Přejít na obsah

Představení nových členů Chronomagu


Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

zaregistroval jsem se už před lety, když jsem hledal informace o hodinkách značky Dugena.  Bohužel jsem tu o nich žádné info nenašel, přesto jsem si je koupil a jsem s nimi velmi spokojen. O hodinky se zajímám od dětství, ne vždy k radosti nejbližších. Prvního budíka rodičů jsem prozkoumal natolik, že si museli pořídit nový. :lol2: Od té doby jsem pokročil a své přírůstky svěřuji odborníkovi. Ten bohužel zavřel a šel na odpočinek, tak si tu snad někoho fundovaného na údržbu hodin a hodinek najdu. Rád se nové informace dozvím a podělím se o to co zjistím jinde. Jen nechápu, proč mám u profilu poznámku Status varování. Možná za toho budíka rodičů. :clap:

Upraveno uživatelem samtalak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož dobrý den přeju. Nakazil jsem se až letos na jaře, akutní seikofilie, po prvním záchvatu mám doma 2 kusy SNKL43k1. Proč dva? No, mám zápěstí neútlé a nesnesl jsem hodinky SEIKO s nějakým nástavcem na tahu - i když to byl profi kus od hodináře. Tak jsem koupil ještě jedny a domníval jsem se, že mám vystaráno. Jedny budou jako náhradní, kdyby něco, a čtyři dílky z tahu se holt transplantovaly na ten kus č. 1. Hodinky se mi líbíly, podmanivá modř ciferníku, v noci miniaturní  věneček svítících bodů a ručiček, minimalistický design bez rámečku kolem datumu, nic nebránilo našemu štěstí. ;o) Ale boužel, nepřestal jsem se poohlížet, a padly mi do oka SNZG a viděl jsem pár nočních fotek a masivní luminiscence mne chytila. Nakonec jsem zvolil SNZG15 a koupil si k nim nerezový tah, dlouhý už rovnou, takže nebyly potřeba dva kusy. Ale chyba lávky, tak perfektní hodinky, co když se pokazí? No, nebudu vás napínat, objednal jsem si i SNZG13, do rezervy.

(Nebo, abych nebyl za vola, řekněme, do sbírky, to není tak nápadné). 

 

 

A te

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokračování... a teď k jádru věci. Určitě jsou stovky lidí, co mají SNZG13k1. Určitě mnozí z nich zkracovali tah. Určitě se kdekomu válí v šuplíku jeden, dva články. A mně by se tolik, tolik hodily. 

Kdybyste měl někdo odvahu a chuť zariskovat, když byste mi článek poslali poštou, poslal bych zpátky stovečku jako výraz díků. Ale nerad bych do toho zatahoval nějaké dobírky a celou operaci prodražoval.

Už jsem to s pár drobnostma udělal a nebudu si kazit jméno nějakým nečestným jednáním, (podle předloženého příběhu vidíte, že jsem čirá bezelstnost ;o)

 

Tak kdybych měl to štěstí a chtěli jste se vložit do hry, prosím...

 

a děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

hodinky nosím denně od dětství, ale vždy nějaké hodně základní Quartz. Nedávno jsem si pořídil na Aukru staré Primky a velmi se mi zalíbily, tak jsem začal pátrat. Na jiném, obecnějším fóru mi doporučili Chronomag fórum a to mě úplně pohltilo, že mi po chvíli nezbývalo než se zaregistrovat. Před týdnem jsem pořídil první Seiko 5, ze kterých mám velkou radost. Jinak klasika, musím se hodně krotit a před ženou maximálně zatloukat, zatloukat, zatloukat - tak, abych nevyvolával přílišné nežádoucí emoce. 

Chodím pravidelně běhat s Garminama, ale nosit je v civilu se mi trochu příčí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj,

nějakou dobu už jsem na chmg přihlášený, něco málo už jsem napsal (i když moc nemám co) a až teď jsem si všiml tohoto vlákna.

 

Živé stroječky  (stejně jako ostré a jezdící věci, zvířata, holky atd.) mám rád od dětství, takže bývaly nějaké primky, nějaké ruské (slavy, které jsem dostal v 17 letech mám doteď a když jsem je po 38 letech natáhl, jdou jakoby nic s cca minutou do plusu denně) a v devadesátých letech, když bylo za co, začaly se nějakým nepochopitelným způsobem hromadit nějaké hodinky jako vintážní omegy (cca 25 let staré v nos stavu, asi seamastery), orisy (big crown, pointer date, mercedes ručky a zdobený ciferník ala 40. léta), dědečkovské s ručním nátahem ...

 

Skončilo to koncem roku 1994, kdy jsem stál u pana Bechyněho ve Štěpánské, v jedné ruce rolexy, ve druhé vacheron constantin nebo frederic constant (modely už si nepamatuju), za pultem se na mě s úsměvem díval pan Bechyně a já si říkal, že se přece nebudu trápit a vezmu oboje ... za chvíli mi došlo, co dělám, během cca tří týdnů jsem prodal všechno, co doma bylo, a cca 22 let jsem nosil obyčejné plasťáky. To byla sice krajně bolestivá, ale za to velmi účinná léčba, nicméně úplně vyléčit se to už nedá, stejně jako u nožů. Ale už to mám pod kontrolou. Myslím. No, priority jsou po těch letech jiné v každém případě.

 

Před cca třemi lety, po rozvodu a zhroucení ostatních životních pilířů, jsem si řekl, že už je možná čas na nějaké hodinky ... přece se teď už nebudu trápit (už zase). První podstatné byly Candino classic s čárkovými ručkami a indexy a malou vteřinovkou na 6 (a bohužel rondou, kterou mi po dvou reklamacích vyměnili za nějakou etu), a následovaly Tiselly s bílým smaltovaným ciferníkem, římskými číslicemi, modřenými ručkami, no date a malou vteřinovkou, vypouklým safírem s vnitřním AR a pouzdrem  s PVD rose gold. Nemůžu říct jediné křivé slůvko, v koscomu mi je nařídili na 10 vteřin do plusu a několik měsíců šly + 10 vteřin / den. Kdysi jsem takové námořní chronometry viděl naživo a tohle byl splněný sen z mládí, všechny ostatní značky měly pouze nerez pouzdra. Nosil bych je a nic neřešil, ale 44 mm a 51 mm L2L bylo prostě moc.

 

Měl jsem tehdy zchromlou ruku a nemohl je natáhnout, v inzerci jsem koupil SARB035 a z třeskuté blbosti je zase prodal. Chvíli jsem si tedy připadal divně s dětskými hodinkami na ruce, ale asi po hodině jsem si už neuměl představit, že bych si dal na ruku nějaké větší. No, na seiko jsem nikdy vysazený nebyl, takže jsem si pořídil pětky SNXS77 kvůli nádherné modré a klasickému vzhledu, potom SNKL41, protože jsem ujetej na bílé ciferníky a tyhle se mi líbily dokonce víc než sarby, a nakonec SNKL43, protože mají ještě krásnější modrou ... a zjistil jsem, že ještě ujetější jsem ny modré ciferníky, jen se to zatím neprojevilo.

 

Mezitím jsem od 5ettera vzal jeho bílé vintážní pětky (časem půjdou dál, jen se na ně zatím pořád rád dívám) a mimo inzerci jsem vzal SKX013, protože jsem si je chtěl zkusit naživo. Sedí skvěle, ale neunosím je, takže poputují dál nebo do krabice. Od obou SNKL mám dvoje, protože už nejdou běžně koupit a co kdyby ... ale takhle to mám i u nožů, no vlastně tam o něco hůř. Všechno přitom bylo cenově v pásmu plasťáků s prioritou účelnosti.

 

Na SNKL mi pánové v Pražském hodinářství dali safír (mírně vypouklý s vnitřním AR, oboje mají zlatavý nádech) a přetěsnili je na 5ATM, takže jediná skutečně drobná výhrada je absence ručního nátahu, jinak mi poskytují vše, co chci, včetně přesnosti - bílé 0 až +1 s/d, modré teď - 6 s/d, čeká je seřízení, ale i tak je to u toho strojku myslím dost dobrý. Nejsem žádný měnič ani u hodinek, ani u jiných oblíbeností, a i volba mezi bílou a modrou byla ze začátku těžká schíza, nakonec ale lehce převážila modrá. Vlastně jsem teď bicolor OWG.

 

Velmi rád sem chodím, dívám se na stroječky a nasávám nové věci a díky fotkám přišly první modré pětky. Je to prostě dobré místo. :)

Upraveno uživatelem chloupek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozdravujem kolegovia,

 

Volám sa Vladino125, už mailu dobu pokukava po fóre, tak som sa zaregistroval.

 

Pôsobím v obchodnom manažmente na SK.

Osobe som začiatočník medzi, ale mechanické hodinky má fascinujú už dlhu dobu a podľa toho čo tu čítam, verím ze som taktiež tak akurát zaujaty ako Vy.

 

Moje prvé hodinky boli, resp. aj sú

Frederique Constant 335MC4P6B2 a tým to všetko začalo ...

 

Na fóre by som sa taktiež chcel aj poradiť aké hodinky zakúpiť, aby sa mi to trosku rozrástlo a vyvarovať sa možno základným chybám. Viete niečo odporučiť do 3000? ?

 

Vďaka.

 

 

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vitej.. 3000 eur uz neni mala castka, za sebe skoro řeknu, ze takoveto hodinky už se nedaji koupit jen na doporuceni.. cti, nasavej a najednou budes sam vedet, ktere ti chybi, fakt :-) a taky je fakt, ze az si budeš tedy skoro jisty, tak to budou určitě takové, co stojí o 50% vice nez mas budget.. a zacne vahani, dokazování, odmítání a znovu seznamování.. a kdyz to překonas, tak tim je nakonec budes mit ještě radsi... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj ,zdravím milovníky hodinek , hodinky jsem začal nosit  na průmce hlavně kvůli dojíždění-telefony totiž měli ještě drát a velký kolečko,takže v podstatě nutnost mít na ruce nějaké primky.Pak přišla vojna a mě se ten kulatej tikací náramek docela zalíbil,tak jsem si pošetřil na nějaké velké quartzky neznámého výrobce.Chvíli po revoluci se tu toho vyrojilo dost. Jenže nepřežili poslední den odchodu do civilu....Pak přišly primky v automatu k narozeninám a chvilku potom. hodinková zkáza v podobě Nokie ..atd... Až tak dva roky zpět jsem si uvedomil proč ja vůl furt čumim na ten telefon-no jo kvuli času.Tak jsem vytahl švycary po babičce ,ale bylo mi jich lito je nosit ,přeci jen jsou památeční (ani Rus je nezískal) takže zpět k primkám.Bohužel mě upadli a automat K.O. Co teď ? Až se objevili v inzerci na Knifu Wengry swiss military no nadšení úžasné, ale zase jen do doby první výmeny baterie pak běželi dva měsíce a že by opět baterka?? Nee ta levná plastová ETA si řekla dost zatr...Na přechodné období mi můj známý restaurátor opravil primky, akorat už na mechaniku, k tomu jsem mu dal hromádku ruznych hodinek na nahradní dily a vyšli mě z toho ještě zrestaurované Sportivnoje (sdělano v CCCP) No ale ty primky to uz neni ono a elektriku uz taky nechci. Tak jsem tady a sbírám informace koukam co je vlastně značek a druhů.Když už jsem si ujasnil priority ,co a za kolik chci, vyrazil jsem do hodinářství.No jsem váhavý střelec tak jsem si prohlédl, vyzkoušel ,domluvil i slevu  ,a že za týden přijdu s pěnězma.A jejda pan majitel náhle(tedy do týdne) změnil nazor(asi poznal jak jsem nadrženej) a cena již neplatí a ještě z pána uděláme pitomce-"víte co mi můžete a hádejte kam" .Tak vybírám tady v inzerci a už je i rozhodnuto.Za pár dní se snad pochlubím s novým přírůstkem.Jedinym a na vždy- no to asi kecám....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem zde!

Díky mému kamarádovi, který je nadšenec hodinek, nadšenec spotřebitel! On si udělá občas radost a prostě si nějaké dopřeje a on je opravdu i nosí! Tak tedy po několika diskuzích, jsem nakoukl sem a hnedle jsem asi nadšenec i já.

Mám takovou asi trošku úchylku, že pokud z jakéhokoliv důvodu, tedy porucha, či moje skleróza, vyrazím do ulic bez hodinek, tak si připadám nějak nekompletní, nebo dokonce jako nahý! :helpsmilie:Prostě nesvůj.

Zatím jen sleduji stromečky co se zde objeví a jen si tak tiše sním.   Vzhledem k tomu, že se blíží neodvratně den, kdy moje maličkost dosáhne půl století žití, tak jsem oznámil celé mojí famílii, že jediný a mnou akceptovatelný dar, budou jen a jen kvalitní hodinky. To navíc takové hodinky, které mě budou těšit, zdobit a zároveň i dělat radost, které budou jen a jen moje , se kterými půjdu třeba i do věčných lovišť (doufám, že až za dlouho) jelikož praktických dárků které může užívat celá rodina bylo již dost.

Je to zde místo krásných věcí a myslím si, že bude i mě činit radost jako i valné části z vás. :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, všiml jsem si tohoto vlákna, tak tedy jak je se mnou: před pár lety jsem zde na forum zavítal bez registrace, trochu přičichl k hodinkám - koupil jedny nové chrono quartzky za tehdy velký rozpočet s pocitem "konečně mám pořádný hodinky" (oproti tržnicovým za pár kaček)  :lol2:  a roky běžely. Pak slovo dalo slovo a jeden místní člen se kterým se znám mi znovu odkázal nějaké info na forum, následovala registrace jako uživatel zdeno, červíček hlodal a já se odhodlal ke koupi prvních automatů, pak dalších ABC hodinek a nějakou dobu už jsem zde pravidelný návštěvník. No a nyní studuji a pokukuji po hodinkách s tritiem-potápkách, oblekovkách a dalších nutných kousků.. však to znáte:). Když se pro něco nadchnu tak to pak má vliv i na ostatní v okolí, takže následují rady známým, darování hodinek atp. 

Toš dík všem  /ano, jsem z Hané  :smile_anim: /

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj všem, nepatřím mezi sběratele ani nejsou hodinky mým koníčkem, nicméně pěkné hodinky se mi líbí a na toto forum jsem narazil náhodou. Co se historie mých hodinek týká, první po dědovi ruské Slava (myslím), pak Prim Sport, na vojnu levné digitálky (kupodivu ji přežily), pak nějaký chronometr z tržnice, následovaly digi Timex s databankou, digi Timex sportovní, potom Seika automaty z druhé ruky, Maurice Lacroix z druhé ruky a asi před pěti lety jsem si koupil Casio Edifice EF-328D-1AVEF..... no a od pátku jsem hrdým a šťastným majitelem limitované edice Traser 100 let ČR, které mi dal starší syn k 50.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásné svátky přeji všem na fóru. Můj zájem o hodinky začal někdy v mých sedmi letech, kdy jsem vzal babiččiny opravdu zlaté hodinky a chtěl vědět jak to uvnitř funguje. V té době jsem neměl žádné zkušenosti a proto mi k otevření posloužil šroubovák a kladívko. Jak fungují jsem tenkrát nezjístil, protože po otevření už nešly. Zato jsem poznal jak fungoval taťkův opasek na mém zadku. Můj zájem o hodinky tímto neopadl a od té doby, jsem opravil mnoho pokažených hodinek, ovšem ty od babičky už bohužel ne. Mám rád především vintage náramkové hodinky od cca 50-tých až 90-tých let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, na tomto fóru jsem 12 let a při posledním personálním hodinkovém auditu jsem spočítal, že mi za tu dobu prošlo rukama už dvě stovky hodinek. Někteří mě znáte pod nickem km.kmk. Včera jsem dostal ban za "neetický" post k tématu, který mě jako člověka pracujícího ve zdravotnictví dost nadzvedává. Ale to je můj problém a dotyčnému jsem se prostřednictvím sms omluvil. Jelikož již delší dobu nemůžu vnitřně strávit způsob vedení fóra Bertem, tak jsem po tomto jeho , ve srovnání s tolerováním příspěvků v žumpě apod. , zbytečném kroku požádal o zrušení mého účtu. Důvod mého požadavku ve smyslu viz. předešlá věta jsem mu uvedl, což ale on samozřejmě nezmínil. Já bych to koneckonců na jeho místě neudělal také. Takže pro objasnění, ban byla vlastně jen poslední kapka.

Ale pak jsem si řekl, stojí mi ten člověk za to? Hodinky mám rád a tak jsem zde. Jistě, za Patrika bylo IMHO lépe, fórum mělo úroveň a bylo více o hodinkách. Jasně, každé téma se vyčerpá, ale ty žumpy, co se tu teď praktikují na mě byly už moc. Ale nemusím je číst, že? tak ať to tiká...

Upraveno uživatelem Strom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...