Přejít na obsah

Steinhart OCEAN 1 BLACK


iMaty

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 673
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

siwi to je bez debat, nicméně při zohlednění ceny Mako/Ray v CZ non AD shopech je poměr cena/kvalita nastavena dost bezkonkurenčně. A navíc je to BEZ kyklopa.

Ty důležité věci orient neodflákl (ciferník + ručičky, korunka, hacking, plné dílky tahu, luneta bez vaklu...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na druhou stranu-safir. A pro mě kyklop.

A Vojta-siwi, ty orient měl hodně dlouho, tak si dovolím tvrdit, že to měl na rozdíl ode mě (mám maka i steiny ještě teď) nastudovány :-).

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na druhou stranu-safir. A pro mě kyklop.

A Vojta-siwi, ty orient měl hodně dlouho, tak si dovolím tvrdit, že to měl na rozdíl ode mě (mám maka i steiny ještě teď) nastudovány :-).

Martine, já ty Maka taky ještě pořád mám a zbavovat se jich určitě nechci, protože ty hodinky mám prostě rád. Další z věcí, kterou u nich obdivuji, je příkladná manipulace se šroubovacími korunkami.

Nejlepší by asi bylo mít oboje... :)

Pánové omlouvám se, že jsem zde rozpoutal takovou hloupou debatu.

 

Jestli to nevadí tak trochu mimo mísu pro Siwiho z rodiného alba

Tohle je prostě paráda, díky. Trefil ses přesně do mého vkusu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš pravdu. Převážně si je jen tak hýčkám v hodinkovnici. Fotím je dost málo. Ale na ruku je sem tam vezmu.

 

A pokud jde o Steiny - po 39kách koukám už dlouho. Uvažuju o tom, že až se mi uzdraví noha, nějakou náplast na bebí si koupím. A Steiny jsou v úzkém výběru. Na druhou stranu jsem ale taky dostal chuť na nějaké jednoduché pilotky. Tak zatím váhám. Jak to vypadá, času na to budu mít dost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Větší pitchovinu jsem tady dlouho neslyšel. B-)

 

 

siwi to je bez debat, nicméně při zohlednění ceny Mako/Ray v CZ non AD shopech je poměr cena/kvalita nastavena dost bezkonkurenčně. A navíc je to BEZ kyklopa.

Ty důležité věci orient neodflákl (ciferník + ručičky, korunka, hacking, plné dílky tahu, luneta bez vaklu...).

 

Podle mě to zas taková hovadina není. Měl jsem Steinhart OVR  a stále mám Orient Ray, a zpracováním podle mě vedou Steiny:

sklo: minerál bez AR u Orient vs. safír s AR

materiál vložky lunety: plast u Orient vs. hliník/keramika u Steinů

tah: 22/22 s vybíjenou, obyčejnou překlápěčkou z lisovaného plechu a prázdnými koncovkami tahu u Orient vs. šroubovací tah 22/18 nebo 20/16, s plnými koncovkami a líp udělanou sponou s kovovou překlápěčkou (nebe a dudy)

luneta samotná: nezdálo se mi, že by u Steinů měla luneta nějakou velkou vůli oproti Orientům, nebo že by špatně chodila

pouzdro: obě dobře zpracované

šroubovací korunka: u Orientu je šroubování korunky asi trochu hladší, ale ani Steiny mi nepřišly, že by šroubovací korunka byla udělaná špatně a nikdy jsem žádný problém neměl

ciferník: těžko se porovnává matný finish proti sunburst dialu, ale oba dva jsou podle mě zpracované hodně dobře (o kvalitě zpracování Steinů vypovídají i fotky z mikroskopu v sekci recenze)

lumi: Orient má silnější nástup (nevím jak je to u nových modelů Steinů s BGW 9) než green lumi u OVR, ale svítivost během noci byla tak na stejno

strojek: Orient inhaus bez hackingu (nevím, zda nové řady něco obměnily, ale moje Raye kupované cca před 5 lety hacking neměly) vs. ETA Elabore - Orient je sice trochu hlučnější, ale chodí skvěle, drží rezervu a do plna se natáhne. Za ty peníze mu není co vytknout. Oproti tomu klasická eta s hackingem a s přesností v řádech jednotek sekund za den, kterou navíc oservisuje kde kdo (což se o Orientu říct nedá, alespoň podle mojí zkušenosti).

 

O skvělém poměru cena/výkon u Orientů v žádném případě nepolemizuju (za cenu 5k se dají pořídit fakt solidní kukačky se spolehlivým strojkem). Možná je to jen můj subjektivní pocit, ale když porovnám obě značky, tak Steiny zpracováním podle mě o něco vedou a na ruce pro mě působí hodnotnějším dojmem. To je samozřejmě odůvodněno vyšší cenou, ale to je dotyčnému jasné a dotaz zněl pouze na to, které jsou líp zpracované (stejně tak nehodnotím otázku originality a vykrádání designu, to ať si každý posoudí sám, nakolik mu to vadí).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Orienty mi vůbec nesedej, proto jsem je nikdy neměl a mit nebudu. Jsou na mne moc orientální :) Jinak je to jistě značka s historií. U štajnů jsem se s problémama setkal, třeba špatně spasovaný tah, nebo profláklej holič chlupů. Ale mám je rád, už jsem měl troje. Když srovnávat tak hodinky co stojej skoro stejně. Tam je na místě i kritika použitých materiálů, ale o zpracování materiály nic neřeknou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jen Jenkizovi doplním, že Mako/Ray II už mají strojek s hackingem a manuálním nátahem a úplně nové Mako III nebo Ray III (ty s menším pouzdrem, stejným jako současný model) už mají safír a vnitřní AR. 

Upraveno uživatelem space
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jen Jenkizovi doplním, že Mako/Ray II už mají strojek s hackingem a manuálním nátahem a úplně nové Mako III nebo Ray III (ty s menším pouzdrem, stejným jako současný model) už mají safír a vnitřní AR. 

A cenově? Myslím ty III, klidně do sz (z mobilu nic nenajdu), docela by mě to zajímalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to už může být samozřejmě o něčem jiném, srovnával jsem s verzí I.

Já jen Jenkizovi doplním, že Mako/Ray II už mají strojek s hackingem a manuálním nátahem a úplně nové Mako III nebo Ray III (ty s menším pouzdrem, stejným jako současný model) už mají safír a vnitřní AR. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cenově 3,5 - 5,5 (hodinkar.cz). S tím safírem jsem to možná nenapsal jednoznačně. Já nevím v té nové řadě, které jsou Mako a které Ray. A jen jedna řada, která si zachovala tvar pouzdra má safír s AR.

Nicméně já mám jen Mako II, a sklíčko je po roce a půl netknuté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netknute skličko po víc než roce není argument, taky jsem to tak měl a najednou šup o hranu dveří nákladovýho prostoru a hardlex je tknutý :)

Safír by se jen tak sklouznul, nebyla to rána, ale šoupanec.

Souhlasím, na hodinkách bych už nic jiného než safír nechtěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle forum mi byl čert dlužný. Tak teď už opravdu nevím jak se mám rozhodnout.

Jestli vzít nové 

Steinhart OCEAN Titanium 500 Premium

nebo

Steinhart OCEAN 1 BLACK

 

a nebo starší ze zdejšího bazaru

 

 

Longines Hydro Conquest   

Tak mě pánové prosím trochu nasměrujte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...