Přejít na obsah

Longines - hodnota, kvalita


honza71

Doporučené příspěvky

Problém je, a popravdě to na tomto fóru osobně vnímám extrémně silně proti jiným, kam bězně chodím (vše odborné), že tady jde i o emoce a, snad se nepletu, primárně o emoce.

 

Já nakonec koupil Omegy. Hezké? Ano. Jsem spokojen? Ano. Je mé srdce tam, kde jsem si myslel, že bude? Nikoliv:( Po týdnu už jsem koukal, jestli přeci jenom Longines... A o tom, že jsem najednou místo této elegance na mé ruce pokukoval po Speedmasterech Schumacher zde v bazru radši pomlčím;)

 

Dle mého se jedná o jakýsi konvolut důvodů. Emoce hrají asi prim (nikoliv PRIM). Hodinky mají těšit a líbit se tomu, kdo je nosí. Ale není to jediný důvod. Někdo to má jako formu investice, na machrování, sběratelství, někdo zase převážně kvůli funkcím (komplikacím). A různou kombinaci všeho.

 

Jak známo vkus a emoce se během života mění - jak je možno pozorovat v místní prodejní sekci.

 

Nemyslím si, že se tohle fórum nějak extrémně vymyká. Auta, nože, umění, nevím co všechno - stejná banda :-). Snad IT je víc pragmaticky zaměřená oblast.

 

Jinak proti Longines nemám výhrad. Sám taky jedny nosím. Byly to mé první mechanické hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 90
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak samozřejmě, každý má své důvody, ale alespoň já mám zde pocit, že je to hodně emoční, asi proto, že úplně nevnímám praktickou stránku vlastnictví hodinek, ač uvedené důvody chápu :-) Možná je to tím, že se tady otevřeně řeší věci, co já bych neřešil veřejně, ale potkávám se s tím denně a přivádí mě někdy k šílenství - kalhoty, boty, ... - "očekávaná" to témata na fóru o hodinkách :-) Ale tak to je můj "problém", prostě nemám stejný pocit, jako když jsem na auto fórech, ač samozřejmě, auta jsou o emocích (já třeba mám již třetí stejný starší model auta, protoě se mi líbí, jenom jsem měnil barvu a výbavu a o tom, co mě stojí provoz, protože "se ho neumím emočně zbavit" nebudu psát, ale pár nových Rolexů bych doma za to mohl mít), ale tam vnímám i tu praktičnost, resp. více, než u hodinek :-) IT to samé, ač samozřejmě, výjimky jsou tam taky.

 

Ale to už jsme asi hodně OT v tématu o Longines, na které pořád koukám, stejně, jako na jiné značky (a fakt nechápu proč, cíl byl koupit si jedny hodinky jako doplněk, protože výročí a měl by je mít každý, dokonce jsem toto fórum pak na pár dnů smazal z RSS a pak zase vrátil), ale věřím, že si teď dám pokoj, ono se zase ozvalo auto, že chce k lékaři, takže se mu budu věnovat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Longines hodnotím ryze utilitaristicky. Neumím se vyjádřit k jejich produkci jako celku. Mým zorným úhlem je Master Collection, resp. Moony, které jsem před rokem dostal jako dárek. A ty jsou fakt dobrý. Na ty můžu koukat pořád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Longines hodnotím ryze utilitaristicky. Neumím se vyjádřit k jejich produkci jako celku. Mým zorným úhlem je Master Collection, resp. Moony, které jsem před rokem dostal jako dárek. A ty jsou fakt dobrý. Na ty můžu koukat pořád.

 

Nevíš jaký používá Longines v Master Collection kalibry? Jsou to stále ETA nebo mají nějaký in-house?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Ten Graf je naprostý blábol, dle toho je U boat na úrovni Tag Heuer a Lacroix, Tissot na úrovni Casio, Rolex a Omega level pod Chanel, Zenith úplně nejvýš s Pateky, IWC pod Franck Muller apod. Jsou to úplné nesmysly, proboha...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...