Přejít na obsah

Vybiram mobil ...


Doporučené příspěvky

Tehdy nebyla limitující optika, ale čipy :). Pokud budou chtít zachovat nějakou reálnost (bez zásahu "umělé inteligence", která to často dost zkreslí), budou muset hrábnout do konstrukce a posílit optiku. To bych viděl jako výzvu třeba zrovna pro Apple, který si architekturu střev dělá komplet sám.

Dají zase 1.800 mAh baterky, na to jsou jejich uživatelé zvyklí, a zapustí pořádný modul :-D. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak posílíš optiku :) už tehdy se vedly diskuze,jestli 6 nebo 8mpx není limitní hodnota pro kresbu kinofilmových skel na digitálu. To samé jsem před časem zaregistroval třeba u diskuzí o sony a7r a stávajících objektivech.. fakt už to tu bylo v průběhu let hodněkrát a čarovat se dá i s dírkovou komorou. Když může huawei jakospolupracovat s leicou (a P9 a původni huawei nova mimochodem fotily skvěle s defaultním minimem zásahů software), třeba se někdo spojí s canonem a navrhne mobilni L-sklo,pod to narve půlpalcový čip a není důvod,proč by to nefotilo skvěle. Čouhat to bude pořád z bradavice milimetr nad záda telefonu, a hlavně by to konečně mohlo mít nějakou normální světelnost,třeba f2,8. Myslím že nejvíc ztráty detailů nejde na úkor plastu v čočkách,ale konstrukci mikroobjektivů se snahou dosáhnout hodnot maximální clony 1,6 nebo 1,8. Což je na papíru super, ale v praxi dost na hovno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dykmore - dlouhá léta jsem fotoaparáty v mobilech kritizoval. Později jsem říkal, že se na to dá jakžtakž koukat na displeji, ale nikdy to nebude ani lako levný fotoaparát. No a dnes říkám, že asi nikdy nebudou jako dnešní profikompakty. Vývoj jde tak rychle dopředu a výsledky jsou tak ohromující, že ani já, milovník sci-fi, si netroufnu říct, kam až fototechnika v mobilech dojde. Foťáky byly v mých chytrých mobilech stále lepší. HTC HD2 byl můj první smartphone, pak Sony Xperia se slušným foťákem, pak LG G2, to už bylo tehdy bezva a jeho mechanická stabilizace byla tak trochu revoluce, no a LG G6 byl zase o kus lepší. Protože mám i profikompakt Sony RX a zrcadlovku, nemám rád laické řeči, že dnešní top fotomobily jsou se zrcadlovkou srovnatelné, ale beru to opravdu jen jako laický názor. Vždycky s novým mobilem fotím v různých podmínkách a pak zkouším dělat výřezy. Na těch a třeba na obrazovce PC se totiž ukáže, jak neprokreslené fotky jsou, hlavně na věcech jako listy na stromech atd. U mobilů jde navíc kvalita rychle dolů s ubývajícím světlem. Na druhou stranu, už LG G6 byl v dobrém světle směle srovnatelný s jedním mým odolným kompaktem, který stále používám na motorku, na vodu, lyže a tak. Ale celkem šok na mne čekal před pár týdny, kdy jsem v práci vyfasoval Huawei P30 Pro, už jsem tu o tom psal. Když jsem na fotky koukal s otevřenou hubou (byť jako z profikompaktu zdaleka nejsou), zahloubal jsem se do parametrů a ejhle - P30 Pro má snímač 1/1.7", nikdy bych nevěřil, že se takový snímač do mobilu dostane. Světelnosti dvou ze tří foťáků jsou 1,6 a 2,2, což taky není zlé stejně jako optika Leica, byť nic z toho nezaručuje kvalitní fotky. Celkem mne dostal třetí, periskopický teleobjektiv s 5x optickým zoomem (!), kde nejsou čočky uloženy v rámci tloušťky telefonu, což má své limity, ale napříč, což je také zajímavé řešení a celým tím povídáním chci vlastně říct, že už si netroufnu prognózovat, protože výrobci dokáží vždy překvapit a i když se na výsledku podílí velkou měrou software, jednou se asi i mobily naučí vykreslovat jednotlivé listy na stromě v dáli:-).

Mimochodem, Huawei P30 Pro fotí skvěle a to jsem s ním udělal zatím jen pár desítek fotek v základním autorežimu, jen s různými ohniskovými vzdálenostmi, tedy všemi vestavěnými foťáky. Musím se do toho zahloubat a hrát si s nastavením, třeba LG G6 uměl v manuálním módu a dobrém světle slušné fotky, které by šly v pohodě vytisknout a P30 Pro je zase o velký kus dál. Docela se na to experimentování těším, i když mne celkem otravuje jedna věc, se kterou asi mobily moc neudělají a to je ergonomie a ovládání.  

post-3283-0-28415800-1569311430_thumb.jpg

post-3283-0-66695900-1569311486_thumb.jpg

post-3283-0-71569300-1569311493_thumb.jpg

post-3283-0-50998000-1569311513_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sibirnaya - bohužel, cokoliv zatím vyfotím, prozkoumám a mažu:-). Tohle jsem si schoval jen že jsou to dvě moje éra, i to už jsou výřezy a focené v šeru, technicky nic moc a navíc ani fotit neumím. Ale aspoň se to hodí kvůli tomu, že LG G6 by v tomhle světle udělal mazanici a tady jdou celkem dobře rozeznat i prachové částice:-). A taky proto, že tohle je první můj mobil, kde se dá slušně pohrát s hloubkou ostrosti. Ale ber to fakt s velkou rezervou, potrvá několik měsíců, než se do toho zahloubám a začnu fotit i s manuálním nastavením. Na druhou stranu, na fotky kde mi o něco jde beru zrcadlo nebo profiprcka, ale postupující vývoj mobilů mi nedá spát, chtěl bych si s tím trochu hrát a kde to půjde, fotit víc mobilem. Nedávno jsme jezdili na motorkách po Ukrajině a Moldávii, já měl ještě LG a kamarád Samsung Galaxy S10 plus nebo něco takového a ten mi aspoň na displeji přišel taky skvělý, i přes menší snímač, proti LG obrovský rozdíl. Ale neumím to srovnat s P30 Pro, i když na internetu už různá srovnání jsou. Co je ten Pro 11?

post-3283-0-37561700-1569317078_thumb.jpg

post-3283-0-20568900-1569317093_thumb.jpg

post-3283-0-90411300-1569317102_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sibirnaya - tak ajPhóny fotili vždycky dobře a tenhle vypadá zajímavě. Parametrově je ten foťák sice u Huawei ještě zajímavější, ale jak už se mockrát ukázalo, v praxi může být všechno jinak a u Apple foťáky umí. Budeš mít verzi 5,8" nebo větší?

Já mám u P30 Pro verzi se 6 Gb RAM a pamětí 128 Gb, vlastně ani nevím, jestli se u nás prodává verze s 8 Gb RAM a 256 Gb. Ale výkonově je to pohoda, jen asi dokoupím paměťovou Nano kartu, protože 6,4" displej je tak prima, že snad ani nepotřebuju na cestách koukat na filmy na něčem větším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela mě štve, jak jde LG do háje.

I když nechci amoled a výřez na displeji, chtěl jsem kouknout ve značkové prodejně na G8s. Tak jsem se tam v sobotu vypravil. V půlce cesty jsem se otočil, protože mi došlo, že je svátek. V neděli jsem tam jel znovu, abych zjistil, že tam mají na místě, kde byly telefony bluetooth repráky. Mají prý telefony v eshopu, ale nikde je neukazují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spousta z vas tuma zkusenosti s aktualnimi top modely. Mam celkem dilema mezi iPhone 11/11pro a Note10 (ne to +, to je zbytecne obri pro me). A nebo nehrotit a jit tteba do s10e...

Aktualne mam Huawei, pracovni iPhone 7, takze zkusenosti mam delsi dobu jak s Androidem, tak iOs a nemam jednoznou preferenci.. coz mi rozhodovani neusnadnuje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to nakonec rozlouskl s S10e a jsem spokojenej velmi. Skleneny zada me serou vsude, neda se na tu upatlanost koukat, ale to vyresi kryt. Zakladni silikonovej transparentni (chtel jsem videt fajn zelenou barvu), je upatlanej taky, tak to vidim zase na Spigen, na iPhone ho mam rad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...