Přejít na obsah

Precista Italian PRS 20


Vit

Doporučené příspěvky

Nebudu vám tento model představovat, to už udělali někteří přede mnou, podělím se s vámi pouze o své dojmy, fotografie a postřehy, které jsem zatím jinde neviděl.

Hodinky tohoto designu se mi moc líbily, ale nebyl jsem si jistý, jestli mi sednou, proto jsem jako většina místních členů nejdříve koupil MM (Marina Militare). Potom jsem si řekl, že bych chtěl tyto hodinky v kvalitnějším zpracování. Rozhodl jsem se pro Precistu, protože mi u ní připadá nejlepší poměr cena/kvalita.

 

Technické údaje:

http://www.timefactors.com/precista.htm

 

Více o firmě Precista zde:

http://forum.chronomag.cz/index.php?showto...amp;hl=precista

 

To že jsem na hodinky čekal velmi dlouho jsem popsal zde: http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=16399&hl=

Po tom co jsem hodinky zaplatil Eddiemu 381 Liber (z toho poštovné 21 Liber) mi dlouho očekávané hodinky přišly. Věděl jsem, co mám čekat, ale přesto mě velmi příjemně překvapilo velmi dobré zpracování hodinek a obsah celého balení. Navíc jsem na Eddiem ?vydyndal? náhradní nožičky a šroubky (po tom co jsem ztratil šroubek a nožičku na MM a musel jsem to znovu objednávat z USA a platit dopravu jsem už byl opatrný).

Jsem nadšený z každého detailu hodinek, korunka (logo, perfektně sedne do ruky při natahování), přezka, závit na korunce chodí bez vůlí....

:notworthy:

 

Uchycení nožiček je u precist jiné - lepší než u MM, šroubky mají vysokou hlavičku a upevňují nožičku z boku, tudíž nejsou nožičkou nenamáhány a myslím, že se nepovolí samy (u MM tlačí šroub na nožičku shora, a to může způsobit jeho povolení). Aby to bylo jasné, přidávám vlastnoručně vytvořené obrázky. U Marin jsem potíže se šrouby vyřešil pomocí speciálního lepidla na závity, které používají majitelé Fortis pro šroubovací stěžejky. Zajímalo by mě, jak má to uchycení vyřešeno firma Panerai.

 

Pro hodinky jsem měl připraveny kromě originálního pštrosa ještě 3 řemeny (nějakým utrácením jsem si musel to dlouhé čekání krátit ? jen mě trochu mrazilo v zádech při představě, že by PRS 20 už nebyly a ty řemeny by mi zůstaly jen pro MM).

 

Řemeny:

- originální pštros ? líbí se mi, ale líbil by se mi víc, kdyby byl tlustší

- pseuhokrokodýl (ručně šitá teletina se vzorem krokodýla)

- buvol ? Enzo Mechana (zřejmě to šije nějaký Mechanův příbuzný) ? zatím ho budu nosit ? líbí se mi nejvíc

- žralok od BOBa (ten jsem zatím nezkoušel ? nechtěl se mi sundávat z MM ? můžete ho vidět na fotkách)

Budu vděčný za vaše názory na to který řemen precistám nejvíce sedí. Budu je samozřejmě střídat a používat všechny.

 

Luminiscence: zatím nejlepší z mých hodinek, bez nějakého nasvěcování čitelné i ráno.

 

Mnou naměřená rezerva chodu: 49 hodin (48hod 57min)

 

Přesnost ? doplním později (vzhledem k absenci vteřinovky a minutových indexů to bude trvat delší dobu).

 

Hodinky mám teprve tři dny, takže některé další informace budu ještě doplňovat.

post-1538-1231488089.jpg

post-1538-1231488180.jpg

post-1538-1231488189.jpg

post-1538-1231488204.jpg

post-1538-1231488243.jpg

post-1538-1231488264.jpg

post-1538-1231488284.jpg

post-1538-1231488376.jpg

post-1538-1231488387.jpg

post-1538-1231488402.jpg

post-1538-1231488421.jpg

post-1538-1231488436.jpg

post-1538-1231488449.jpg

post-1538-1231488464.jpg

post-1538-1231488483.jpg

post-1538-1231489189.jpg

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 87
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Musím to na srazu pořádně prokoukat- zdá se mi, že na některých fotkách sou nožky jako by víc vytažené a je mezera mezi páskem a pouzdrem.

Na tom nákresu je ale znázorněn "zářez" na "drátu", který přesně vymezuje polohu.

Tož nevím.

Popravdě řečeno, tento systém je podle mě nejslabší ( i když historicky daný) moment hodinek.

A nechci tě při pátku nas..... hned po ránu, ale nepasoval by tam i širší pásek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím to na srazu pořádně prokoukat- zdá se mi, že na některých fotkách sou nožky jako by víc vytažené a je mezera mezi páskem a pouzdrem.

Na tom nákresu je ale znázorněn "zářez" na "drátu", který přesně vymezuje polohu.

Tož nevím.

Popravdě řečeno, tento systém je podle mě nejslabší ( i když historicky daný) moment hodinek.

A nechci tě při pátku nas..... hned po ránu, ale nepasoval by tam i širší pásek?

 

To se ti asi zdá (perspektiva + to že v řemenech jsou větší díry, takže se může řemen na stěžejce hýbat - viz foto).

Větší řemen by tam možná šel ale těch 24 je celkem standard (cena + výběr). Nezapomeň také na mou postavu, nejsem takový řízek jako ty. Navíc těch 24mm je přesně od paty rádiusu k patě rádiusu.

post-1538-1231491560.jpg

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsi tak natěšený, že jsi toho krokouše nasadil sponou dolů :) Skvělé fotky!!! Už se těším, až hodinky uvidím naživo!!!!

 

Vím, moc se na nich neohřál (asi 20min, než jsem ho pro vás vyfotil a potom jsem tam dal buvola od Mechana).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt nádhera a velmi přínosný popis, doufám že nejdále v únoru objednávám také, pacient jsem stejný, už mám také řemen v zásobě. Zajímaly mě právě detaily uchycení pásku a korunka a vůbec celkový tvůj pocit. Moc děkuji za pěkné fotky a vlastně za celýchronomag. Je to přínos!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt nádhera a velmi přínosný popis, doufám že nejdále v únoru objednávám také, pacient jsem stejný, už mám také řemen v zásobě. Zajímaly mě právě detaily uchycení pásku a korunka a vůbec celkový tvůj pocit. Moc děkuji za pěkné fotky a vlastně za celýchronomag. Je to přínos!

 

Děkuju, a kdyby jste ještě slyšeli, jak nahlas tikají, když se člověk soustředí, tak to slyší na 20cm i v relativně hlučném openspace, kde hučí klimatizace. :headphone:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt nádhera a velmi přínosný popis, doufám že nejdále v únoru objednávám také, pacient jsem stejný, už mám také řemen v zásobě. Zajímaly mě právě detaily uchycení pásku a korunka a vůbec celkový tvůj pocit. Moc děkuji za pěkné fotky a vlastně za celýchronomag. Je to přínos!

 

Pripojuji se, jsem stejne postizeny. Tento design me proste oslovil a po dvou MM bych rad poskocil na vyssi kvalitativni stupinek. Pevne doufam, ze se mi je taky behem konce ledna nebo unora podari objednat. Teda pokud za mesic nebudou zase vsechny kousky fuc ("Out of stock" :worried_anim: ). Remenu mam vlastnich spoustu, takze uz jen ty Precisty.

 

Vite, diky za pekne fotky, dojmy a hlavne za popis (+ vizualizaci) uchyceni stezejek. Doted mi to nebylo jasne, protoze vzajemna poloha sroubku a stezejek se opravdu vyrazne lisi u Precisty a MM.

 

Chtel bych se jeste zeptat, co vsechno pisou v te brozurce (ten historicky nahled), jake/jestli jsou tam obrazky a jaky je rozsah informaci? Necekam v tehle velikosti a za tuhle cenu zadny vycerpavajici dokument, ale zajima me to, protoze mi to prijde jako prijemny bonus k hodinkam. Krome toho informace o historickem kontextu tohoto typu puvodnich hodinek s radosti zhltam :cheff:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtel bych se jeste zeptat, co vsechno pisou v te brozurce (ten historicky nahled), jake/jestli jsou tam obrazky a jaky je rozsah informaci? Necekam v tehle velikosti a za tuhle cenu zadny vycerpavajici dokument, ale zajima me to, protoze mi to prijde jako prijemny bonus k hodinkam. Krome toho informace o historickem kontextu tohoto typu puvodnich hodinek s radosti zhltam :cheff:

 

Je tam nějaký text o historii (zatím jsem to nestihl přeložit - angličtina mi moc nejde), nákres ponorky, fotka potápěče, na konci je sériové číslo tvých hodinek, víc si nepamatuju, nemám to teď u sebe.

Hlášku "Out of stock" nechci už ani vidět - čuměl jsem na ni denně 1/2 roku.

:thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tam nějaký text o historii (zatím jsem to nestihl přeložit - angličtina mi moc nejde), nákres ponorky, fotka potápěče, na konci je sériové číslo tvých hodinek,

 

Kdybys chtel pomoct s prekladem, tak to naskenuj a posli mi to, ja bych se na to podival. A aspon bych trochu ukojil svoji zvedavost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybys chtel pomoct s prekladem, tak to naskenuj a posli mi to, ja bych se na to podival. A aspon bych trochu ukojil svoji zvedavost :)

 

Pokusím se příští týden v práci (doma skener nemám).

Doufám, že to vydržíš. :worried_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cekat tak dlouho na hodinky - mas muj obdiv. Na ruce ti opravdu sednou, vypadaji perfektne a perfektni urcite jsou. At slouzi!

 

Člověk si jich potom aspoň víc váží, má čas si pořádně promyslet jestli je opravdu chce. Přirovnal bych to k tomu, když někdo déle šetří na nějaké drahé hodinky. :angel:

Nejhorší byl strach, že už je Eddie nebude prodávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, kdyz u me je to tak, ze kazdy mesic zjistuju, ze se mi libi jine a jine hodinky... Bud musim koupit co zrovna je, nebo bych nekoupil nikdy nic:-(

Proto obdivuju ten postup - jdu do toho, ikdyz vim ze je budu mit tak za pul roku:-) Ale je fakt ze to teseni na hodinky clovek zaroven nesnasi i miluje!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...