Přejít na obsah

Vysněné hodinky dle vlastního


smarter

Doporučené příspěvky

Ani po mnoha letech mého přetrvávajícího zájmu o hodinky, jsem ještě nenarazil na takové co by mi nedaly v noci spát. Některé se mi líbí víc, některé méně, ale snad žádné ve mně zatím nevyvolaly nijak výraznou touhu nebo dokonce posedlost a to bez ohledu na cenovou relaci. Někdy se tak trochu zasním a přemýšlím jak by takové dokonale hodinky pro mne vypadaly. Ty představy při tom nejsou vůbec nerealistické, dokonce si je umím živě představit za pulty obchodů, ale bohužel některé moje představy se do masové výroby příliš nehodí.

Dneska jsem si svoje vysněné hodinky zkusil z nudy načmárat na kus papíru a zde je výsledek. Pominu li moje omezené kreslířské schopnosti, jsem z té představy celkem nadšen:

 

- Vnější luneta s indexy, která se dá použit jak ke stopování času tak i k jeho odpočtu (proto je značena pouze 30tka)

- Vnitřní luneta ovládána korunkou s 12 hodinovými indexy, která se dá použit jako poor mans GMT a zároveň supluje vnější lunetě při stopování delších časových úseků.

- Ukazatel data a hlavně dne v týdnu (stále nechápu proč to není standardem)

- Ukazatel rezervy nátahu (bez něj už automaty nechci)

- 200M vodotěsnost, lehce klenutý safír, klasický divers vzhled

 

Přijdou mi natolik reálné, že bych je každým dnem čekal v nabídce Seika nebo Orientu, ale asi se nikdy nedočkám. Co na takový návrh říkáte? Libí se vám nebo jste si lehce ublinkli? Zkoušeli jste si taky někdy na ubrousek načmárat svoje dream watch?

post-3985-0-66865200-1558266369_thumb.jpg

Upraveno uživatelem smarter
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že tam máš moc funkcí a lunet pro jedny hodinky.

Myšlenka dobrá, ale v reálu to nebude hezké, proto to nikdo nedělá.

Přijde mi to jako bys chtěl u auta sporťáka, který jezdí rychle a zároveň offroada, který projede každým terénem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že tam máš moc funkcí a lunet pro jedny hodinky.

Myšlenka dobrá, ale v reálu to nebude hezké, proto to nikdo nedělá.

Přijde mi to jako bys chtěl u auta sporťáka, který jezdí rychle a zároveň offroada, který projede každým terénem.

Mně se právě hrozně líbí představa kombinace vnitřní a vnější lunety. Ta vnější by mohla být trochu užší než standard (řekněme tak 70% obvyklé šířky), ta vnitřní by byla už vyloženě úzká - jen natolik aby se tam vešlo to GMT. Ale máš pravdu, že by to bylo dost mimo mainstream a hlavně i trochu proti filozofii potápěčských hodinek.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ty Hamiltony sehnat bude celkem výzva teda. Pár jich je na eBay, ale za 300+USD, což za kvarcky s původní retail cenou 180 dolarů fakt nedám. Budu tedy trpělivě čekat. Z uzavřených prodejních vláken vidím, že se nikdy neprodavaly dlouho. Takže už nevěřím, že kombinace vnitřní a vnější lunety by si svoje publikum nenašla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...