Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Klokan (kýta z Makra) jsem nakrájel na malé plátky cca 2mm. Tentokrát jsem dopředu nenakládal a jen osolil a opepřil.

 

Hovězí zadní ( Gurmet z Rohliku) jsem 2x prohnal mlýnkem na maso. Tučné části musí před mletím pryč. Nedávno jsem četl, že někomu zbyl tatarák (dokonce namíchaný už se žloutkem, ale bez cibule) a tak ho usušil a byl super, tak jsem se tím inspiroval. Ochutil jsem francouzskou hořčicí, solí, pepřem a sušeným česnekem. 

 

Suším v sušičce (Concept SO-1060). S tím mletým masem byla trochu piplačka. Prstama jsem jej po částech "rozválel" na pečícím papíru opět tak na 2mm pláty a nožem na tom papíře "předkrájel". Sušil jsem v první části sušení (70°C) na tom papíře a od druhé části (50°C) jsem už rozdělil na jednotlivé kousky a pokračoval už bez pečícího papíru. Ten tam brání dobré cirkulaci vzduchu.

 

Časově: 45 minut na 70°C, přehodit patra v sušičce a opět 45 minut na 70°C. A pak už na cca 50°C jak dlouho je potřeba. Já to začal sušit až někdy odpoledne, tak jsem to nechal přes noc a ráno to bylo perfektní.

 

Už mám něco nasušeno- kombinace koření, různě přednaložené v marinádách, maso krájené po vláknech, proti vláknům a musím říct, že to mleté je fakt super. Jak chuťově, tak i konzistencí. Nežvýkáš- krásně se rozpadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...