Přejít na obsah

Citizen Eco-Drive


enicar2

Doporučené příspěvky

V návodu je jasně napsáno, že hodinky se mají udržovat v nabitém stavu. Pokud je někdo nechá vybít někde v krabici,tak se nemůže divit. Pokud hodinky nenosím, tak snad není takový problém je 3x do roka dát na pár hodin na sluníčko. V návodu se také doporučuje dát hodinky během zimy 2x na sluníčko nabít. Navíc pokud po 20 letech klesne kapacita akumulátoru o 20%, tak se nic neděje. Rezerva chodu je tak velká, že menší kapacita akumulátoru se v praxi v podstatě neprojeví. Navíc Citizen má u vyšších modelů funkci úspory energie, kdy se hodinky bez světla zastaví a rezerva chodu je v tomto módu několik let.

 

To už zní líp :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • Odpovědi 225
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mám citizeny 18 let a šlapou bez závad. Jednou jsem je měl v šuplíku asi 2 týdny, po  vytažení nešly...Tak jsem je dal chvilku na světlo a po pár minutách už zase šlapaly, nemusel jsem je seřizovat, rozběhly se a sami se nastavily...Stačí málo světla a jdou bez problému. Teď jsem koupil nový....seřízení je trochu složitější, ale pak se už nemusíš starat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník pichmen

Presne kvôli tomuto si chcem kúpiť solar, aby som to proste spotreboval a za 10 a viac rokov vyhodil a kúpil iné. Preto neplánujem kúpiť drahý model. Baterkáče si už nikdy nekúpim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje Citizeny nechávam len na dennom svetle, nakoľko priame slnečné svetlo a čierny ciferník nie je moc dobrá kombinácia. Hlavne v lete. Keď som ich nechal asi hodinu na slnku, tak sa mi tak zahriali, že som mal trocha obavy o akumulátor a elektroniku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pichmen

Moje Citizeny nechávam len na dennom svetle, nakoľko priame slnečné svetlo a čierny ciferník nie je moc dobrá kombinácia. Hlavne v lete. Keď som ich nechal asi hodinu na slnku, tak sa mi tak zahriali, že som mal trocha obavy o akumulátor a elektroniku.

 

No tak ono na priamom slnku sa zahreje takmer všetko a ešte po hodine to ani nehovorím. Dakedy keď sedím v aute a mám tmavé gate tak sa mi zahrejú gule ako nič...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Může mi někdo potvrdit výrobu těchto hodinek s mechanickým pohonem ( http://www.timestore.cz/Znacka/Citizen-259/Citizen-Promaster-200-Divers ) i ve verzi Eco-Drive (viz. http://www.timestore.cz/Znacka/Citizen-259/Citizen-Eco-Drive/Citizen-Eco-Drive-13713 ) ? Nebo je to jen "tisková chyba" ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Mam Citizen Promaster Eco Drive sice len kratko, ale absolvovali niekolko potapani v teplych aj studenych moriach, mnozstvo priameho slnecneho jasu, pobyt pod lampou aj dlhsie v sufliku, a stale slapu vyborne. Zatial na nich nedam dopustit.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...

Moudrá kniha povídá:,, According to Citizen, experimental data showed the solar cell and secondary battery will last for more than 10 years.According to Citizen Europe, laboratory tests showed that after 20 years the secondary battery retains a power storage capacity of 80% of its initial capacity."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moudrá kniha povídá:,, According to Citizen, experimental data showed the solar cell and secondary battery will last for more than 10 years.According to Citizen Europe, laboratory tests showed that after 20 years the secondary battery retains a power storage capacity of 80% of its initial capacity."

Chtělo by to vědět, kolik nabíjecích cyklů nebo jiný popis režimu, v jakém EcoDrive byl. Např. zda sluneční světlo není příliš intenzivní (zhoršování účinnosti fotočlánků), atd., atd. Také to, zda nízká úroveň nabití nesnižuje kapacitu.

 

Btw., na ebay jsou kapacitory pro EcoDrive.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...