Přejít na obsah

Kvalitné spoločenské hodinky


Doporučené příspěvky

Milí chronomágovia,

po dlhšom hľadaní som sa rozhodol pre kúpu týchto hodiniek: https://www.chronoshop.cz/junghans-milano-solar-014-406000

 

Rád by som si len overil, že:

- sú to hodinky, ktoré mi vydržia dlhoročné, poctivo každodenné používanie? Jedna vec je cena a výrobca, druhá, že by som si to rád overil u vašich skúseností.

- ako často treba servisovať takéto ?solárky??

 

Ďakujem za odpoveď.

Marcus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že sú na mňa už dosť veľké. Mám tenké zápästie.

A cena je tiež už trochu nad moje možnosti. Ale vyzerajú krásne!

 

Pozrel som veľa automatov, najmä Orient Bambino, tiež Boccia Titanium, ale tieto Junghansi sú kompromisom medzi automatom, designom a vhodnou veľkosťou.

 

Bolo mi ponúknuté aj toto:

https://www.brandfield.cz/cluse-aravis-hodinky-cw0101501001-cz

Stojí to za reč?

Upraveno uživatelem Marcus Laurentius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup si, co se ti líbí a nelámej si s tím hlavu. Hodinkami za pár tisícovek "znalce" neohromíš a všem ostatním (kterých je drtivá většina) bude úplně jedno, co máš nebo nemáš na ruce. Soláry mají výhodu, že prostě jdou a jdou a jdou a deset let na ně nemusíš sáhnout a ony pořád jdou a jdou a jdou. Přesnost obvykle dost dobrá na to, aby je stačilo seřídit jednou za půl roku při změně času.

 

A servis neřeš, než budou ty soláry nějaký servis potřebovat, tak už dávno budeš mít úplně jiné hodinky :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup si, co se ti líbí a nelámej si s tím hlavu. Hodinkami za pár tisícovek "znalce" neohromíš a všem ostatním (kterých je drtivá většina) bude úplně jedno, co máš nebo nemáš na ruce. Soláry mají výhodu, že prostě jdou a jdou a jdou a deset let na ně nemusíš sáhnout a ony pořád jdou a jdou a jdou. Přesnost obvykle dost dobrá na to, aby je stačilo seřídit jednou za půl roku při změně času.

 

 

A servis neřeš, než budou ty soláry nějaký servis potřebovat, tak už dávno budeš mít úplně jiné hodinky :-).

Veľmi pekne ďakujem za radu. Pôjdem do toho!

Upraveno uživatelem Marcus Laurentius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...