Přejít na obsah

Koloběžky


Gilius

Doporučené příspěvky

To video mě docela pobavilo. Rozhodně bych ho nebral jako nějaký treningový materiál. Hlavně bych nestřídal nohy takovými poskoky (stačí trochu vlhké stupátko-> sesmeknutá noha -> rozbitá ústa :-)). Nohy vyměňovat tak, aby vždy jedna byla na stupátku. Stojící nohu vytočit, odrážecí položit vedle (obě nohy na stupátku) a začít se odrážet druhou a zároveň srovnat tu nyní stojící. Sice to nevypadá tek efektně, ale je to výrazně stabilnější a bezpečnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dovolím si oponovat, střídám také přeskokem a po chvíli cviku to není žádný problém.

Ono při rychlé jízdě je to nutnost a to nemluvím o jízdě do prudšího kopce, kde prostě přeskakovat musíš protože, výměna vytáčením trvá déle a moc tě zbrzdí.

Přeskakuji stejně jako na tom videu a nic na tom není:-)

zde je hezky popsaná celá technika jízdy na koloběžce:

technika jizdy

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to tak neprožívám a těch pár setin vteřiny navíc na prohození nohou mě nezabije (a to jezdím v horách). Už jsem ale zažil a viděl sesmeknuté obě nohy a rozbitá ústa o řídítka a naražené kostrče.... Nakonec každý přijde na svůj styl, ale to, co jsem viděl na tom videu (a hlavně to zvedání nohou) jsem tu ještě nezaregistroval. A to si troufám říct, že jsme oblast s největším výskytem koloběžek na km2 v ČR :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 Gilius: Jasný každý si musí zažít to svoje, ale klidně přeskok zkoušej, po pár kilometrech dostaneš jistotu :-)

4 Traveller: No tady u nás je koncentrace skoro 0 všichni na mě koukaj jak na ufona :-), ale jezdím hodně podobně jak na tom videu, při rychlé jízdě používám i to stavění se na špičku pro co nejdelší krok a je to dobrá technika pro rychlou jízdu na delší vzdálenost.

Samozřejmě je vidět, že se až moc na tom videu "snaží" aby to bylo zřetelné v reálu je to trochu jinak, ale nepřijde mi to mimo.

Upraveno uživatelem tomsoyer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajdi se kouknout na zavody rollo ligy. Ve Zline jeden zavod byva. Pokud nedrandej na 12" kolobkach, delaj s tema nohama podobny veci.

 

Jako ve vsem je rozdil mezi beznym a zavodnim(profi) pouzitim. To prehazovani preskokem mi moc nejde, ale kdyz se do nej pustim, tak ocenuju, ze do kopce neztracim pri prehazovani rytmus odrazu :-)

 

Mimochodem: Minuly patek jsem se byl podivat na zavod ME v kolobehu u nas v Plzni. Je to uplne jiny sport nez provozuju ja na sve kolobezce. Minimalne v tom, ze vitez mel mel 33km po "bezne silnicni trati" za 1:04 hodiny :tomcat:

 

Nakonec každý přijde na svůj styl, ale to, co jsem viděl na tom videu (a hlavně to zvedání nohou) jsem tu ještě nezaregistroval. A to si troufám říct, že jsme oblast s největším výskytem koloběžek na km2 v ČR :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... ale kdyz se do nej pustim, tak ocenuju, ze do kopce neztracim pri prehazovani rytmus odrazu :-)

jj presne tak, ja si na preskok zvykl tak ze pouzivam pouze ten a to mam casto na zadech batoh o vaze cca 5kg a ani tak stím nemám problém.

Pokud uplně přesně neumístím nohu na stupátko tak po přeskoku si ji malinkym poskočením při dalším odrazu upravim.

Ještě se mi nestalo, že bych měl nějakou krizovou situaci či snad by se mi noha smekla

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vitej do klubu :cool02:

 

DoNU12.jpg

(zdroj: http://www.dracek.cz)

 

Tak....mám novou drogu.MILUJU KOLOBĚŽKU!!!!!! Teď jsem se vrátil....byl jsem jen s prckama,ale trochu jsem to projel(ohlídala mi je kamarádka)......prvních 20 kilásků(by voko).......výborný!!!!!! Asi jsem ztracen..... :)
Upraveno uživatelem xbenny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vrcholovej nejsem,ale netrénovanej taky ne. Cítil jsem,že hodně zabíraj stehenní svaly(což je pohoda,ze šermu a z těch milionů výpadů jsem zvyklej),a díky asi křečovitějšímu držení řídítek cítím předloktí.......přes dva roky teď moc necvičím,mám v háji klouby(psor.artritida),ale tohle by mohlo jít,aniž bych "umřel"...... :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ taky sem kolobrndě propadl, je super, těším se každý den na cestu do práce jak se pěkně po ránu protáhnu.

Je super že tě to chytlo :smile_anim:

 

 

Pokud nepovedu kluky do školky a školy,taky na ní budu jezdit do práce....jinak po odpolednech a večerech.......je to paráda!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
prvních 20 kilásků(by voko).......výborný!!!!!!.....

Páni, dvacet kilometrů, koloběžkám nerozumím, ale myslím si, že ujet takovou vzdálenost je úctyhodný výkon. Jsi borec :notworthy: !!!, sám bych neujel ani kilometry dva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...