verze

BALL Engineer II Moon Phase NM2282C-SJ-BK

post-1456-0-38013100-1556548087_thumb.jpg

post-1456-0-91073700-1556548329_thumb.jpg

post-1456-0-81878800-1556548640_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...