Přejít na obsah

POLICEJNÍ HODINKY


realcop

Doporučené příspěvky

Návštěvník quartzik

No tak to slyším poprvé s tou ochranou zápěstí a šlach. :-DDD To se děje tak možná ve westernu, jak šerif schytá střelu rovnou do odznaku a přežije. Ve skutečnosti, když ti někdo chce přeříznout zápěstí, tak tě hodinky neochrání. Většina lidí totiž takové hodinky nosí plandavě. A to je také důvod, proč vidím kovový náramek jako nevhodný pro vojáky a policajty, neboť takový náramek jenom překáží a omezuje volný pohyb zápěstí. Policajt se nemá co prát s ozbrojeným útočníkem. Má vytáhnout zbraň a udělat si respekt...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A s touhle logikou by měl mít i velkou kovbojskou sponu na opasku z cementované oceli.... Proboha, tahle úvaha je ale hovadina. jednoho frajera zachránila před smrtí Bible v kolibřím vydání co zastavila kulku. takže každej "pistolník" má nosit v náprsní kapse Bibli? Jednoho chlapíka zase zachránil knoflík, bylo to v době kdy se na uniformách nosily velké leštěné knoflíky, takže se vrátíme do doby těchto uniforem?

A naopak, můžeme najít spoustu případů kdy něco z výstroje zhoršilo situaci... K ochraně před postřelením a pořezáním či bodnutím jsou specifické výstrojní součástky.... ne hodinky, to je fakt hovadina. Nebo múžeme říct Gilovi a můžeme chodit v nějaké jeho staré drátěnce jako už tady popisoval kibi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase si z té záležitosti "hodinky - ochranný prostředek" nedělejte tolik legraci. Já jsem jednou čelil útoku zřejmě psychicky narušeného spoluobčana a i moje potápky Seika mi dost pomohly. Ruce jsem totiž nastavil do obranné pozice a útočník si párkrát slušnou silou bouchnul právě do hodinek. Zůstalo na nich trochu krve - a moje nebyla.

 

Takže i hodinky můžou ochránit, ale určitě ne jako primární ochranný prostředek - přece jen jsou určené k něčemu jinému :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Re Onisan a Quartzik

 

Pánové měli byste číst příspěvky cele. Rozhodně nepovažuju kovový tak za primární ochranu proti noži. Nicméně mluvim z praxi. A pokud jste četli předešlé příspěvky, pak jsem uvedl minimálně jeden příklad, kdy kovový pásek pomohl zachránit ruku.

 

K policistovi s volným páskem hodinek. Je to asi stejné, když potkáte policistu s provešeným opaskem a pistolí proklatě nízko u kolen. Svědčí to buď o zelenačství nebo neprofesionalitě. Polda nemůže chrastit hodinkama, jak meluzína o poledním klekání. Na druhou stranu, zase si nemůžete hodinkama zastavit krevní oběh. Všechno musí mít míru.

 

K výstroji jak mluvil Onisan. Např. měkká meprůstřelná vesta II nebo III třídy U.S normy odolnosti nezastaví puškovou střelu. Nejde tedy o samospasitelný prostředek. Stejně tak rukavice z twaronu nebo Kevlaru se proříznou, pokud jste dostatečně šikovní a máte ostrý nůž. Jen rána nebude tak hluboká jako kdybyste rukavice neměli.

 

Onisan psal, že o nožích a boji nožem něco ví. Pak jistě taky ví, jak nůž dokáže být nebezpečná zbraň. Pokud se ke mně pachatel dostane blíž než na 10 metrů a má schovaný nůž, pak nestihnu ani vytáhnout zbraň. V zápěstí jsou šlachy nejblíže povrchu těla a je tam nejmenší vrstva svaloviny. Přeříznout šlachy v zápěstí je tedy nejnadnější. Cokoliv co tedy ochrání zápěstí včetně kovového pásku je dobré.

 

Jak jsem už předtím psal. Nátepníky z hrubé kůže nebo kovu nosily i običejní lidé v době od starého Řecka po 30ti letou válku. A nemyslím si, že naši předci so potrpěli na módu kožených nátepníku,. Byli to praktici a věděli co dělají.

Upraveno uživatelem realcop
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Safra ale jsme tady posledni dobou hrozne akcni:-) Az budu mit s nekym osobni handl beze svedku domluveny po SZ najmu si ochranku.

 

 

také zírám... pár týdnů tady nejsem a vypadá to, že se chronomagoři přestěhovali přinejmenším do latinské ameriky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Onione(sorry,nějak mi ten Tvůj novej nick nejde pod nos)......nechceš se jim nabídnout jako instruktor???? Tuhle jsem se potkal s chlapíkem,který se kasal,jak je dobrej,že dělá "bojaře" pro PČR.....obrana proti kudle přece není žádnej problém........svolil k přátelskému poměření(já gumová kudla a on empty hands-ještě se choval přezíravě a byl hodně nad věcí- odešel s nalomenýma dvouma žebrama :( - moje chyba,nechal jsem se unést - "šicí stroj" ).......pak mi přiznal,že vůbec netušil,že to může bejt až takovéto.....čímž jej neshazuju,hejbal se fakt dobře,akorát nečekal nespolupracujícího útočníka.

Ty asi víš,o čem mluvím?!

 

EDIT - for realcop - Onisan je jeden z top instruktorů na boj nožem v republice (jen pro upřesnění).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to ne. Nicméně člověk, který něco vi o fyziologii člověka a o boji nožem ti řekně, že první čeho se musíš zbavit tak jsou ruce protivníka. Tedy přeíznout šlachy. Zkus se s někým rvát bez rukou, tedy přeříznutými šlachami. Mezi tupými hovádky které se tě pokusí zapíchnout jako sele jsou i ti co prošli např. Afganistánem jako ruští vojáci. Tito lidé ti půjdou nejdřív po rukách.

 

Nicméně trochu odklon od tématu. Ještě nějaké návrhy na hodinky pro Policii?

 

:) :) :)Je to trošililinku k smíchu. Jsem si představil toho kovboje s nápisem POLICIE co nosí nátepníky co nejdou proříznout, s nákrčníkem co nejde proříznout, a vlastně ještě lépe s helmou a ochranným štítem co nejde propíchnout. Nebyla by lepší gotická zbroj z kevlaru ? :) :) :) Hele, Robocope, když nad tebou povytahuje obočí i Onisan, tak už je to s tebou fakt vážný a ztrácíš nadhled a odstup.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trošku mimo kastról: ty nátepníky co nosili obyčejní lidé, ty dnes nosí třeba kováři nebo kopáči. Oni ti lidi dřív dost makali manuálně a ti bojovníci se taky rukama nadřeli. Ty nátepníky chrání zápěstí před následkama fyzické námahy, známé potíže s karpálníma kanálkama. Ta ochranná funkce tam určitě byla taky, hlavně u těch bojovníků ale dřevorubec nebo sekáč s kosou to určitě nenosil proto aby mu někdo v boji neproříz šlachy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Onisan je jistě vynikající instruktor v boji nožem, zná asi spoustu technik. Nikoho nepodceňuju. Ale možná by se divil, co umí někteří praktici ze Žižkova s kuchyňským nožem.

 

Lidé co cvičí bojová umění jako např. Instruktoři výcviku nebo i instruktoři boje nožem hrají fair play, a předpokládají, že protivním se bude chovat podobně. A ják psal Gilius podcenění protivníka je nejhoší chybou.

 

Právě proto se divím, že zrovna Onisan podceňuje ochranu zápěstí, byť by provizorní v podobě pásku hodinek. Mám za sebou 10 let u PMJ v Praze. Nejsem žádná školáček. A viděl sem jak někteří lidé dokážou zacházet s nožem, aniž by to trénovali pod něčím vedením. Prostě cvičili praxí.

 

Re Micetal

 

Také mně udivuje, že člověk, který cvičí boj nožem podceňuje praktické zkušenosti a realné přiklady. Dělají to i někteří naši instruktoři. No a pka se objeví nějaký Gilius a nalomí jim žebra :wheelchair:

 

 

Off Topic:

 

Znovu upozorňuju. Nejde mi o pásek hodinek jako o primární ochranu proti noži. Možná stejnou práci odvede i kožený pásek. Nicméně po hladkém kovu má nůž tendenci se svézt. Také kovový opasek nenasává pot, jak to dělá kůže nebo textil. Pod neoprenem nebo gumou se zapěstí zase nepřirozeně potí. Mezi lamelami kovového opasku jsou mezery, který umožnujě přístup vzduchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale třeba se pletu a jsem uplně mimo. 10 let u nejvytíženější jednotky v České republice je třeba málo a jsou tu lidé, kteří mají zkušenosti z praxe větší než já a vědí lépe co dokážou lidé agresivní lidé a s čím vším zacházejí a jak. Třeba jsou tu lidé, kteří píši recenze na vybavení Policie déle než já a tím pádem znají možnosti moderních ochranných materiálu lépe. (např. hranice výdrže rukavic ze spec. materiálu). Třeba jsou tu i lidé kteří stejně jako já dělají přednášky, týkajících se zákonných mezí obrany a prostředků osobní obrany a dělají je lépe než já.

 

upozorňuji, že pravidelně necvičím žádné bojové umění. používám praxi, selský rozum, teleskopický obušek a pepřový sprej. Zatím sem s těmito prostředky vystačil pokaždé. Ale nedovolím si tvrdit, že je to samospasitelné. Vždycky je někdo kdo to umí líp a rychleji.

 

Velmi rád se nechám o takových lidí poučit a vzhledem k tomu, že nemám patent na rozum, jsem ochoten přiznat, že sem se spletl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale třeba se pletu a jsem uplně mimo. 10 let u nejvytíženější jednotky v České republice je třeba málo a jsou tu lidé, kteří mají zkušenosti z praxe větší než já a vědí lépe co dokážou lidé agresivní lidé a s čím vším zacházejí a jak. Třeba jsou tu lidé, kteří píši recenze na vybavení Policie déle než já a tím pádem znají možnosti moderních ochranných materiálu lépe. (např. hranice výdrže rukavic ze spec. materiálu). Třeba jsou tu i lidé kteří stejně jako já dělají přednášky, týkajících se zákonných mezí obrany a prostředků osobní obrany a dělají je lépe než já.

 

upozorňuji, že pravidelně necvičím žádné bojové umění. používám praxi, selský rozum, teleskopický obušek a pepřový sprej. Zatím sem s těmito prostředky vystačil pokaždé. Ale nedovolím si tvrdit, že je to samospasitelné. Vždycky je někdo kdo to umí líp a rychleji.

 

Velmi rád se nechám o takových lidí poučit a vzhledem k tomu, že nemám patent na rozum, jsem ochoten přiznat, že sem se spletl.

 

Tady jsou spis lidi co se zajimaji o hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník quartzik

Je to prostě hovadina s tou ochranou. Ty nátepníky nosí doteď i dřevorubci a mají je na spevnění zápěstí. Prostě ty hodinky nemají žádnou ochrannou funkci. Možná tak 0,01 procenta. Ale kvůli tomu přece nebudu nosit zbytečnou zátěž na ruce. Jestli ti někdy pomohly, tak to byla pouze náhoda jak řiť. A jestli se někdo i nadále spoléhá na hodinky jako ochranu, tak je podle mně amatér a nikoliv profík. Také, když budeme uvažovat na základě tvého příspěvku, tak klidně si myslím, že by stačil i gumový nebo kaučukový řemínek. Zkus takový kaučuk přeříznout. Jde to jen ztěží...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná tak 0,01 procenta. Ale kvůli tomu přece nebudu nosit zbytečnou zátěž na ruce. Jestli ti někdy pomohly, tak to byla pouze náhoda jak řiť. A jestli se někdo i nadále spoléhá na hodinky jako ochranu, tak je podle mně amatér a nikoliv profík.

Je to naprosto stejné jako ten případ s kovovým knoflíkem, někdy z doby Marie Terezie, ... po tom se rozeběhl byznys s knoflíky pro štěstí.. a co myslíte, kolik vojáků na tehdejším bojišti ten knoflík ochránil? :) :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znovu upozorňuju. Nejde mi o pásek hodinek jako o primární ochranu proti noži. Možná stejnou práci odvede i kožený pásek. Nicméně po hladkém kovu má nůž tendenci se svézt. Také kovový opasek nenasává pot, jak to dělá kůže nebo textil. Pod neoprenem nebo gumou se zapěstí zase nepřirozeně potí. Mezi lamelami kovového opasku jsou mezery, který umožnujě přístup vzduchu.

 

Kovový náramek nasává pot, jen to na něm není vidět. Ale to co je usazené uvnitř ve spárách to je hnus fialovej a jdu blejt velebnosti. A jde to dost těžko vyčistit, prosté omytí to nevyplaví. Nejlepší je ultrazvuková čistička ale to je potřeba náramek demontovat z hodinek. Kůže když je hnusná tak se prostě vymění, nylonový NATO jde v pohodě vyprat. Guma mi taky není moc příjemná, neopren jsem nezkoušel. Kovový náramek, snad s výjimkou některých extrémně děrovaných neumožňuje přístup vzduchu. Z tohohle hlediska mi vychází asi nejlíp nylon. Hodinky na nylonu snesu dlouhodobě při jakémkoliv klimatu a jakékoliv činnosti, na kovu jsem je někdy kvůli pocení odkládal, prostě to bylo hnusný.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi prosím vás, vykašlete se na pásek. Zkuste ostatní specifikace. Děkuju moc. Nejde o to spoléhat na opasek. To je jako spoléhat ve dvouset kilometrové rychlosti na to, že vás zachrání bezpečnostní pásy při nárazu do zdi. Znovu opakuji. Kovový tak jen z malé části kryje tepny a šlachy nic víc. Stejný účel jak tady někdo napsal možná splní kaučuk nebo i kevlarový pásek.

 

Zkusme to znovu o hodinkách. Klidně můžete vynechat specifikaci:KOVOVÝ PÁSEK DĚKUJU.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusme to znovu o hodinkách. Klidně můžete vynechat specifikaci:KOVOVÝ PÁSEK DĚKUJU.

 

Milý příteli, dělám u městské policie a zrovna dnes to je 15 let. Z toho 10 let jsem byl u tzv. Zásahovky, to znamená, že jsme jezdili na nejžhavější oznámení /rvačky, fyzická napadání, pachatelé TČ, PCO, osoby hledané atd. atd./ nikdy jsme za tu dobu nepotřebovali přesný dojezd na místo, takže myslím, že chrona taky klidně můžeš vynechat. Policajt potřebuje hodinky prostě aby věděl kolik je hodin, datum, odolnost /rvačky/, nějakou tu vodotěsnost /déšť/, lumuniscenci nebo osvětlení a více mu netřeba. Jo a taky, jestli je aspoň trošku chronomagor, krásu, radost a kvalitu hodinek. Buď budeš mít k hodinkám nějaký vztah nebo je budeš brát jako pracovní nástroj. U nás máme k hodinkám takový nějaký vztah dva z cca 60-ti lidí v terénu. Já mám Archimede /absolutně se vymykají Tvým požadavkům/ a kolega má Trasery Sporty. Zbytek buď vůbec hodinky nemá a nebo mají něco úplně obyčejného. Brát hodinky jako ochranný prvek je nesmysl. Jestli chceš doporučit v nějakém článku hodinky pro policii tak klidně doporuč to co používá vojsko /psal to i Onisan/..myslím, že vojenské hodinky splňuji co do odolnosti a dalších taktických věcí vše co může potřebovat policista. Píšeš, že četník by za hodinky nedal 10 000. A proč ne, jestli by se mělo jednat o hodinky kvalitní, třeba na celý život nebo službu. Proč se pozastavovat nad 10 litry za kvalitní hodinky a přitom třeba za mobilní telefon můžeš dát stejnou částku a vydrží Ti o mnoho méně než hodinky. Já dal za hodinky přes 50 % svého měsíčního příjmu a vůbec toho nelituji. Vím, že když se o ně budu starat tak mi vydrží věčnost narozdíl od třeba toho mobilu. Prostě investice do kvalitních hodinek se opravdu vyplatí. ....sakra sem se nějak rozepsal :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...