Přejít na obsah

Nosíte své vintage kousky?


Návštěvník Ondra

Doporučené příspěvky

Hodinky zo 60-tych rokov v pohode, ale bežne nosiť cca 70 ročný zachovalý náramkový chronograf, to asi nie. Okrem iného, aj kôli veľkosti.

 

Tak napiš, že se o ně bojíš a nesváděj to na velikost ;) Průměr 35-37 mm je u náramkových stopek naprosto v pohodě.

 

post-953-1256758428.jpg

 

post-953-1256758439.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 7,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak napiš, že se o ně bojíš a nesváděj to na velikost ;) Průměr 35-37 mm je u náramkových stopek naprosto v pohodě.

Odhalili ste ma :notworthy: . Veď aj to srdiečko vnútri môjho najstaršieho chronografu má takmer o 3,5 mm väčší priemer ako najpoužívanejší chronograf. kaliber 7750.

post-871-1256811005.jpg

Upraveno uživatelem railmaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Nosíte své vintage kousky nebo je máte jen do sbírky a pokoukání, pokochání?

Mimochodem je vůbec vhodné je nosit vzhledem k problematičnosti náhadních dílů a sevisu? Jaký je Váš názor?

 

PS: mám na mysli kousky, které máte opravdu rádi :)

 

Jasne ze nosim sve "vintage Poljoty de Luxe". Byla by to skoda je nechat ve skrini. Ty hodinky jsem dostal od dedy, kdyz jsem se narodil, takze jsem uz taky trosku vintage :thumbsup_anim:

Podivejte jak ted vypadaji s novym reminkem a po vycistini jdou zase jako s vetrem o zavod a doufam, ze maji dalsich 40 let jeste pred sebou....

 

Ty hodinky vznikly v ramci konkurencniho boje s Patek Phillipe a ani bych za to moc nedal, jako temer vse co v te dobe vznikalo v Rusku, ze to proste obslehli...

 

29 kamenu, 9mm tloustka a vaha... fakt ani nepoznate ze je mate na ruce. Jsou extremne tiche, ze se musite podivat na vterinovku, jestli vubec jedou....

 

pytrs...

post-10014-1259962465.jpg

post-10014-1259962476.jpg

post-10014-1259962499.jpg

post-10014-1259962512.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

 

tiez mam jedny vintage hodinky a rad by som ich nosil. potrebujem ale na ne najst vhodny remienok. dno hodiniek nieje v najlepsom stave a tak sa najlepsie nosi na NATO remienku. nevie niekdo z vas poradit kde by sa dal kupit nejaky vhodny kozeny vintage remienok typu nato alebo s kozenou podlozkou. nasiel som uz viacero podobnych remienkov ale vsetky vyzerali dost mohutne. vzhladom na to ze moje hodinky su skor subtilnejsieho charakteru mi nepripadali moc vhodene....

dik za kazdy typ :)

 

prilozeny je typ puzdra mojich hodiniek (remienok by mal mat 17-18mm)

post-8088-1264504961.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tiez mam jedny vintage hodinky a rad by som ich nosil. potrebujem ale na ne najst vhodny remienok. dno hodiniek nieje v najlepsom stave a tak sa najlepsie nosi na NATO remienku. nevie niekdo z vas poradit kde by sa dal kupit nejaky vhodny kozeny vintage remienok typu nato alebo s kozenou podlozkou. nasiel som uz viacero podobnych remienkov ale vsetky vyzerali dost mohutne. vzhladom na to ze moje hodinky su skor subtilnejsieho charakteru mi nepripadali moc vhodene....

dik za kazdy typ :)

 

prilozeny je typ puzdra mojich hodiniek (remienok by mal mat 17-18mm)

Hezké hodinky ;) Co tak zkusit si nechat ušít na míru od Simona?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle hodinky s pevnýma stěžejkama se nosily na řemínku s podložkou....

 

Zkus i přes google: "fixed lugs strap"

 

Taky teď sháním.

 

ak niekde najdes tak daj prosim ta vediet. mohli by sme sa zlozit na postovne :) ak najdem ja dam ti vediet. ale popravde zatial ziadna slava. vsetko len mohutne bund strapy..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kromě dámských hodinek pravidelně provětrávám všechny hodinky, včetně cibulí. (Náramkové přes 300 ks, cibule 6 ks). Náramkvé někdy vystřídám za den i troje.

 

..... si nějakej divnej, jen troje denně? A Ty nenosíš běžně jedny na ruce a v obleku kapsáče jako já?

Vítej v klubu magorůicon1.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Vintage kousky nosím rád, nyní nejčastěji (vlastně téměř pořád) nosím hodinky Cortébert zmiňované tady . Nechal jsem si je vyčistit, dát nové sklíčko a nový řemen a jsou, myslím, parádní, však posuďte sami (omluvte kvalitu fotek):

 

ctb2.JPG

takto vypadají nyní po vyčištění a přesklení

 

ctb1.JPG

a takto na ruce (zápěstí 18 cm)

 

Hodinky jdou naprosto přesně v řádu odchylka je v řádu jednotek vteřin/den.

Kdybyste někdo náhodou věděli nebo aspoň zhruba určili rok výroby, byl bych rád za informaci. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vintage kousky nosím rád, nyní nejčastěji (vlastně téměř pořád) nosím hodinky Cortébert zmiňované tady . Nechal jsem si je vyčistit, dát nové sklíčko a nový řemen a jsou, myslím, parádní, však posuďte sami (omluvte kvalitu fotek):

 

vypadají moc hezky!! díky za fotky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vintage kousky nosím rád, nyní nejčastěji (vlastně téměř pořád) nosím hodinky Cortébert zmiňované tady . Nechal jsem si je vyčistit, dát nové sklíčko a nový řemen a jsou, myslím, parádní, však posuďte sami (omluvte kvalitu fotek):

Hodinky jdou naprosto přesně v řádu odchylka je v řádu jednotek vteřin/den.

Kdybyste někdo náhodou věděli nebo aspoň zhruba určili rok výroby, byl bych rád za informaci. Díky.

 

Daliku, jaké je pouzdro? Nerez?

Na těch původních fotkách mi přišly ošoupané (pochromované), ale po tom servisu u hodináře parádně prokoukly a tváří se jako nerez.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...