Přejít na obsah

Akvaristika...


Návštěvník Hammer_Time

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 504
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak jsme se řídili některými vašimi radami a něco přikoupili. Dalších dvacet neonek a pět šneků co žerou řasy a nemnoží se. A hromadu kytek. Chtěli jsme i ty otocinclusy, ale prodavač v akvaristice to nedoporučil, páč měli právě čerstý závoz a rybky by prej byly zbytečně vystresovaný. Stejně jsme tam nebyli naposledy, protože nám při prolézání internetu učarovaly krevetky a potom i sumečci průsvitní Kryptopterus vitreolus.  Možná tedy vyřešímě nákupem dalšího akvária letošního Ježíška, což by mohlo mít pro mládež i pozitivně vzdělávací dopad. 

Neónky ešte odporúčam dokúpiť a hlavne pozor na tých "šnekov" zvyknú z akvária tak trocha utekať a v akváriu ostávajú iba za ideálnych podmienok...dúfam, že Ti ešte neušli tak si to preventívne skontroluj :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Video pěkné - asi hodně krmeni na dne za účelem vylakani rybek :)

Takhle u toho krmeni to vypadá jako hodně, ale pak v prostoru to nevypadá :)

Až začnou dírky v listech kytek, tak za to může ancistrus ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Hoši, já se zapojím. Dnes jsem se stavoval u Cyrila a on mě zjebal, že sem do toho vlákna nechodím. Vysvětlím. Dcera chtěla akvárko, protože jsem akvárko měl dlouhá léta vím, jaký je to oser se o to starat a protože vím, že naše malá sedmiletá domovnice by to stejně neřešila, tak jsem udělal kompromis (rozuměj pi*ovinu) a pořídil krevetky. Jako pěkný, levný, ale ony ty mrchy nestíhají žrát ty řasy. Cyrda říkal, že su vocas a mám si koupit šneka, ale copak já vím, jakého? Něco mi ukazoval, ale nevím, jestli je vhodný ke krevetkám. Poradíte mi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Prosba o radu...

před týdnem se mi podařilo při mytí rozsekat ?aquvarko? ...

Dnes sem si přivezl nové, ale (říkejme tomu)-nepodařilo- se klukům nafouknout stejny typ. Toto je na můj vkus hodně otevřené ( viz foto ) ...

Je tu nějaký odborník, co by mi poradil nějaké rybky na osazeni ... Moje představa je : jemný štěrk, jedna/dvě rostlinky a hejno neonek - mix od klasických po diamantový, myslím ze je 5 druhů jestli se nepletu - ...

 

Rozměry na 21litru cca +-litr

Ps: bude při neonkách potřeba víko ???

post-35752-0-43246400-1545314207_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem Lobber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro zajímavost, cos tam měl předtím a jak jsi tu předešlou sklénku udržoval, nasvěcoval a tak?

 

Prosba o radu...

Přemýšlím, kdyby mi někdo dal pistoli k hlavě a řekl, abych z tohohle udělal akvárko, jak bych to řešil. Krevetky bez nasvicení moc fungovat nebudou. Po nasvícení se to bude řasit a blbě udržovat. Přitom bez techniky bude třeba pravidelná (častá) výměna vody a čištění, v podstatě komplet restart. Živočich by měl být dostatečně tupý, aby mu tenhle typ prostoru nevadil, a dostatečně odolný na to, aby snášel prudké výkyvy hodnot a kvality vody. Možná bych zkusil 1 ks Xenopus laevis. Ale znamenalo by to čištění 1x až 2x týdně podle teploty mistnosti a podle intenzity krmení. Výhodou by byla snadná manipulace při čistění.

 

Dobrá perfomance by byla, dát tam tři sumečky průsvitný (Kryptopterus) a nasvítit to z boku proti světlý zdi :) ale chudinky ryby by žily jen krátce...

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@lobber - do takeho objemu by som odporucil Neoheterandria elegans (potrebuju ohrievac) alebo Heterandria formosa (nemaju radi vysoke teploty). Mal som rozbehnuty niekolko mesacny experiment v 10l guli, ale napriek uspechu som ju zrusil a vymenil za klasicke akva (vyskakovali mi krevetky von)  :) Zena vsak za gulatym akva "smuti", pacilo sa jej viac..  :)

 

Edit: parametre vody boli extremne stabilne, 0 NH4, 0 NO2, ~0 NO3. Rozdiel teplot nepodstatny, pH, kH, gH atd. stale rovnake. Vodu som menil 10% raz tyzdenne, ale skor pre dobry pocit a dodat nejake NO3 (vodovodka ho ma cca 40ppm).

 

Len pre ilustraciu ako to moze vyzerat v podani metody Walstad:

 

M0F5lSQ.jpg

 

ImLk4L0.jpg

 

ah56Kws.jpg

 

Neoheterandria elegans:

 

oewokV7.jpg

 

UXkNHrR.jpg

Upraveno uživatelem mysiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mysiak: perfektní práce! Na rozdíl od tebe ale Lobber:

- má nádržku umístěnou na dřevěném podstavci, který je asi háklivý na potřísnění vodou

- nemá vhodné nasvicení

- asi nebude chtít věnovat projektu tolik času, se všema těma kočkama, papouškama, hodinkama... :) z fotky usuzuji, že má jit spíš o estetický doplněk interieru

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martare: měl jsem tam čínské závojnatky 5ks

filtrace se vzduchem, byla na doporučení ve zverimexu řešená vnitřní s přísavkama, odfiltrovalo mi to úplně nádherně. A 2 rostlinky, už nevím jaké ... Rybky byli v klidu asi 3 roky, než mi tam bez mé přítomnosti, dcérenka kolegyně nasypala celou pixlu lupínků. A po mém návratu z dovolené už nebyli ... posléze sem ho chtěl tedy čistit a přitom mi ruplo ...

Jinak noha je silně xkrát lakovaná, připravena na nějakou tu vodu. Tudíž bych se toho opravdu nebál...

nasvícení sem ještě neřešil ( předtím aqu v práci ) teď ho budu stěhovat domu ... Teď to je rychlocvak při převzetí, bez usazení ... Tak že nasvícení se bude, až aqua usadím buď formou lampicky, nebo nástěnného osvětlení

 

Imho papoušci nejsou moji, jedna kočka taky ne :0D, tak bych to tak horké s jednou číčou a hodinkama neviděl ... Ale díky za vsuvku :0)... Ale máš pravdu z 50%, to bude fungovat jako doplněk interieru...

 

Mysiak: Hodně pěkná práce, jen není to moc přeplácaný rostlinami ?

 

Imho Martar má i přes své menší chybné konstatování pravdu, asi nebudu mít náladu se **** s řešením ph, kh, gh atd. To se dobrovolně a bez mučeni přiznávám...

čištění a jiné mi nevadí ... Ale tohle fakt asi ne ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som zastanca "prirodzenej dzungle" - zasadim rozne rastliny a necham na prirode aby si spravila dizajn aky uzna za vhodny :) Samozrejme obcas nieco pristrihnem, nech vidno aj na ryby a aby nevznikla monokultura. Z pohladu stability akvaria a osadenstva je velke mnozstvo rastlin ziaduce. Okrem toho, ze spotrebuju vsetok odpad vyprodukovany zivocichmi, poskytuju ukryt mladym rybkam a krevetam a celkovo je akvarium blizsie k prirode. Samcekovia Neoheterandria tiez odtial radi vyrazaju na "nenapadne" oplodnenie :)

 

Parametre ako pH atd. staci zmerat na vstupnej vode a po napusteni do akvaria, naznaci to ake druhy ryb su (ne)vhodne do daneho akvaria - tu odporucam konzultovat stranku rybicky.net. Silou mocou pchat ryby povodom z makkej kyslej vody do tvrdej (a naopak) vedie ku zbytocnym problemom a sklamaniam. Po zabehnuti akvaria tieto parametre v podstate sledovat netreba, mozno raz za par tyzdnov/mesiacov "pre istotu". 

 

Inac zavojnatkam sa odporuca tych 100l ako minimum. 20l gula je absolutne nevhodna, nehovoriac o 5ks..  :eek:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásu a celkový dojem nádrže dělají kytky, rybky jsou "až druhořadé"... S výjimkou případů, kdy rybky rostliny programově likvidují nebo kdy je pro ně skalnaté prostředí přirozené, pěkně (a přiměřeně) zarostlá nadržka s "obyčejnými" rybkami působí lepším dojmem, než excelentní ryby v - a teď honem nevím, jak to vyjádřit, ale vy mi určitě rozumíte... :) Za mě pro mysiakovu kouli palec hore!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to dřevo snese sem tam mokrý manipulace kolem nádržky, múžeš se pokusit o misiakovu zelenou kouli, jen bys musel nějak esteticky a funkčně vyřešit to nasvícení. Ale pozor, ono to jen vypadá jednoduše. Jednoduchý je to pro člověka, co ma s nanoakvárii zkušenosti. Dporučuju si o nanoakvaristice nejdřív něco přečist. Pokud bys chtěl jit touhle cestou, těch mysiakem doporučených miniživorodek se neboj, v přirodě často fungujou na podobně stisněným prostoru.

 

Ty zavojnatky jsou teda maso :) karasi evidentně vydrží neuvěřitelně moc.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...