Přejít na obsah

Houby, hřiby, muchomůrky


Doporučené příspěvky

Rostou jak mrchy, jsem kousek jižně od Plzně, každý den vyrážím sama nebo s otcem, jen smrkové hřiby a růžovky,hubník jsem upekla, suším a suším, růžovky na kmíně, už to ani ta koza nechce žrat:). Tento způsob léta je pro mne naprostým rájem na Zemi.

edit:chyba

Upraveno uživatelem Alina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bílý lanýž? No nevím v jakém je stavu, a jestli by se dal jíst. Ale pokud jo, tak jsi našel malý poklad. Kvalitní lanýže jsou na váhu prý cennější než zlato :)

 

Myslel jsem si to samý, do doby, než mě fachmani z jednoho mykologického fóra vyvedli z omylu, je to bělolanýž obecný, najít ho je docela vzácnost, ale nedá se srovnávat s pravým bílým lanýžem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Dneska ráno jsem byl a rostou hříbky, podborováci, lišky a jeden křemenáč, několik kolodějů, halda klouzků ty jsem vůbec nebral. Pěkná procházka, relax, nádhera. Přinesl jsem asi 3/4 košíku. :smile_anim:

 

Kdes byl?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tatínek byl po včerejší oslavě daremnej a tak maminka vzala dopoledne děti na výlet do Sloupu a při procházce po lese natrefili na pár kousků. Tatínek teď bude dělat vepřové na houbách.

V úterý vyrazíme u nás na Sněžník, tak jsem zvědavý. Dříve jsem byl zvyklý jezdit pomalu za tmy a s čelovkou, abych byl první v lese, což nyní s prckama nepůjde, ale snad něco najdeme.

post-3263-005541300 1312653259.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdes byl?

 

Byl jsem za Rakovníkem, kousek od Čistý. Kolem Rakovníka rostou všude, ale bylo tam dost lidí asi by to chtělo ve všední den. Fotky už neudělám, věnoval jsem to tchýni, ale příště něco nafotím. Upraveno uživatelem Dali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kousek od Brna - 9 křížů.

Za 3 hodiny ve dvou tak 3 kila, ale nic moc, hlavně navlhlý babky, pár suchohřibů a klouzků a pár mrňavých praváků.

Jediný dvě houby stály za zmínku - krásnej hřib kovář a pak jeden macek (ani nevím, co to je za hřib, ale byl krásnej... a už je sežranej, byly kotletky na houbách).

post-1118-055628000 1312723220.jpg

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...