Přejít na obsah

Timex Expedition


drahysa

Doporučené příspěvky

WS4 som mal moznost si vyskusat, bohuzial len nakratko, takze ziadne zasadne zavery tu robit nebudem.

 

- u mna ma tento model plus v inom dizajne puzdra, co dovoli zobrazit viac info naraz.

- cislice maju pomerne uzky font, ale to je vec zvyku. Hodinky su velke!!! Na 17.5 - 18cm zapasti ako tak, ak som si ich pripol cez vetrovku,

len tak pod rukavicu, bolo to v pohode. Protreky 1500 vsak sedeli oproti tomu na ruke ovela lepsie. Na mensom zapasti 16 cm - to uz vyzera

divne...vid obr. I ked vacsia velkost v tomto pripade je podriadena prave doboru citatelnostou v extremnejsich situaciach.

-ovladanie bolo super. Lahke, nic netrabe hladat, lustit.

 

Ak uz WS4, potom jedine so svetlym puzdrom, lebo cisto black verzia posobi tak monstrozne...

 

prikladam porovnanie s Suunto Core, Casio PRG-80.

 

zdroj: WUS, clen - queen6

post-6829-1267383715.jpg

post-6829-1267383731.jpg

post-6829-1267383747.jpg

post-6829-1267383760.jpg

post-6829-1267383778.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • Odpovědi 165
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsíci...
  • Po letech...
  • Po roku...

Tak to vyzkouším, no. Už dlouho mi digitálky od Timexu vrtají hlavou. Nemají sice radio a solar, ale chci to porovnat s Casiem.

ani u Casia by si s plaváním a WR 5bar neměl sebemenší problém, pokud by nebylo prasklé sklíčko či jiná závada

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stupeň vodotěsnosti u Timexů je stejný jako u jiných, tj. WR 50M neznamená max. hloubku ponoru 50 m, ale tlak vodního sloupce, který na hodinky působí. Tento stupeň (50 M) je vhodný na déšť, popř. mytí rukou. Pro plavání se už udává potřebných nejméně WR 100 M.

 

Jediná vyjímka je Suunto, u kterých WR 50 m znamená skutečnou možnou hloubku ponoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tom případě všechny moje hodinky popírají tabulky, plaval jsem bez následků i se Seiko 5 či Casio F91W  s WR30, což by podle tebe nestačilo asi ani na umytí rukou ve vaně... Jsou-li hodinky v pořádku a mají WR50M, tak je lze s klidným srdcem na plavání doporučit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frostie: netvrdím, že to hodinky nevydrží, je spousta hodinek, co ani oficiálně vodotěsné nejsou a nechají se léta úspěšně koupat, jen jsem uváděl oficiální tabulky vodotěsnosti. Výrobci se tím také určitě "jistí". Hlavně to byla reakce na JarOooNa, kde psal, že u Timexů je WR 50M skutečných 50 m.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem s nima v bazenu, absolvovali se mnou Roháče, kde i bunda s vysokym sloupcem byla premocena, mel jsem je na ruce u more i na horach a nikdy nebyl problem. Az mi je obcas lito, ze od te doby, co jsem tady na foru, se na ruku temer nedostanou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak první dojem- parádička. Hodinky za řádově 1000 Kč. Zpracování velmi dobré, plast je zpracován přesně a vše lícuje.

Displej je asi největší překvapení, inverzní typ a perfektně čitelný a to i pod docela velkým náklonem.

Vzhled velice vzdáleně připomíná Casio GW 5500 a to jak "hranatostí", tak třeba tvarem tlačítek.

Nicméně subjektivně  ( měl sem oboje) můžu říct, že Timex má lépe zpracovaný chod tlačítek. Jestli je to tím, že má malou vodotěsnost, nevím, nicméně budou to plaváčky, i s WR 50 m.

Překvapivě dobře je zpracován i pásek, opět velice dobře sedí k hodinkám a i převlečný kroužek na konec pásku ( nebo jak to nazvat) je vypracovaný skvěle, a to včetně trnu proti posunu.

Ovládání intuitivní, nastavení standartní jako u jiných digi, nečekal a nechtěl sem nějaké špeciózní funkce, takže si vystačím s časem a nějakým tím budíkem.

Možná radio a solar mluví jako plus a přidaná hodnota  k Casiu, ale uvidíme, půjde žít i bez něj.

Na to, že jsem je koupil jako náhradu k podstatě nesehnatelným Casio GW 056 a  GW 5500, které mě až tak nenadchly tak mají naději uspět.

Ještě zmíním balení: papírová krabička je sice mínus, nicméně uvnitř se skrývá klasický stojan na hodinky což hodnotím zase kladně.

 

Tolik první vizuální recenze. 

Upraveno uživatelem Radimk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...