Přejít na obsah

Opravdu potřebujete přesný čas


orol

Doporučené příspěvky

Řeśím dilemu, jestli opravdu potřebuji mít na ruce na sekundu přesný čas.

Já ve svém běžném živote vystačím s přesností na asi +/- 2 minuty proti UTC.

 

Ve všech případech, kdy se ode mne vyžaduje přesnější synchronizace,

tak organizátor poskytne "svůj velitelský" čas.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesný čas vědět potřebuju, dá se říci na sekundu. Jsem v tomto taková uchylna německá povaha. Přesnost vyžaduju i od lidí v práci, když přijde někdo o 30 vteřin později, už se na něj mračím. Což všichni v práci vědí, takže si nedochvilnost tak nějak ani nedovolí všude jsem rozvesil rádiem řízené nástěnné hodiny. A mé hodinky? Na začátku měsíce nastavuji -30s oproti přesnému času, jakmile se po cca měsíci "doberou" +30s, vracím je na -30s

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky napřed jsou klasika.

Nejde mi o přesnost hodinek.

 

Spíš se zajímám, kdo v reálném životě potřebuje na vteřinu přesný čas pro svoji práci a je to na něm, aby ten přesný čas měl.

 

(já vím, hrozná ptákovina :) )

Třeba já a ne jen na vteřinu. Ale to není ten, co mám na hodinkách :-) , tam ho fakt nepotřebuju. Takový měření GNSS (pomocí satelitních systémů, GPS)... Za 1 sekundu toho taková družice uletí. A takových oborů bude. Mně napadá třeba "zpochybnění" teorie relativity CERNem, kdy špatně měřili rychlost, která s časem souvisí a je potřeba jej pro takové pokusy měřit opravdu o pár řadů přesněji než na sekundy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesný čas sice nepotřebuji, ale mám rád, když si hodinek nemusím všímat a mohu se na čas alespoň přibližně spolehnout. Když třeba u pětek, které mi udělají + 20 s  za den, tak už to je po dvou týdnech třeba pět minut, což už je dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ho teda taky nijak zásadně vědět nepotřebuju, ale je pravda, že u všech svých hodinek měřím přesnost. Taky co jiného tam chceš měřit, že jo... :) Jde mi ale spíš o to, abych si "potvrdil", že mám na ruce kvalitní strojek. Pokud mi třeba suby půjdou jeden den +5 a druhý -8 (samozřejmě nemám na mysli starší kousky), tak mě to bude srát, ale ne kvůli tomu, že bych nevěděl přesný čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba já a ne jen na vteřinu. Ale to není ten, co mám na hodinkách :-) , tam ho fakt nepotřebuju. Takový měření GNSS (pomocí satelitních systémů, GPS)... Za 1 sekundu toho taková družice uletí. A takových oborů bude. Mně napadá třeba "zpochybnění" teorie relativity CERNem, kdy špatně měřili rychlost, která s časem souvisí a je potřeba jej pro takové pokusy měřit opravdu o pár řadů přesněji než na sekundy.

To je spíš o "přesných stopkách" ;) než o přesném čase ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesný čas vědět potřebuju, dá se říci na sekundu. Jsem v tomto taková uchylna německá povaha. Přesnost vyžaduju i od lidí v práci, když přijde někdo o 30 vteřin později, už se na něj mračím. Což všichni v práci vědí, takže si nedochvilnost tak nějak ani nedovolí všude jsem rozvesil rádiem řízené nástěnné hodiny. A mé hodinky? Na začátku měsíce nastavuji -30s oproti přesnému času, jakmile se po cca měsíci "doberou" +30s, vracím je na -30sSent from my iPhone using Tapatalk

Chudaci zamestnanci, to musi byt radost pod nekym takovym pracovat.. Chtel jsem teda napsat magorem, ale nechci byt vulgarni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja osobně to na vteřiny nepotřebuju, ale poslední dobou mám kalendář některé dny našlapaný, že potřebuju kontrolovat čas. Někde se seknout je raz dva a pak se mi to táhne celý den. Na jednání strašně nerad čumím do mobilu, považuju to za neslušný, a ne všude jsou ty hodiny k vidění, jak píše sibiř. Na hodinky umím mrknout tak, že si toho většina lidí ani nevšimne a vím, jak jsme na tom...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja potrebuju presny cas, kdyz hodinky steluju, a mam rad, kdyz jdou presne, ne ze ne, ale jinak uz sem panem sveho casu.

 

Btw, nasa hvezda presla z OQ na DJ36, spokojenost, ale hodinky klidne necha dva dny lezet, pak je nasadi a nosi, takze ma minus ctyriapul hodiny a je ji to jedno :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...