Přejít na obsah

Nové modely Stowa


Heky

Doporučené příspěvky

Zatím jsou uvedeny jen názvy nových modelů, ale už z toho se dá hodně poznat :) V dalších dnech budou ukázány fotky a bližší informace.

 

Pokud někdo najdete další informace (dříve než já), tak je prosím hoďte sem, ať to máme po kupě...díky :)

 

PS: Zatím to vypadá super! :thumbsup_anim:

 

SEZNAM

 

Další info: ZDE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wow, snad uz sa teraz trochu akceptuje, ze Stowa nepatri do jednej ligy s Prim, Archimede a Steinhart. Este tak antea ks s emaillakom a rimskymi cislami a k rajskej zahrade chybaju len hurisky.... (nemyslim zahradu vyznamnej celebrity) :thumbsup_anim: .

Podotykam, ze Prim zapocal vyrobu in-house strojku. Davat ho do jedne skatulky spolu se Steinhartem neni zrovna objektivni... Stejne tak Stowu, ktera sice uplnu in-house nedela, ale pracuje na vlastni modifikaci unitasu. V kazdem pripade je mi Stowa hodne sympaticka, coz o nemeckych znackach plati vcelku obecne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Antea Small Second (Black Dial)

 

From now on with black dial

Our reproduction of the Original STOWA watch from the thirties is equipped with a handwinding Peseux 7001 movement.

With the introduction of the black dial we extend this model a bit more sportiv.

 

Case: Stainless steel polished, Ø: 35,50 mm, height 6,80 mm,

Strap size: 18 mm, front and back sapphire crystal, 3 ATM

Movement: Peseux 7001 handwinding movement, Côte de Genève decorative pattern ("Geneva Stripes"), blued screws, small second, power reserve about 44 hours

Dial: Silver coated with small second black printed

Hands: Blued steel hands

Strap: Deer leather size 18 mm in black or brown, also available various crocostraps, available with deployment buckle, metal strap milanaise 18 mm

 

antea-ks-schwarz-gross.png

 

antea-ks-schwarz-1.jpg

 

antea-ks-schwarz-2.jpg

 

antea-ks-schwarz-3.jpg

 

antea-ks-schwarz-4.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marine Automatik A 10

 

Without date

 

After we ordered a new available automatic movement ( A 10 ) from Switzerland in the year 2007, we were sure that we had to develope a little more classical watch.

 

The new automatic movement is slightly flatter than the ETA 2824 used before.The ETA 2824-2 however is still used in the basic version of our Marine Automatic model

 

Receiving several customer requests for re-freshing our Marine Automatic model without date, we decided to offer you both models. Now both models are available: With and without date.

 

Due to the missing "Made in Germany" writing on the dial at the 6 o´clock position, we feel that the look of the watch has become even more sober, which is underlinded by the silver shine of the dial. (the dial is a made of solid sterling silver 95/000)

 

Also for this model we extended the colour variety of our crocostraps. ( light brown, middle brown, dark brown and black ) With these variety of straps you are able to give your watch a very personal touch.

 

Available from may/june

 

Case: Stainless steel, matt, Ø: 40 mm, height 9,15 mm, strap 20 mm, top and back sapphire crystal, 5 ATM

Movement: New automatic movement A 10 from Switzerland, Power reserver 42 hours Finish: Geneve straps, blued screws, golden STOWA Logo on rotor

Dial: Solid silver dial 925/000 without date

Hands: Blued hands

Straps: Leather straps size 20 mm black, brown, various crocostraps available, deployment buckle available, Milanaise metal strap 20 mm

 

marinie-automatik-ohne-datum-gross.png

 

marine-auto-ohne-datum-1.jpg

 

marine-auto-ohne-datum-2.jpg

 

marine-auto-ohne-datum-3.jpg

 

marine-auto-ohne-datum-4.jpg

 

marine-auto-ohne-datum-5.jpg

 

marine-auto-ohne-datum-6.jpg

 

 

Marine Automatik A 10

 

With date

 

marinie-automatik-datum-gross.png

 

marine-auto-mit-datum-2.jpg

 

marine-auto-mit-datum-4.jpg

 

 

Upraveno uživatelem Heky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník salamio
Antea Small Second (Black Dial)

 

Hands: Blued steel hands

To bude asi nějaký copy&paste přehmat (Stowy, ne Hekyho). Mají to i v německé verzi: gebläute Stahlzeiger.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může mi někdo vysvětlit, jak se ASI bude chovat bronzová luneta proti ocelové? Který materiál je měkčí atd... Materiálům totiž vůbec nerozumím. Čili jestli tím Stowa sleduje něco z hlediska užitku hodinek, či co? Díky!

 

Měkčí je bronz - je to slitina cínu a mědi. Ale v případě použití pro hodinky tam musejí dávat nějaké antioxidační přísady, protože bronz poměrně rychle oxiduje a zachází. Ne sice tak rychle jako měď samotná, ale v případě hodinek, u kterých se předpokládá styk s vodou (pokud mluvíme o Seatimech) to bude myslím docela rychle. Dá se to samozřejmě přeleštit, ale bronz má díky své relativní měkkosti (záleží na podílu cínu) také bídnou otěruvzdornost.

 

Co tím Stowa sleduje nevím. Jediné co mne napadá je, že bronz je poměrně kluzný, takže se luneta bude asi lépe otáčet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měkčí je bronz - je to slitina cínu a mědi. Ale v případě použití pro hodinky tam musejí dávat nějaké antioxidační přísady, protože bronz poměrně rychle oxiduje a zachází. Ne sice tak rychle jako měď samotná, ale v případě hodinek, u kterých se předpokládá styk s vodou (pokud mluvíme o Seatimech) to bude myslím docela rychle. Dá se to samozřejmě přeleštit, ale bronz má díky své relativní měkkosti (záleží na podílu cínu) také bídnou otěruvzdornost.

 

Co tím Stowa sleduje nevím. Jediné co mne napadá je, že bronz je poměrně kluzný, takže se luneta bude asi lépe otáčet.

Paráda!!! Díky moc.

 

Momentálně jedu na vlně SOPRODu, stroj se mi moc líbí a jsem z něj doslova unešen. Vypadá tak vyspěle, tak moderně... Prostě tak jinak, než na co jsme byli v těchto cenových hladinách zvyklí. Super! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude asi nějaký copy&paste přehmat (Stowy, ne Hekyho). Mají to i v německé verzi: gebläute Stahlzeiger.

No vidíš...toho jsem si ani nevšiml :) Má chybu i u ciferníku - Silver coated with small second black printed. Jörg tam evidentně zkopíroval údaje z původní Antea Small Second (Kleine Sekunde).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

By mě zajímalo, jak dlouhá čekačka bude zas na Flígry originál :(

 

Jsem doufal, že někdy v roce 2012 se na mě dostane, předtím než tu frontu 2tis lidí rozpustili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...