Přejít na obsah

Citizen synchronizácia času


Doporučené příspěvky

Ahoj, mám hodinky Citizen AT4127-52H, mesto mám nastavené na Londýn a SMT som manuálne nastavil na ON aby mi ukazovali správny čas. Problém nastáva keď sa hodinky synchronizujú s rádiovým signálom, vtedy sa mi SMT prepne na OFF a tak mi ukazujú o hodinu menej a musím to vždy po synchronizácii manuálne prepínať. Viem mi s tým niekto pomôcť alebo ako sa to dá vyriešiť? Ďakujem vopred za odpovede.

 

 

 

post-69227-0-10011300-1580198230_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě máš kliku že se vůbec nařídí. Na světě jsou 2 nebo 3 frekvence na nařizování. Jednu má Evropa další Asie a USA má na každém pobřeží jednu. Takže se ti mohlo stát že by to v Evropě nefungovalo. Jedno pobřeží používá Evropskou a druhé Asijskou. Tak bych to asi nechal na ten Londýn a max to posunul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě máš kliku že se vůbec nařídí. Na světě jsou 2 nebo 3 frekvence na nařizování. Jednu má Evropa další Asie a USA má na každém pobřeží jednu. Takže se ti mohlo stát že by to v Evropě nefungovalo. Jedno pobřeží používá Evropskou a druhé Asijskou. Tak bych to asi nechal na ten Londýn a max to posunul.

Co to? Krapet v tom plaveš, asi...Evropa má frekvence 2, DCF 77 a MSF 60 z UK. Asie má 3 frekvence - JJY40, JJY 60 a čínské BPC a USA má pouze jednu, centrální WWV, Fort Collins. Spíše se obávám, že hodinky nejsou připraveny na příjem DCF

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že Ti ukazujou po synchronizaci o hodinu méně, je správně,, neboť máš nastavený Londýn a tam je o hodinu méně  :notworthy: .

A že se Ti to přitom přepne na SMT OFF je taky správně, neboť je to letní čas (Daylight saving time) a ten teď v Londýně neplatí.

Takže všechno je tak, jak má být. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to? Krapet v tom plaveš, asi...Evropa má frekvence 2, DCF 77 a MSF 60 z UK. Asie má 3 frekvence - JJY40, JJY 60 a čínské BPC a USA má pouze jednu, centrální WWV, Fort Collins. Spíše se obávám, že hodinky nejsou připraveny na příjem DCF

Tuto věc jsem řešil zhruba před 10 lety, Přišel zákazník a byl na mrtvici protože si koupil na cestách hodinky a ty se mu nechtějí nařizovat. A když odjel do oblasti nákupu tak vše fungovalo. Už nevím zda to bylo Citizen nebo Casio a Amerika nebo Asie. Ale řešil jsem to v servisu a tam bylo mluveno o těch frekvencích a pásmech. A já prohodil USA a Asii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je jen jediná možnost jak "nastavit" hodinky,ktere neumožňují seřízení na potřebné časové pásmo na domácí čas.

Nulovou neboli referenční polohu nastavit o potřebnou diferenci, tj. +1h a tím "oklames" hodinky a budeš mít správný čas.

Jak se nastavuje referenční pozice je v návodu k hodinkám.

Jsem přesvědčen, že po takovémto nastavení budeš spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...