Přejít na obsah

martar

Doporučené příspěvky

Martin by dokázal recenzi na libovolné hodinky zpracovat takovým způsobem, že je pak všichni budeme chtít. Fakt TOP, až budu jednou velký, taky bych to taky rád takhle uměl :)

 

Ještě mi ale nedá nezeptat se: nevíš přeci jen něco bližšího o tom, co se s Vulcainem děje a hlavně, co se dít bude? Hibernující web jsem taky zaregistroval (a není to tak dávno, ještě, když vyšla recenze na Xtreme Cricket, pořád normálně fungoval).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 49
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nejsi první, kdo se ptá, v posledních dnech jsem dostal i podobné SZ. "Co je s manufakturou", "proč nejede jejich webový katalog", a "kde se Vulcain dají sehnat za rozumné peníze". Momentálně pracuju, tak sem jen v rychlosti zkopíruju jednu z mých SZ odpovědí (na kterou jsem mimochodem ani nedostal odpověď...):

----------------------------------------

Ahoj,

Vulcain je moje srdeční záležitost, ale že bych byl guru, to si nemyslím :D

Jestli máš na mysli nákup nových u AD, dají se občas koupit výhodně v rámci akce nebo rušení skladových zásob, chce to sledovat Chrono24 (takhle jsem třeba koupil svoje první Vulcain (Worldtimery). Pokud máš na mysli nákup nových mimo AD, bývají někdy za výhodnou cenu v zemích, kde se Evropané tradičně bojí nakupovat, tj Řecko, Bulharsko, Rumunsko, občas Polsko, Ukrajina. Protože se značka v podstatě nefejkuje, má člověk nervy jen s průběhem obchodu a důvěryhodností protistrany (což mnohdy úplně stačí). Mimo EU bývají zajímavé nabídky ve Švýcarsku a USA.

U nás je nabízí Schediwy v Rychnově a Pohanka v Brně. Generálním distributorem je Schediwy, který má taky nejzajímavější kolekci u nás, skladem má často i zlaté limitky apod. S mladým Schediwym (Petrem) si můžeš promluvit o ceně, ale je to dobrý obchodník, takže záleží na tvých vyjednávacích schopnostech. Zajištuje i servis.

Vulcain jsou jiné, skvělé, pečlivě ručně kompletované, starosvětské a přitom moderní hodinky s renomé. Značka není zrovna mistr světa v disciplině resale value - kupují si ji spíš lidé, kteří finance moc neřeší a chtějí mít na nošení místo profláklých značek nějakou lahůdku, nebo sběratelé, kteří chtějí mít alespoň jedny in-house Vulcain ve sbírce. V současné době (bez ohledu na koronavirus) je budoucnost Vulcainu nejistá - před pár lety koupil manufakturu přes propletenec svých firem Flavio Becca, který teď vězí v různých průserech. Manufaktura je zakonzervovaná, spí a nevyrábí. Vyrobené množství moderních hodinek Vulcain je tak pro tuto chvíli definitivní. Na jednu stranu se jejich počet u zmenšuje (jak se skladovky AD pomalu vyprazdňují), a logicky by měly růst na ceně; na druhou stranu některým AD praskají nervy. Záleží na tom, zda to Becca ustojí a manufakturu rozjede (jeho druhá a starší hodinářská akvizice Anonimo vyrábí a inovuje, takže to není úplně vyloučené), nebo zda manufakturu prodá...a pokud ano, tak komu. Uvidíme.

Jestli tě Vulcain láká, upozorňuju, že in-house jsou jen Cricket modely. Všechno ostatní je upravené a krásně zdobené, ale in-house to není.

Asi jsem ti moc nepomohl, žadné konkrétní doporučení "tam a tam je mají za levno" ze mě nevypadlo :)

 

Tak hezké ráno.

Martin

----------------------------------------

 

No a k tomu pár glos:

- na Flavia Beccu mě upozornil vždy dobře informovaný sery.vlk tímto odkazem:

https://forums.timezone.com/index.php?t=tree&goto=7643475&rid=97536#msg_7643475

V posledních týdnech jsem Beccovu kauzu nesledoval, tak nevím, jaký je tam vývoj.

 

- včera večer jsem volal kvůli servisu Petrovi Schediwemu a pochopitelně jsem se zeptal na situaci u nich. O manufaktuře a webu jsem se nic nedozvěděl, ale pokud jde o českého generálního distributora, mám zajímavé info. Prý jsou - vzhledem k situaci s epidemií & ekonomikou - v současnosti ochotni promluvit si s potenciálními zájemci o cenách. V kontextu starých českých cen a změny kursu to asi nebude kdovíjak výhodný n?kup, ale cena hodinek na skladě by se mohla dostat na pŕijatelnou úroveň, třeba jako za nové na Ch24 (nevím, jen hádám!). Ovšem s výhodou českého AD, který umí i servis.

 

- Co přesně signalizuje vypnutí web katalogu Vulcain, se můžeme jen dohadovat. Asi lidi výrobci moc psali :D

 

Snad to takhle stačí. Já furt věřím, že časem Vulcain bude pokračovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jo, spona, děkuju za připomenutí.

Klasická trnovka Vulcain: 18mm, zešikmená horní plocha boků a plastické logo, jehož špička nepatrně přečnívá přes okraj spony. Kombinace leštěného a matného povrchu. V podstatě je spona téměř celá leštěná (spodek kompletně, bočnice kompletně, logo), pouze středová část "pod logem" je matná (asi pískovaná nebo leptaná, nevím). Trn je z poctivého kusu kovu, žádný plech.

 

post-30813-0-75176600-1585427433.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pár fotiek ešte nemáš na sklade? Fakt pekné hodinky. Jedny z mála, ktoré ma v poslednom čase zaujali.

Víc fotek asi nemám, můžu zkusit napsat kolegovi, zda by nějaké neudělal on, ale bojím se, že v dnešní době každý řeší spíš provoz firmy, a co se zaměstnanci... a ne koníčky. A co jsem tak koukal na internet, pod heslem "Vulcain Presidents Purple / Bordeaux" moc živých fotek není, vlastně Google našel jen ty moje a pak pár z Montredo inzerce. Všechno ostatní jsou produktovky... Mě taky vzaly za srdce, ani se Ti nedivím. Jenže já oblek nosím jen párkrát za rok, tak bych je asi neuživil.

 

nádherný hodinky, škoda že nejsou ve 43-44mm!

Jestli máš zápěstí s obvodem 21 cm nebo víc, chápu ten povzdech :) ale protože jsou to hodinky, co nejlíp vypadají napůl schované pod manžetou košile, troufám si tvrdit, že ani na opravdu velkém zápěstí nebudou působit malé. Mají mnohem větší průměr ciferníku než většina oblekovek a stejný jako potápky 45-48mm (po odečtení lunety). Nebál bych se toho... určitě bych si je aspoň na krámě zkusil.

 

Docela rozumím, ale bacha - kdyby byly větší, pravděpodobně by se pro přesvědčivé vyznění muselo sáhnout i do plastických prvků ciferníku, muselo by se rozhodnout, co s délkou ručiček, no a třeba by to tak báječně nedopadlo. Prostě pozor na to, co si přeješ :)

Přesně, zvětšování hodinek je snadná disciplina jen zdánlivě. Své by o tom mohli vyprávět lidi v Rolexu, snažící se o moderni 39-41 mm interpretaci klasických Datejustů 36...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...