Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Dovolím si založit vlákno této anglické značky. Mám od nich k dnešnímu dni dva kousky - pilotky s etou a quartz fliegerchrono vintage, a s oběma velká spokojenost. Ve smyslu zpracování jedny z nej value-for-money hodinky, co jsem měl možnost ponosit.

 

Až dosud se značka etablovala ? automobilovým žargonem ? spíše v nižší třídě, nicméně za posledních pár měsíců začla mít ambice na třídu nižší střední až střední. Tím počinem byla zprvu limitka T-01 Tourbillon ve dvou variantách, obě po 15 kusech. Během poměrně krátké doby bylo všech 30 kusů fuč, a to i přes poměrně sebevědomou cenu na hranici patnáctistech librách. Na druhou stranu si řekněme, že turbo v téhle ceně je stále spíše z říše fantazie. Úspěch limitky měl (celkem logicky) za následek začlenění modelu s tourbillonem do stabilní nabídky, tentokrát pod názvem T-01 Gen 2 Tourbillon. Hodinky doznaly oproti původní verzi několik designových změn, což za sebe vnímám vesměs spíše negativně, původní se mi asi líbily víc. I přesto ale nákup zvažuji ? limitku jsem prokaučoval, na uvedení non-limited modelu čekal několik měsíců a pořád mi vrtaly v hlavě. Což se nezměnilo navzdory provedeným úpravám.

 

Tak tedy... GECKOTA T-01 GEN 2 TOURBILLON HAND WOUND WATCH.

https://www.geckota.com/catalog/product/view/id/704/s/geckota-t-01-tourbillon-hand-wound-watch-version-2/category/9/?utm_source=Geckota.com&utm_campaign=dbbdec2e97-EMAIL_CAMPAIGN_2019_05_13_07_25&utm_medium=email&utm_term=0_1ac1c1819a-dbbdec2e97-182768173&mc_cid=dbbdec2e97&mc_eid=23073c61c4

 

post-37766-0-29674600-1557862034_thumb.jpeg

post-37766-0-61244600-1557862041_thumb.jpeg

 

CASE DIAMETER

40mm

 

MOVEMENT

Calibre 33 (PTS3300) Tourbillon Movement

 

GLASS

Slightly Domed Sapphire Crystal With Underside AR Coating

 

WATER RESISTANCE

100 Meters / 330 Feet

 

DIAL

Multi-Layer Stamped Guilloche With Multiple Finishes

 

CROWN

Stainless Steel With Black Enamel

 

STRAP

Genuine Italian Leather Handmade

 

CASE

Solid 316L Stainless Steel

 

FUNCTIONS

Hand Wound Tourbillon

 

CASE THICKNESS

14.2mm

 

LUG-TO-LUG LENGTH

49mm

 

LUG WIDTH

20mm

 

Cenovka byla zachována na stejné hodnotě, jako původní LE ? tudíž 1.499?, podle dnešního kurzu velmi hrubě nějakých 45 tisíc na naše (stále ještě bez výpalného). Nakolik je to hodně, málo nebo akorát, to už bude asi na každém posoudit. Za mě by to mohlo být pár stovek liber níže, na druhou stranu tomu rozumím, zejm. s ohledem na komerční úspěch LE.

 

Kalibr je označován jako Calibre 33 a rychlým googlením jsem se dopátral, že by se mělo jednat o strojovnu z pera čínského výrobce Hangzhou, model 3300. Což hádám nebude pro nikoho překvapením, s ohledem na cenovou úroveň, ve které se pohybujeme, by in-house turbo čekal asi jen ten největší optimista.

 

Function: 2 hands

Size: ?33.00mm

Thickness: 6.78mm

Accuracy: +/-25 seconds/day

Running Time: ~40hours

Frequency: 28,800bph

 

http://www.ptsresources.com/watch_tourbillon_01.htm

 

post-37766-0-12970100-1557862907_thumb.jpeg

 

Nakonec si dovolím malé vizuální srovnání limitky (vlevo) vs. současného modelu (vpravo).

Hlavní změny se udály na dialu, ručkách a korunce. A bohužel ve všech případech mi původní design seděl víc. Zejména kombinace brequet a sword ruček na nových je pro mě těžko stravitelná.

 

V každém případě z mého pohledu byla, a stále je, zajímavější černo-zlatá varianta hodinek.

 

post-37766-0-93434300-1557862918_thumb.jpeg

post-37766-0-73344500-1557862936_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 117
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsíci...

Dneska mně došly jedny Geckoty, meca-quartz :). Jméno mně nevadí, je to takový veselý! Jinak to vypadá, že tento model by mohl mít slušno lumi. 

 

Maxel: Nahoď toto kousků co máš ve sbírce.

post-50201-0-26975100-1562598924_thumb.jpg

Upraveno uživatelem code2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Vůbec to nejsou špatné hodinky a turbillonem za tuto cenu je nelehké sehnat jiné hodinky s touto komplikací.

Pravdou je, že se mi příliš nelíbí.

Máte někdo fotku těch limitek s Turbillonem?

S Geckotami mám osobní zkušenost a zatím jsem velmi spokojen.

Upraveno uživatelem JHrach
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Narazil jsem na druhou generaci hodinek Geckota C-01 Racing Chronograf a musím říct, že až na logo a zlatou korunku se mi docela líbí. Je to baterka, ale za ty prachy, na zahnání nudy, myslím dobrý.

Variant je víc, mně se nejvíc líbí tyhle.

https://www.nejpanskehodinky.cz/geckota-limited/geckota-c-01-gen-2-racing-chronograf-black/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Ta luneta je, řekněme, netuctová :) Zase je fajn, že to není kopírka některých jiných, známých hodinek..

Má to být odkaz někam do šedesátých let na hodinky typu skindiver.

edit: Takhle vypadá dýnko

post-36771-0-25738800-1586258537_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Navros
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...