Přejít na obsah

Longines Hydro Conquest Automatic


Radius

Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...

Mám zrovna na ruce Conquesty (mají shodný tah) a já tam nějaký "půlčlánek", který měří 7 mm mám (standardní článek má 11 mm). Takže snad by měl jít sehnat...

 

 

Díky. Tak pokud je to standadní součást tahu, tak já musim mít zase něco extra. :( Zkusím ho teda někde sehnat. Díky

 

Ahoj, nic extra nemáš. Půldílek sháním taky, protože ani na mém tahu není. A tak jsem se trochu porozhlédl. Zjistil jsem následující:

Pokud budeš hledat půldílek k tahu na Hydroconquesty, nikdy se ho nedopátráš. Musíš se ptát po půldílku k tahu na Conquesty (viz příspěvek od jevidlo). Ten má Conquesty, a tudíž i půldílek. 

 

Jeho referenční číslo je  L688126356. Objednat ho musíš přes AD, Longines ti ho jako koncovému uživateli nepošle. Dneska jsem byl osobně u Bechyněho. Cena 290 Kč, dodací lhůta 4-5 týdnů  :furious: Tak jsem ho tedy objednal.

 

Pikantní na tom celém je, že ani "odborný personál" u AD o možnosti této záměny nevěděl. Kdybych si to sám nevygůglil a nevyčetl ze zahraničních fór, oni sami by jenom krčili rameny a žádné řešení by mi nejspíše nenabídli. Je mi ovšem útěchou, že podobný problém s nemožností přesného nastavení tahu u těchto hodinek řeší spousta lidí na celém světě, a ani jejich AD jim nikdy nepomohli. Leda až ostatní chronomagoři, jako jsme my. 

 

Takže teď se jen obrnit trpělivostí a čekat. Do té doby chodit s plandajícími hodinkami a doufat, že je někde neztratím. Za půl druhého měsíce se ozvu, jak to dopadlo.

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A opravdu potřebujete půldíl tahu? Zrovna HC to mají docela dobře vyřešené třemi pozicemi pro uchycení tahu na sponu. Pokud se nemýlím, tak tím lze délku doladit o cca 4mm, což mi přijde dostačující. Alespoň já jsem to tak řešil... I když na téhle fotce nějaký půlčík taky je.

post-22503-0-03343100-1401368607_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě. Ten půlčík je tam to nejzásadnější. Až ho budu mít, budu na to mít stejný názor. Jenže takhle jsou hodinky s dílkem navíc a utaženou sponou moc volné a s odebraným dílkem a povolenou sponou moc těsné. Ten problém se řeší na řadě fór po celém světě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela mě zaráží ta nedomyšlenost,když píšete,že se jedná o rozšířený problém,zvlášť,když na conquestech ten půlčík je.V tom případě bych na sponě hyder očekával daleko větší počet nastavení.Sám mám v poslední době s tahy problém,nejen že mi ruka v zápěstí zvětšila obvod o jeden cm na 18,5,což bych očekával v pubertě a ne v pětačtyřiceti,ale ještě se mění podle počasí.Takže moje další hodinky už budou na řemen.Tahů už mám stejně tak nějak dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela mě zaráží ta nedomyšlenost,když píšete,že se jedná o rozšířený problém,zvlášť,když na conquestech ten půlčík je.V tom případě bych na sponě hyder očekával daleko větší počet nastavení.Sám mám v poslední době s tahy problém,nejen že mi ruka v zápěstí zvětšila obvod o jeden cm na 18,5,což bych očekával v pubertě a ne v pětačtyřiceti,ale ještě se mění podle počasí.Takže moje další hodinky už budou na řemen.Tahů už mám stejně tak nějak dost.

 

Jo, všiml jsem si, že se o svém problému zmiňuješ v jiném vlákně. Bohužel, s tím tahem u HydroConquestů už to tak je. Když jsem pátral, co bycha s tím mohl dělat, pročítal jsem vlákna různých fór stará i víc než 6 let. Je zarážející, jak se k tomu Longines postavil. Na nový typ hodinek sice půldílek přidal, původní ale vyrábí dál bez něj. A k tomu ještě ty dlouhé dodací lhůty! Co proboha trvá 4-5 týdnů na tom, poslat do Čech kousek plechu? No co, zákazník si rád počká, když už má v hodinkách utopeno tolik peněz... Jsem z toho všeho tak nějak - znechucen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle jejich stránek se původní model objevuje v černé jen v průměru 39,ale starejch 41 je všude ještě dost,koukal jsem na ně v Koscomu,kde jsem měl na ruce oboje najednou,starej i novej model a ty čísla se fakt nepovedly.V úpravě staré verze bych viděl lepší cestu parádním brusem pouzdra i tahu a s keramickou lunetou.Pak jsem na ně zas koukal v Drážďanech,ale jiskra nepřeskočila.Nechápu tu dodací lhůtu,to je katastrofální.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta regulacia na starych tahoch naozaj je kus problematicka, (mal som celkom 3je hydra) ale IMO by stacilo len pridat do spony 4 dierku a bolo by vymalovane aj bez poldielika.

 

I tuhle alternativu zvažuji, pokud ten půldílek nezabere podle mých představ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oni tam mají dost práce. Tak by záleželo na tom, jestli by mi to po domluvě udělali na počkání nebo jestli bych tam musel ty hodinky nechat. To by se mi moc nechtělo.

 

Jinak, o počtu dírek ve sponě navíc se taky diskutuje. Jestli další dírka nebude mít špatný vliv na mechanické vlastnosti a stabilitu spoje spony s tahem. Ale jeden člen si to už vrtat nechal a byl s tím údajně velice spokojený. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IMO ta dalsia diera nema sancu comukolvek vadit, jasne ze pevnost spony nezvysi, ale pozname spony z daleko tensieho plechu s daleko vacsim poctom dier a su uplne v pohode.

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono ani tak nejde o počet děr, které by ovlivnily pevnost spony. Ta se tím určitě nezmění. Diskutovalo se spíš o pozici těch děr. Údajně by se pak nemusel dostatečně dobře opírat poslední článek tahu se stěžejkou o sponu a při větším namáhání by prý mohlo dojít k vytržení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla mna hlavny dovod preco tam ta dalsia diera nie je od vyroby, je esteticky,... lebo dopredu sa dat neda, nakolko by sa tamuz neschovala extenzia a dozadu sa dat moze, ale to by uchytenie posledneho clanku v extenzii precuhovalo zo spony von. A extenzia je z ohybaneho plechu zatial co clanky su z plneho kovu a preto je mozno snaha extenziu nechat skrytu pod sponou z estetickych dovodov.

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

apelujem na majitelov tychto hodiniek (41mm), nezda sa vam ze je tah k longinam prilis masivny? asi budem musiet kupit z noveho modelu, je celobruseny, ma dva poldieliky a pri spone zuzeny na 19mm. opticky aj komfortne to bude myslim velke plus... co vy na to? (cena u AD 168?)

Upraveno uživatelem misoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...