Přejít na obsah

XIIVI


beeman

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já už bych byl dávno ztracen. Opět klobouk dolů, tohle je hodně slušný a zajímalo by mě, kolik lidí na světě něco takového zkusilo a dodělalo.

 

Odesláno z mého LYA-L29 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky diky :-)

na svete je urcite spousta lidi, kteri se tomu venuji nebo venovali, jenom o nich nevim ;-)

ono na tom v podstate nic neni, ale ja zacinal uplne od piky, neznaly absolutne niceho, celej zivot ajtak, v podstate, jo, neco jsem kdysi z kuze sil, ale k soustruhum, frezam nebo vrtackam jsem se ani nepriblizil :-D

jako ten, ktery s tim dela, si urcite tuka na celo, ze co mi na tom tolik trvalo :-D

 

ted uz vim, ze drzet se hesla "jednou mer a hned rez" nebyla dobra idea, plynule jsem presel na "deset krat mer, pak jeste pro jistotu dvakrat a az pak rez" :-)

 

jenom treba to, ze nez jsem prisel vlastni zkusenosti na to, ze bez pripravku se neobejdu a nic kloudneho nevyrobim, mi trvalo snad mesic a pul, pokousejic se treba frezovat s upnutim v ruce a prilepene kobercovkou :-D a stejne to jeste porad neni ono

 

jeste nedavno mi kluci v dilne rikali "hodinar", ale uz delsi dobu jsem pro ne "nastrojar" nebo "pripravkar" :-)

 

kazdopadne dnes jsem delal mezikrouzky, ale zapomel jsem fotit, tak jenom jedna pictura

 

a rozdelal jsem "pripravek" pro kompletaci ciferniku

 

 

post-41679-0-81777400-1585766124_thumb.jpg

 

post-41679-0-03359000-1585766131_thumb.jpg

Upraveno uživatelem beeman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolikátá krev?

Firstblood už máš obsazenou. A Lastblood to taky sichr nebude.

Možná by se v krvi dala patinovat dřevěná luneta - trámy střešních konstrukcí se dříve natíraly volskou krví,

nějak tam fungovaly železité ionty, obsah železa v krvi je překvapivě vysoký, živočišný původ navíc odpuzoval

dřevokazný hmyz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na vlákno jsem narazil před pár dny čistě náhodou a celé si to prošel od začátku. Oceňuji tu obrovskou zarputilost s kterou do toho jdeš a učíš se to všechno sám pokus omyl. Opravdu klobouk dolů a velký respekt. Pokud by jsi chtěl s něčím poradit, tak mi napiš. Nejsem tvoje máma, ale teď je přesně ten moment ti to napsat. Dávej víc pozor na bezpečnost práce, jakmile se to přehoupne z první fáze učení(kde je člověk víc obezřetný) a dostáváš se do fáze lehká rutina, tak je to prostor pro nějaké zranění(a ne pouze říznutí od špony). Pokud na tom budeš chtít pracovat i v budoucnu, chce si to vybudovat určité návyky(třeba zásada pro začátek: nikdy neupínej sklíčidlo do dalšího sklíčidla atd.) Neber to jako slova prudícího charakteru a nechci ani poučovat. Ten příběh a hodinky jsou úžasné a rád bych viděl ještě pokračování:):) Ať se daří a ten Schaublin je super!!!!     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky stanly, vim, ze vis, o cem mluvis ;-)

rad si necham poradit, ale clovek se nejlip uci na vlastnich chybach, jenom to musi ve zdravi prezit :-D

o tech klestinach vim, jenom ted nemam jinou moznost, Schaublina jsem jeste nedal dokupy, ackliv uz temer vse na nej mam, tedy to nejnutnejsi, zel neni cas :-(

 

jako par mensich urazu jsem si uz privodil, par krat jsem mel docela stesti, napr. kdyz jsem nechal klic v klestine, rovnal upnuti s hlavou prilepenou, no a zapnul to :-D rana to byla poradna, ale ja mam tvrdou hlavu a klic nastesti ulit :-D

 

mas naprostouo pravdu, ze zacatku to byly chyby zacatecnika, ted uz jsem v te druhe fazi, nevim, co je horsi :-D

 

jeste jsem se zapomel pochlubit, ze jsem dal dnes dokupy piskovacku, facha paradne, ackoliv je tam puvodni pisek, hodne jemnej, je mozny, ze na ciferniky to bude akorat, mozna i na pouzdra

 

zkusil jsem opiskova med, je to hodne do ruzova az staroruzova, tak jsem ted zalozil patinovaci lazen dle receptu nasich babicek = jedno vejce na tvrdo, jsem zvedav, co z toho vypadne

 

post-41679-0-30383800-1585852286_thumb.jpg

 

post-41679-0-92220700-1585852293_thumb.jpg

 

post-41679-0-94401200-1585852299_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky stanly, vim, ze vis, o cem mluvis ;-)

rad si necham poradit, ale clovek se nejlip uci na vlastnich chybach, jenom to musi ve zdravi prezit :-D

o tech klestinach vim, jenom ted nemam jinou moznost, Schaublina jsem jeste nedal dokupy, ackliv uz temer vse na nej mam, tedy to nejnutnejsi, zel neni cas :-(

 

jako par mensich urazu jsem si uz privodil, par krat jsem mel docela stesti, napr. kdyz jsem nechal klic v klestine, rovnal upnuti s hlavou prilepenou, no a zapnul to :-D rana to byla poradna, ale ja mam tvrdou hlavu a klic nastesti ulit :-D

 

mas naprostouo pravdu, ze zacatku to byly chyby zacatecnika, ted uz jsem v te druhe fazi, nevim, co je horsi :-D

Chlape ty jseš nezmar :lol2:  s tou kličkou jsem nechtěl začínat:) nevěděl jsem, že už jseš pokřtěnej :lol2: tak teď už tě nic nepřekvapí, leda namotaná ruka na sklíčidle:) To se stává ale jen zřídkakdy:)

Upraveno uživatelem stenly
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam takovej blbej dotazek:

udelal jsem jedny nozky z nastrojarske ocele, proste nejakeho normalniho zeleza, ktere urcite neni antimagneticke, vypada to fakt dobre ten matros, bude to i prirozene reznout ;-)

jenom jestli nekdo netusi, muze to byt problem? jako ze se mi ty nozky nejak rychlejc, jednodusejc nebo automaticky zmagnetizuji a tim padem i strojek? tusite nekdo pls?

ja vubec totiz netusim :-D

 

dikes

 

post-41679-0-90760400-1585994842_thumb.jpg

 

post-41679-0-92160100-1585994850_thumb.jpg

 

post-41679-0-51298100-1585994857_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...