Přejít na obsah

Virivka


Doporučené příspěvky

Ahoj ve spolek.

Planuju rekonstrukci terasy, pergoly atd a nabizi se moznost tam ted, nebo do budoucna, osadit virivku. Nikdy jsem virivku nemel, o nic takoveho se starat nemusel :) tak se koukam po necem co by nestalo pul mega, ale zaroven si nejsem jist, zda me treba nafukovaci virivka neprinese vic starosti, nez radosti...

Pro poradek uvadim, neocekavam od virivky zadne hydromasazni zazraky, takze v tomto smeru me uspokoji i ta nafukovaci... ;-)

Takze zvazuju bud nejakou lepsi nafukovaci, ale ta se musi na zimu schovavat, nebo akrylatovou.

Do virivky polezeme dva, maximalne ctyri (s detma - ale deti jezdi jen na vikendy, takze zadna tlacenka nebude...)

U Mauntfieldu se da akrylatova ted poridit za nejakych 125.000 a to se mi zda jako strop co bych do toho vrazil... ale pokud by nekdo prisel s alternativou za 140 s nepopiratelnymi vyhodami, tak to samozrejme prehodnotim :)

Kazdopadne budu potesen pripadnymi tipy :) Diky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Resil jsem na tuhle sezonu na terasu. Nakonec jsem koupil neco takovyho (uz nevim ktery model presne) https://www.bazenyshop.cz/virive-bazeny/virivy-bazen-pure-spa-bubble-28474 a bohate nam to staci. Kvalita zpracovani je super a Intex bych doporucil.

 

Nechtel jsem tam davat nejakej drahej kram, kdyz jsem si nebyl jistej, jestli me to vubec bude bavit a hlavne taky jsem si nebyl jisty, kde presne na te terase to chci mit. Tohle vypustim a odnesu jinam, kdyz bude potreba a na zimu to hodim do garaze.

 

Jenom musis pocitat s tim, ze do toho budes muset neco lejt, menit filtry a hlidat pH, ale to muzes delegovat na deti ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mame dva roky tu istu, ako uvadza Maxmillian.

 

Filter na rozdiel od navodu bezi 24/7, ohrev funguje (podla pocasia, ale da to cca 1,5 stupna za hodinu, ja to vecer drzim na 36-37). Filtrov kupim stale väcsiu zasobu (neviem, 10-15ks).

Pri aktivnom pouzivani menim filter obden, pricom pouzity vycistim pod prudom teplej vody a da sa pouzit este 1-2x (skutocne, podla intenzity pouzivania virivky).

 

Udrziavanie kvality vody = asi 1-2x za tyzden nejaka triplex chlorova tableta s dalsimi nejakymi dvomi sucastami, ani neviem, co to obsahuje. Nepodstatna cena a mam pocit, ze ta krabica je stale plna.

Na zaciatku som si kupil aj papieriky na meranie kvality vody - pouzite 2x a ani netusim, kam som ich zalozil. 

V navode je uvedene, ze voda by sa mala menit kazde 3 dni ak si spominam spravne...ja virivku napustim zaciatkom leta a vypustim podla pocasia niekedy v polovici/koncom septembra. Bez nutnosti vymeny vody.

 

Bubliny to robi skutocne fajne. V tom cerpadle je vlastne aj kompresor, takze ti to virivku nafukne/sfukne, nic k tomu nepotrebujes.

Na zimu ju odkladam do pivnice, kde mam teplo. Ked som ju vyberal pred letom, zdalo sa mi, ze na niektorych miestach je ten obal ako keby "zalomeny", ale po nafuknuti sa vsetko krasne vyrovnalo a tie miesta by som teraz nedokazal najst. Ale samozrejme je otazne, kolko to cele vydrzi. Co ma netrapi, kedze toto je brane ako take prechodne riesenie.

 

Bublunkujeme sa zvycajne len dvaja s manzelkou a je to pohoda. A za necelych 500 eur, ci kolko to stalo, pohoda.

Este jedna vec, okrem dni, kedy su vysoke teploty pouzivam ohrev skutocne celkom casto. Na zaciatku som mal obavu, aby som nezistil, ze po mesiaci mam + 500kW, ale ta je paradoxne total pohoda. Neviem to vycislit, ale okrem minulorocnej virivky nam tento rok pribudol 300L mrazak do pivnice a mame nizsiu spotrebu ako 2. a 3. rok dozadu...zase, vypol som vinoteku, kedze sme vychlastali vsetko, co v nej bolo :-) a ona mala spotrebu nejaku kategoriu C od (miele), proste šunt prvej triedy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máme taky nafukovací, loni vydržela voda až do října jak křišťál, a to sem dával jen chlorový tablety do plováku, na zimu vypustíš a odneseš do sklepa/boudy, vodu ani nehřejem, přes léto se ohřeje sama a od září to používáme jako chladící bazének ze sauny, nač za to dávat +100k když Ti tohle udělá dost podobnou službu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta nafukovacka ma zaujims. Uz dlho uvazujem o pevnej virivke, ale niesom si tym isty (vyuzitim). Preto by ta nafukovacka mohla byt dobry test na 2-3 roky kym sa to nerozpadne. ALE - mam zaujem to pouzivat najma v zime, rad sedim v horucej virivke ked je vonku 0 - -5 atd, proste okolo sneh, v ruke panaka whisky a na hlave capica. Mate niekto skusenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapínal jsem to snad už někdy v březnu, když bylo venku lehce nad nulou. Zahřálo se to na 38 stupňů jen to trvalo. Lezli jsme do toho s čepicema na hlavě. Nicméně přes zimu, dokud nad tím nebudu mít střechu, tak to plánuji vypustit a uložit.

 

Ještě bych k tomu ještě doporučil bezchlorovou chemii. Guapool nebo tak nějak se to jmenuje. Mají to na tom shopu také.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se taky zeptám. Jakou konkrétně používáte chemii a jak často?

 

Já na nějaké doporučení koupil OXI od Mountfieldu a mám pocit, že moc nefungují. Může to být i těmi filtry. Ty neměním tak často.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja koupil hned na zacatku tohle: https://www.bazenyshop.cz/polymerova-chemie/guaa-whirlpool-set

 

1x za tyden az dva tam leju GUAa POOL WHIRLPOOL a sypu OXI 

ANTIFOAM dle potreby, kdyz to moc peni

pH minus a plus (to jsem dokoupil extra) take podle potreby

A tohle tam naleju, kdyz je to zakaleny https://www.bazenyshop.cz/polymerova-chemie/guaa-flock-1-l

 

Filtr menim taky podle pouzivani, ale alespon jednou/dvakrat tydne ho vytahnu a vycistim. Kdyz tam lezeme casteji, tak i vymenim. Ono si to zarve, kdyz je pak snizeny tlak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam Intex 28454 a je vyborna. Okrem bubliniek ma aj trisky tie su super neni su tak hlucne vecer a vyborne masiruju. Travim v nej kazdy vecer s poharom vinka a dutnikom. Ked ale budem velky tak si kupim Softub ta je podla mna najlepsia volba len je uz draha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ja mam Intex 28454 a je vyborna. Okrem bubliniek ma aj trisky tie su super neni su tak hlucne vecer a vyborne masiruju. Travim v nej kazdy vecer s poharom vinka a dutnikom. Ked ale budem velky tak si kupim Softub ta je podla mna najlepsia volba len je uz draha

Uzivas to aj v zime?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na terase usspa Benjamin, teď to bude třetí rok. Měnil se jen ozon filtr a to ještě v záruce. super zpracování, velmi tichá čerpadla atd. téměř žádná údržba, jen 1-2x měsíčně dám na dno odměrky trošku chemie a je, vše zvládnou filtry. jsem moc spokojený, doporucuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na terase usspa Benjamin, teď to bude třetí rok. Měnil se jen ozon filtr a to ještě v záruce. super zpracování, velmi tichá čerpadla atd. téměř žádná údržba, jen 1-2x měsíčně dám na dno odměrky trošku chemie a je, vše zvládnou filtry. jsem moc spokojený, doporucuju

No to vypada zajimave... je to ono? https://www.usspa.cz/virivky-a-bazeny/usspa-privat-spa/benjamin-12377.shtml nejsou tam ale ceny... muzes nejakou naprasit? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pisu to v navode asi preto ze je nafukovacia nemoze ist do vacsej zimy. Ja laminatku dat nemozem mam to na terase v bytovke max moze mat 900 kg aj s vodou. Softub je lahucka, zerie malo elektriky a lahko sa prenasa hocikam. Akurat jeden predava 2 rocnu za 2 500 eur tak mam nutkanie mu volat. Viem si predstavit ze vonku sneh a ja sa clapkam

Upraveno uživatelem runner200
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zvažuju tu vířívku od Intexu, máme zastřešenou pergolu - boční strana do půlky zazděná. Je tu někdo, kdo tento typ vířivky používáte i v zimě?

Nemyslím tím, když je mínus 15, ale třeba třeba do listopadu, kdy je sychravo, ale nemrzne?

 

A ještě jedna věc - jak se v tom sedí? Klasické vířivky totiž mají sokl na sezení nebo jak to nazvat, ale tady nic není, tak si říkám jak se v tom asi sedí :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
V 13. 8. 2019 v 19:15, Beet napsal:

Ja se taky zeptám. Jakou konkrétně používáte chemii a jak často?

Já na nějaké doporučení koupil OXI od Mountfieldu a mám pocit, že moc nefungují. Může to být i těmi filtry. Ty neměním tak často.

 

Trochu to tu oživím.

Zahájili jsme vířivou sezónu venku před cca čtyřmi týdny.

Neměl jsem nakoupenu žádnou chemii, tak jsme tam hned ze začátku nasypali dvě kila soli. Po nějaké době jsem dal do plováku dvě chlorové tablety co máme do bazénu. Pravidelně salinujem a filtrujem. Když je filtr špinavý, vyměním a omyju. Zatím voda naprosto čistá.

Podle rad jsem nakoupil tohle https://www.bazenyshop.cz/polymerova-chemie/guaa-whirlpool-set , ale zatím nepoužito.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...