Přejít na obsah

IN-HOUSE strojky - přehled


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 217
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kamile pravdu mas v tom, ze by bylo dobre si nejdriv ujasnit co povazovat za inhouse kalibr, pripadne vsechny ty "tridy" inhousu potom rozepsat.. Je treba inhouse Lemania v Breguetech kdyz patri jim, je inhouse ETA v hodinkach Swatch Group, je inhouse TH kalibr vychazejici ze Seiko atd atd.. Mohlo by to byt neco ve stylu "totalni inhouse", "inhouse inspirovany jinym strojkem, ale novy", "neco jako inhouse", "outhouse" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Dopsal jsem všechna doplnění, díky.

 

Minervu jsem vyřadil, koupil je Montblanc a nezávisle nikde neexistují. Stejný případ je BNB, které zaniklo a koupil je Hublot. Jak je to s Eberhard?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O BNB to jsem nevěděl. Kouknul jsem na moneyhouse.ch a v likvidaci je Confrerie :-(. No, snad půjdou borci a borkyně na volnou nohu a něco z toho bude. To si teda Hublot docela pomohl, třeba začnou dělat zajímavý hodinky ;-)

 

Eberhard patří Astor Time Ltd., Lugano. V té ročence žádný kalibr neuvádějí. Koukal jsem ale ještě na swisstime, mají něco co značí jako E&Co. 896.1.15"' což je na Peseux 7001 udělaná 8 denní rezerva chodu, mají na to patent, takže bych jim to uznal jako vlastní strojek. Jinak vše ETA, Valjoux a Sellita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím Harry Winstonem a pár dalšíma značkama si nejsem jistej - v nějakém článku psali, že pro ně hodinky dělá nějaká Claret či kdo.

 

No Harry Winston je divná firma. Já bych řekl, že nic nevyrábí. Je to prostě Luxury branding. Něco jako Tiffany, když pro něj dělal i Patek. On to taky je zlatník a né hodinář. Ale co jsem se bavil s Prescherem a paní od Speake Marina, všichni byli děsně nadšený, že pro něj mohli něco udělat a jaká je to pocta. Hlavně asi dobrý prachy :-). No já bych ho tam nedával.

 

EDIT: Koukněte na ty jeho Opusy http://www.harrywinston.com/TimeVideo.aspx, je to pěkný to jo, nádherná přehlídka AHCI. Divný na tom je, že to jsou vlastně samý starý kusy, Strehler tam má Pappilon, Journe ty svoje rezonanční, G&F to jsem taky už viděl hodně podobný přímo od nich, Halter je docela namrvenej :-) atd.

 

EDIT: Jinak ta Claret je asi Christophe Claret je to chlap. Kamarád s Baumgartnerem, Speake Marinem, Buesserem z Dream Factory, Claret by měl být na tom seznamu za sebe. Ale podobně jako ostatní pro HW dělal jen jeden model.

Upraveno uživatelem dknespl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak co Martine?

 

Zatím jsme jich dali dohromady šestašedesát.:)

 

 

Kamile tohle je chválihodný počin. To už jsem říkal. Ale myslím, že v naší tehdejší debatě byl důležitej i jinej aspekt. Bavili jsme se třeba o odvozeninách, míře inspirovanosti a pokud si pamatuju, tak mně šlo i o to, kolik "in-house" strojků je opravdu inovativních... Je Co-ax inhouse protože je to ETA, kterou vlastní Swatch a montuje se do Omeg, kterou vlastní Swatch? Pokud si dobře vzpomínám, tak já jsem tenkrát chtěl jít trošku dál než jen na pouhé naházení jmen firem, co kdy něco doma zkonstruovaly, na hromadu. Pravda ta debata je potom už trochu ve sféře subjektivity - co bychom vlastně měli vnímat jako inhouse? Skutečný inhouse... Je to strojek, kterej přináší nějakou inovaci nebo je to každej strojek, kterej si doma na koleně umotám a přitom se vlastně v ničem podstatném neliší od 70 % ostatních strojků?

Já například fandím Breitlingu s jejich in-house, ale jak je to s těmi dohady, že je to "jen" hodně modifikovaná 7750? Je to pravda? Není?...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamile tohle je chválihodný počin. To už jsem říkal. Ale myslím, že v naší tehdejší debatě byl důležitej i jinej aspekt. Bavili jsme se třeba o odvozeninách, míře inspirovanosti a pokud si pamatuju, tak mně šlo i o to, kolik "in-house" strojků je opravdu inovativních... Je Co-ax inhouse protože je to ETA, kterou vlastní Swatch a montuje se do Omeg, kterou vlastní Swatch? Pokud si dobře vzpomínám, tak já jsem tenkrát chtěl jít trošku dál než jen na pouhé naházení jmen firem, co kdy něco doma zkonstruovaly, na hromadu. Pravda ta debata je potom už trochu ve sféře subjektivity - co bychom vlastně měli vnímat jako inhouse? Skutečný inhouse... Je to strojek, kterej přináší nějakou inovaci nebo je to každej strojek, kterej si doma na koleně umotám a přitom se vlastně v ničem podstatném neliší od 70 % ostatních strojků?

Já například fandím Breitlingu s jejich in-house, ale jak je to s těmi dohady, že je to "jen" hodně modifikovaná 7750? Je to pravda? Není?...

No já bych hlavně řekl, že všechny ty strojky, tedy ty inovativní, dělá tak 10 - 20 chlapů, pro toho kdo si to zrovna objedná, ti tři borci z BNB, starej Papi, Gerber, Strehler, ... Schváně si projděte horologický patenty, ta jména se dost opakujou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já bych hlavně řekl, že všechny ty strojky, tedy ty inovativní, dělá tak 10 - 20 chlapů, pro toho kdo si to zrovna objedná, ti tři borci z BNB, starej Papi, Gerber, Strehler, ... Schváně si projděte horologický patenty, ta jména se dost opakujou.

 

Tohle bylo taky to o čem jsem mluvil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rátajú sa aj nástenné? Erwin Sattler sa mi velmi páči.

Nástěný asi ne, ale je pravda, že Sattler k nim dělá náramkový regulator, ten by se sice počítat mohl, ale není až tak úplně originální, je to 7750 upravené od Habringa na druhou.

Upraveno uživatelem dknespl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...