Přejít na obsah

Přesnost 7S26


Ford

Doporučené příspěvky

...musím souhlasit s velmi pochybným tvrzením, že 7S26 se do-seřizují samy :smile_anim:

mám SNKF11 s tímto strojkem a jsem s přesností nadmíru spokojen...kdysi jsem měl klasické SEIKO 5 s tímhle strojkem a byly schopné udělat i 3 (slovy tři) minuty za den...mé nové (už dva roky a rozhodně jako nové nevypadají - jsem zvíře) dělají tak +/- autobus 2-3 vteřiny...ale co je ještě neuvěřitelnější, druhý den udělají stejné 2-3 vteřiny opačným směrem...takže, když je nasadím, seřídím a po týdnu zkontroluju, jsou tam kde byly první den!!!

 

...s hodinkama spím, jím, kadím, plavu, sportuju...prakticky je nesundávám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak Vam jeste trochu zlepším naladu :) Ke 30tinam jsem dostal Spirity s6R15 kalibrem. Tak za 3nasobnou cenu nez bezny 7S26 a jdou jeden den +30 druhy -15 treti treba 40. Uz se je ani nesnazim stelovat protoze to nema cenu. Nosim je nejaky necely 2 roky. Ale jinak jsou pekny. Jen ta presnost za tu cenu nic moc. ETy 2824 jeli do 5s denne at se delo cokoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Vam jeste trochu zlepším naladu :) Ke 30tinam jsem dostal Spirity s6R15 kalibrem. Tak za 3nasobnou cenu nez bezny 7S26 a jdou jeden den +30 druhy -15 treti treba 40. Uz se je ani nesnazim stelovat protoze to nema cenu. Nosim je nejaky necely 2 roky. Ale jinak jsou pekny. Jen ta presnost za tu cenu nic moc. ETy 2824 jeli do 5s denne at se delo cokoliv.

 

Měls je u hodináře? Podle mě je škoda nechat tento kalibr v této nepřesnosti, když 7s26 umí i +5/-4 za 24 hodin. Otázka je, jak se šteluje taková nepravidelná odchylka, tam asi jen posunutí do plusu nebo do mínusu nepomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měls je u hodináře? Podle mě je škoda nechat tento kalibr v této nepřesnosti, když 7s26 umí i +5/-4 za 24 hodin. Otázka je, jak se šteluje taková nepravidelná odchylka, tam asi jen posunutí do plusu nebo do mínusu nepomůže.

 

U hodinare jeste nebyly. Stelovani +- jsem zkousel Xkrat ale jsou tam velky odchylky. Jsou proste nestaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Mám takový dotaz koupil jsem tady na foru Seiko "Planet Monster" a hodinky mi momentálně dělají cca +1 minutu denně. Pokusy o pokládání na noc na různé světové strany proběhli,ale nesetkali se s úspěchem. Měl někdo podobný problém ?

Koupil jsem si tento kalibr, protože jsem slyšel jen samou chválu, zejména co se přesnosti týče,ale tohle mě trochu vyvedlo z rovnováhy.....

Popř. poradíte mi kvalifikovaného hodináře?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam jsem se samozřejmě díval,ale po pravdě jsem tam nic o někom kdo se specializuje Seika nenašel /netvrdím,že to tam není,ale opravdu jsem to nenašel/ byl bych rád, kdyby to byl někdo kdo tomu opravdu rozumí,aby to zbytečně nerozvrtal.

Také mi šlo o to, jestli už někdo takový problém měl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Otevřu "mrtvé" vlákno a napíšu svoji zkušenost se SEIKO Monster.

 

Když sem je zakoupil a nosil stále, tak se odchylka pohybovala v několika sek..dách denně do plusu. Nic výraznýho.

 

Pak sem hodinky prodal a dotyčný je spiš doma válel v šupleti, tzn. prakticky 5 měsíců stály. Vzal sem si je od něj zpátky. Nosím je cca 2 týden a zpožďujou se o 20 sec za 24 hodin.

 

Zajímavostí je, že když si je nesundám při hraní na kytaru (sem levák a hodinky nosím na pravé ruce, tedy na ruce, kterou mlátim do strun) tak třeba za hodinu hraní se předběhnou o 5 minut !!!

 

To je masakr.

 

Máte s tím někdo zkušenost (s tím předbíháním při nějakym rychlym pohybu) ?

 

Dík

 

 

EDIT: proboha proč to filtruje slovo sek*unda, to mám psát vteřina ?

 

 

 

Upraveno uživatelem groula
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pětky(7S26)mojí ženy tohle dělaly v záběhu.Zpožďovaly se asi do dvaceti vteřin za den a nereagovaly na odkládací polohy.Stačilo s nimi pár minut kvedlat a nahnaly třeba půl minuty.Dnes se v rámci obvyklých limitů předbíhají.

Ještě mám vintage Citizeny,se kterými jsem asi půl hodiny něco řezal a ty se za tu dobu předběhly taky o desítky sek und.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pětky(7S26)mojí ženy tohle dělaly v záběhu.Zpožďovaly se asi do dvaceti vteřin za den a nereagovaly na odkládací polohy.Stačilo s nimi pár minut kvedlat a nahnaly třeba půl minuty.Dnes se v rámci obvyklých limitů předbíhají.

Ještě mám vintage Citizeny,se kterými jsem asi půl hodiny něco řezal a ty se za tu dobu předběhly taky o desítky sek und.

Tak já vydržim a třeba se to srovná. Díky za uklidnění

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vono vychytat přesný chod u tohodle kalibru je celkem radost.

vlastně všechny seika se 7Sxx mi šly/jdou jinak.

 

co mě potěšilo - u monster jsem si -poprvé v životě- hrábl do regulace a metodou pokus omyl vychytal přesnost na téměř absolutní :smile_anim:. nicméně chod není pravidelný a když je mám na ruce, tak jdou mírně do plusu a při odložení to zase pomaličku stahujou. u 007 je to naopak - ruce se zpožďují a v klidu předbíhaj. samozřejmě se projevuje vliv natažení pera, to je zase včechno trochu jinak. baví mě to zkoumat a vychytávat.

 

tohle je taky právě důvod, proč jsem si mechaniky zamiloval - vedou si svůj život a nekecá jim do toho frekvence krystalu nebo nedej bože radiový signál.

 

teď mám aktuálně nové SKX009, mimochodem - jsou nádherný, prostě pepsi je lepší než černá, a teď v záběhu se zpožďují o 1-2 vteřiny denně, tak uvidím, jak se to vyvine :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

caute chalani,

 

moje nove SNZF17 maju za prvy tyzden nepravidelnu odchylku, pri viacmenej pravidelnom rezime, cez den nosim (kancldajving) a v noci odlozene na stranu oproti korunky.. vysledky su taketo:

 

tyfo.png

 

 

je to zatial OK podla vas??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to, že máš nové hodinky a odchylku +-5s, tak to je podle mě velmi dobrý výsledek. Já mám teď taky týden nová Seika (7s36) a odchylka je každý cen cca +24s, takže podstatně méně přesné.... uvidíš za měsíc/dva, jak se to vyvine... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to, že máš nové hodinky a odchylku +-5s, tak to je podle mě velmi dobrý výsledek. Já mám teď taky týden nová Seika (7s36) a odchylka je každý cen cca +24s, takže podstatně méně přesné.... uvidíš za měsíc/dva, jak se to vyvine... 

to už je teď skoro na seřízení hodinářem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám taky svoje info, dělají mi 5 s do plusu/den, ale koupil jsem tady ALBA s tím samým strojkem a dle hodináře dělají +18s/den, jenže já na nich mám 2 minuty/den v plusu, řekl mi že s tím nejde nic dělat, leda bych platil mraky peněz za seřizování. co s tím? poradíte někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...