Přejít na obsah

Zimní sezóna a lyžařská výbava


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

čas od času vidím u popelnic odložené lyže a dneska jsem neodolal a hned 2 páry vzal. Teď přemýšlím, jestli má cenu je vyzkoušet (asi by se musely nabrousit, takže práce a peníze).

 

První lyže by byly pro mě (178cm / 100kg). Jde o 177cm obřačky Blizzard Speedcarve GSC IQ, R18. Rok cca 2006/7.


Proč? Mám teď obřačky 176cm Dynamic cca 3-4 roky staré, taky R18 (ale cut trochu širší). 


Chtěl jsem měkké lyže kvůli špatným kolenům a nadváze. To splňují, ale přece jen jsem nevybral dobře - jsou jen z PU pěny, tj. už při středních rychlostech jsou docela neovladatelné; měl jsem, blbec, vzít Sporteny Iridium a byl klid... Ty Blizzardy by asi byly docela tvrdé, že? Měl jsem tvrdé obřačky Stockle Laser a to bylo moc.

 

Druhé nalezené lyže jsou 168cm slalomky Volkl Supersport, R 14,4. Rok cca 2005. 


 

Byly by pro přítelkyni (175cm /80kg), co si pořád stěžuje, že by chtěla lyže "co jezdí samy". Víc k tomu neřekne, asi je chce měkčí + vyšší radius, ale kdo ví...  Loni mě už  toto "zadání" naštvalo natolik, že jsme ji vzal jsem do spec. obchodu, kde jsem si docela vychutnal, jak na ní prodavač čumí jak na... Aktuálně má obdobě staré Blizzard XT Vertical 160cm, R 14; https://www.akcniceny.cz/akce/lyzarsky-set-blizzard-xt-vertical-vazani-eps-310-284805/

 

A nebo, že bych si zkusil ty slalomky sám?

 

Pomohli bychom si někdo?

 

Předem díky za Vaše názory!

Upraveno uživatelem odjinud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Důležité je vědět jakou máte výkonnost a hlavně kde a na jakých sjezdovkách budete převážně lyžovat. Styl: krátký ? střední oblouk, nebo střední - dlouhý.

 

Straší lyže, co jsi našel, klidně vyzkoušej, ale nové lyže se dělají ovladatelnější (univerzálnější ? pohodlnější).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak co to je tedy typ? Myslím ty Blizzardy. Já vycházím z popisu na webu.

 

SPEED CARVE odladěná obřačka pro sportovní a výkonnostně orientované lyžaře pro jízdu ve středních a delších obloucích.
Zajišťuje rychlý a přesný přenos sil na hranu. Vyznačuje se díky dynamické konstrukci a 3D profilu klidným vedením lyže v průběhu oblouku a rychlým přestupem z oblouku do oblouku.

 

Určení: sportovní a výkonnostně orientovaní lyzaři

 

Terén: 80 % upravená a 20 % neupravená sjezdovka

 

Samozřejmě délka je poplatná době před cca 13 lety.

 

R je skutečně 18.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím. Já jezdil i na 195cm (při 178cm výšce). Co si půjčím občas krátké carvy, tak mi to přijde moc točivé. Do boulí super, ale na delší oblouky spíš nestabilní. A já nekarvuju, mám rád delší smýkaneý oblouk a na to mám doporučeno lyže s parametry viz. výše tj. výška jako já, tzv. obřačky. Samozřejmě, vše se vyvíjí, takže si klidně nechám poradit.

 

Jako lyžovat se na těch delších lyžích dá ,člověk si připadá jak v kurzu historického lyžování :-)   Také mám na místní svahy lyže 175 cm dlouhé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

...první týden se celkem povedl. Po mnoha letech jsem vyměnil snb za lyže. Mám nějaké second hand Völkl slalomky a drží dobře i na ledě, tak spokojenost. Dcérka praskla boty a tak mne čeká koupě Mountain Slope boots za eurolitr a to už tak veselé není :death: . 5109de343cf0b0b82f5140b8fc23ddd8.jpg

Upraveno uživatelem Sacíbagr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kde jinde je definice obřačky, než ve FISovejch materiálech? To, že Franta Vocásek s ní pojede dloooouhý voblouky z ní ještě obřačku nedělá. IMHO ani to, že to na lyži napíše výrobce.

No tak i sportovně-rekreační lyže výrobci označují, jako slalomky (SL) a obřačky (GS), i když to absolutně nejsou lyže určené pro závody a o nějakých FIS regulích nemá vůbec smysl se bavit, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, beru. Mně zas trochu vadí to bazírování na terminologii, i když to nemá veliký význam. Léta se pohybuju v pivovarnictví a hrozně mi vadí, že nám všichni tlačí dohlavy, že pivo se netočí, ale čepuje. Co jsem na světě, chodilo se na točený a všem chutnalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprostý souhlas. U mně ani tak nešlo o bazírování na terminologii, jako o posměch těm, kteří věří výrobci, že jim opravdu prodal obřačky. Už jsem unaven z těch šílených nápisů na lyžích, které oznamují okolnímu světu, že jejich majitel je faaaaakt borec, protože zvládne lyže SC, RC, speed, superspeed, hyper, agressive, ...atd, a přitom na nich stojí obtloustlej moula, co ani neudělá pár dřepů .... :-)

 

BTW, už jsem to sem jednou dával, ale ty červené považuji za OPRAVDU náročné sportovní náčiní.

 

 

post-6519-0-97996200-1482246461.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...