Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

Já jsem byl asi tak deset let u spořky, pak mě začala štvát molochovost a poplatky, tak jsem přešel k mBank. Tam mi vše funguje, bez poplatků, ale občas mi chybí nějaká služba a občas i ten osobní přístup... Štvou mě taky neustálými odstávkami, změnami podmínek, překomplikovanými podmínkami atd.

Tedy diverzifikuji portfolio - spořím teď na ING konto, čekám na kreditku od Citibank a uvidíme, kam se budu dál ubírat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My máme dobré zkušenosti s FIO - v podstatě jediná věc, která je tam trochu opruz jsou příchozí platby ze zahraničí mimo Eurozonu. Posílá se to na jakýsi sběrný účet u ČSOB. Ale je pravda, že to funguje, poplatky jsou mnohonásobně nižší než bývaly v RB a ani rychlost není tragická na to, jak komplikované řešení to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

zaměstnanci mají Fio, a nikdo nehlásí žádný problém. Ale je pravda, že jim žádná výplata ze zahraničí nechodí :P .

 

Jinak k úvěru : firemní banku používám UniCredit a nemám problémy . Úvěry nejsou problém, ani pokud přicházíš z jiné banky. Dokonce podle vyjádření mého " osobního bankéře ", tento měsíc mají nějakou akci, protože volal osobně a nabízel volné prachy . No ono co taky jiného čekat od slušného bankéře s Omegama :D . Ale taky mají docela jiný přístup / alespoň u nás v TPC /, vaří docela dobrý kafe, dávaj oplatku, takže když nic jinýho, aspoň příjemná snídaně :smile_anim: .

 

 

 

 

Jinak resim maly uver pro srocko, udelal sem tour po vsech bankach a je to opravdu peklo. "Ceska" banka je v myslenkove krizi, jeste donedavna nemusela resit komu pujcit, stacilo ze mel dotycny obrat ... a dneska proste nevi, podle ceho ma poznat bonitniho klienta (tuhle know how proste nikdy nepotrebovali ... a tak ji nemaji).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám RB (dříve eBanku), už 10 let. Baví mě, že na pobočku chodím max pro novou kartu nebo pro výběr peněz, a jejich online banking zatím z toho, co jsem kde viděl, nemá po celých těch 10 let konkurenci.

 

Jeden čas jsem měl souběžně ČS (strašný), KB (ještě horší), Citi (drahý) a už cca 2 roky mám bokovej účet u mBank na malý věci; tam si nemůžu stěžovat.

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

A nevis, jak jsou na tom zahranicni platby? jake mas poplatky? Kde sis zridil ucet? V CR?

 

Diky

 

Tomas

ja mam ucet u Nationwide.

 

vedeni uctu = zdarma

platebni karty = zdarma

vyber hotovosti kdekoliv = zdarma

vyber z bankomatu = zdarma (kdekoliv ve svete, zkousel jsem to nejdal v jakesi dire v Indii a fakt ze jo!)

 

atd. atd.

 

proste mi tam chodi vyplata a jednou za cas mi banka pricte nejake drobne jako urok, ktery jim moje penize vydelaly. tak to ma byt, ne? ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nevis, jak jsou na tom zahranicni platby? jake mas poplatky? Kde sis zridil ucet? V CR?

 

1. nevim.

2. poplatky zatim (tj. poslednich 5 let) za vse 0, ale platby do zahranici jsem neposilal, to resim pres PayPal

3. nikoliv. ucet mam vedeny v Anglii, kde trvale ziju, mam to i v profilu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja prave ziju v Kodani. Mam jen problem s prevodem penez do CR. Prijemce plati 200 Kc... a pri nizsi castce se to nevyplaci....

1. nevim.

2. poplatky zatim (tj. poslednich 5 let) za vse 0, ale platby do zahranici jsem neposilal, to resim pres PayPal

3. nikoliv. ucet mam vedeny v Anglii, kde trvale ziju, mam to i v profilu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jé, moje oblíbené téma.

Začnu s dotazem, jestli je nezbytně nutné mít vše u jedné banky. Já využívám služeb celkem 6 bank (FIO, mBank, ING, Wüstenrot, PS a Axa) a 3 záložen (MPÚ, Unibon, MSD) a na zahraniční platby používám téměř výhradně devizové společnosti (mám smlouvy s Interchange, Akcentou, Easychange, Fortissimem a REOlem. Měl jsem ještě s Wallichem, ale ten skončil).

MBank bych nerušil, kvalita zabezpečení jejich karet je na našem trhu unikátní (bohužel to zabíjí špatnými kurzy) a pro placení na méně důvěryhodných serverech jak dělaná. Lépe to má vyřešeno jen Cetelem (jednorázové generování CVV2 kódu), ale jejich karta je placená (zase má dobré kurzy) a neumí MO/TO transakce. Zřízení FIO je také dobrý nápad, to rozhodně. Pokud platíš PayPalem, tak doporučuji spořicí účet od Axa a kartu k němu (má kurzy VISA bez úprav, tedy asi 1,5 % lepší, než většina bank a až o 4,5 % lepší než mBank)

Zauvažuj nad uzavřením smlouvy s devizovou společností - viz můj článek http://www.mesec.cz/clanky/zahranicni-platby-s-dobrou-devizovou-spolecnosti-usetrite/ . Díky Easychange.cz mám zdarma převody do všech zemí eurozóny , přes REOL za 80 Kč kamkoliv jinam a ve čtvrtek jsem uzavřel smlouvu s Akcentou, kde mám zdarma platby v PLN do Polska a v HUF do Maďarska. Kromě toho mám samozřejmě naprosto jiné kurzy, na 1 EURu ušetřím až 50 haléřů (záleží na tom s jakou bankou to porovnávám).

Na účet u mBank lze přijímat zahraniční platby, ale je to cesta neoficiální a nezaručená - vyplní se SWIFT kód ČSOB. Výhodou je, že je to (zatím) zdarma. Stejně tak lze zdarma přijímat platby třeba na vkladní knížku Poštovní spořitelny, nebo kreditní kartu Citibank. http://www.mesec.cz/clanky/jak-prijmout-platbu-ze-zahranici/

 

Vše záleží na tom, jaký rozsah služeb požaduješ. Např. Citi má zdarma všechny příchozí platby a to včetně zahraničních. Jenže účet dle tarifu stojí 300 - 500 Kč, zase ale může být veden v několika měnách.

 

Zdarma může být i účet u České spořitelny, když tam protočíš 100 000 Kč. http://www.mesec.cz/clanky/osobni-ucet-ceske-sporitelny-za-vernost-slevy/

Upraveno uživatelem Patrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja prave ziju v Kodani. Mam jen problem s prevodem penez do CR. Prijemce plati 200 Kc... a pri nizsi castce se to nevyplaci....

 

A právě na to je ideální devizovka. Peníze pošleš na jejich účet (některé mají příjem plateb zdarma - např. Fortissimo (vysupuje pod obchodním jménem Devizy.cz a Transfer4free.com), Easychange, některé za pár desítek korun - např. REOL za 80 Kč), oni to převedou na české koruny a zdarma pošlou na libovolný český účet. Vše vyřídíš mailem nebo faxem ze zahraničí.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To víš, je to můj koníček, škoda že ne zaměstnání, bavilo by mě to. Jenže ve financích je pro mě místo tak akorát v prodeji a to nechci. Nutit lidem naprosto nevýhodné rezervotvorné (investiční a kapitálové) životní pojištění, měl bych z toho špatné svědomí - i když je to vejvar. Stačí prodat dvě pojistky za měsíc a máš vyděláno, když tři, tak jsi už slušně ve vatě :D. Bohužel to zaplatí ti, který oblbneš, jak je to úžasné výhodné a odřeš je :(

 

Já si nechávám posílat výplatu do ING. Je to spořicí účet a tak je málo pravděpodobné, že bude někdy zpoplatněn (navíc má neomezenou historii plateb, což např. u velkých bank stále není standardem (ale mBank a FIO mají), např. Poštovka má jen 2 roky). Mám ho tak jako "univerzální příjmový účet", když mi má někdo poslat nějaké peníze, řeknu mu tohle číslo účtu (a nemusím potom myslet na to, komu všemu jsem dal číslo účtu, když měním banku a že to dělám docela často). Navíc se super pamatuje (má jen 6 číslic) a taky nehrozí, že mi nějaký vtipálek pošle pár 1 centových zahraničních plateb a tím mi z účtu "odsaje" pěkných pár stokorun.

No a z tohohle účtu pak rozesílám peníze, kam je potřeba případně přes další účty dál (ING umožňuje posílat jen na 3 účty). Na další spořák do Wüstenrotu (ING momenálně nemá nic moc úrok a já mám ve Wüstenrotu ještě původní podmínky - 2,6 % p.a.), na běžný účet do FIO k pokrytí běžných plateb, do mBank na splátku kreditní karty a do Axy pokud potřebuji "nabít" účet kvůli platbám kartou v cizích měnách. No a Červené konto od Poštovky si nechávám kvůli možnosti vkládat hotovost (což mBank, ING, Wüstenrot, Axa a MSD neumí a FIO má moc krátké otvírací hodiny) zdarma na kterékoliv poště. Sice to oficiálně nejde, ale ženská za přepážkou houby pozná, že je to Červené konto a tak vklad přijme. A když už ho přijme, nezbude bance nic jiného, než ho připsat na účet. A když to nejde, není to v ceníku a tedy to nemůžou zpoplatnit :D. Když chce někdo na současném bankovním trhu získat nějakou výhodu, musí se chovat stejně jako banky, vyzobávat rozinky z dortu :D a od každé si vzít jen to, co nabízí dobrého a s předraženými službami je poslat do háje a vzít si obdobné jinde.

 

No a občas se právě bavím s těmi devizovkami. Známému jsem takhle pomáhal z Nového Zélandu převést peníze, co tam vydělal - poslal je na účet devizovky a ta je převedla na koruny a poslala na můj účet, pak jsem mu je přeposlal. Spíš ale využívám platby opačným směrem - jiný známý zase sbírá vláčky (kdybyste někdo měl na prodej PIKO nebo Gützold H0, jen lokomotivy dejte vědět) a nakupuje na německé eBay, kde se dá PayPalem platit jen zřídka. Tak posílám přes devizovku, zcela bez poplatků, už jsem posílal i 8 EUR :D

Upraveno uživatelem Patrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To víš, je to můj koníček, škoda že ne zaměstnání, bavilo by mě to. Jenže ve financích je pro mě místo tak akorát v prodeji a to nechci. Nutit lidem naprosto nevýhodné rezervotvorné (investiční a kapitálové) životní pojištění, měl bych z toho špatné svědomí - i když je to vejvar. Stačí prodat dvě pojistky za měsíc a máš vyděláno, když tři, tak jsi už slušně ve vatě :D. Bohužel to zaplatí ti, který oblbneš, jak je to úžasné výhodné a odřeš je :(

 

Já si nechávám posílat výplatu do ING. Je to spořicí účet a tak je málo pravděpodobné, že bude někdy zpoplatněn (navíc má neomezenou historii plateb, což např. u velkých bank stále není standardem (ale mBank a FIO mají), např. Poštovka má jen 2 roky). Mám ho tak jako "univerzální příjmový účet", když mi má někdo poslat nějaké peníze, řeknu mu tohle číslo účtu (a nemusím potom myslet na to, komu všemu jsem dal číslo účtu, když měním banku a že to dělám docela často). Navíc se super pamatuje (má jen 6 číslic) a taky nehrozí, že mi nějaký vtipálek pošle pár 1 centových zahraničních plateb a tím mi z účtu "odsaje" pěkných pár stokorun.

No a z tohohle účtu pak rozesílám peníze, kam je potřeba případně přes další účty dál (ING umožňuje posílat jen na 3 účty). Na další spořák do Wüstenrotu (ING momenálně nemá nic moc úrok a já mám ve Wüstenrotu ještě původní podmínky - 2,6 % p.a.), na běžný účet do FIO k pokrytí běžných plateb, do mBank na splátku kreditní karty a do Axy pokud potřebuji "nabít" účet kvůli platbám kartou v cizích měnách. No a Červené konto od Poštovky si nechávám kvůli možnosti vkládat hotovost (což mBank, ING, Wüstenrot, Axa a MSD neumí a FIO má moc krátké otvírací hodiny) zdarma na kterékoliv poště. Sice to oficiálně nejde, ale ženská za přepážkou houby pozná, že je to Červené konto a tak vklad přijme. A když už ho přijme, nezbude bance nic jiného, než ho připsat na účet. A když to nejde, není to v ceníku a tedy to nemůžou zpoplatnit :D. Když chce někdo na současném bankovním trhu získat nějakou výhodu, musí se chovat stejně jako banky, vyzobávat rozinky z dortu :D a od každé si vzít jen to, co nabízí dobrého a s předraženými službami je poslat do háje a vzít si obdobné jinde.

 

No a občas se právě bavím s těmi devizovkami. Známému jsem takhle pomáhal z Nového Zélandu převést peníze, co tam vydělal - poslal je na účet devizovky a ta je převedla na koruny a poslala na můj účet, pak jsem mu je přeposlal. Spíš ale využívám platby opačným směrem - jiný známý zase sbírá vláčky (kdybyste někdo měl na prodej PIKO nebo Gützold H0, jen lokomotivy dejte vědět) a nakupuje na německé eBay, kde se dá PayPalem platit jen zřídka. Tak posílám přes devizovku, zcela bez poplatků, už jsem posílal i 8 EUR :D

 

 

tak to se mi líbí moc :) já mám teď mBank na platby kartou a platby PayPal, pak Českou kvůli lepšímu úroku a možnosti vkládat zdarma hotovost (občas tam zajdu s pětikilem) a ještě GE, tu jsem založil kvůli těm 3 stovkám co dávali za založení účtu a za přivedení nějakého klienta, jakmile mi naběhne poslední tak ji zrušim... ale tvoje bankovní portfolio je perfektní, líbí se mi hlavně ta AXA na paypal, třeba při nákupu mých posledních Longines by těch 4,5% dělalo víc jak litr... na druhou stranu tak docela nerozumím tomu odporu co je teď proti mBank, já mám te účetu pořád gratis jde jenom o to jako ho používáš, díky obratám na paypal mám neustále maximální počet výběrů zdarma, ale nevyužil jsem to tak rok (za dobu co tu kartu mám jsem z bankomatu vybíral jenom jednou když mi v peněžence chyběly 3 stovky na očkování proti chřipce) a i kdybych někdy překročil počet převodů zdarma, stále jsou to korunové položky... v České zaplatím několik desítek korun měsíčně jenom za clearing na několika málo platbách

o Fio bance jsem už přemýšlel mnohokrát, líbí se mi moc, dokonce máme v Chomutově kamennou pobočku, ale ještě jsem se pro ní nerozhodl, nevím na co bych potom měl tu mBank a jsem tam zatím docela spokojen

a ještě mě zaujal ten univerzální účet na příjmání plateb u ING, i o něm jsem mnohokrát přemýšlel ale ztroskotávalo to na účelu pro který bych ho měl... tohle by byl dobrý nápad, úrok je velmi slušný a mohl bych tak obejít příjmání plateb do Český (kvůli úročení) a placení clearingu a Českou bych si nechal jenom na hotovost

 

EDIT: teď jsem to počítal a ta karta AXA by mi s lepším kurzem ušetřila i tisíce korun měsíčně... to je ranec

Upraveno uživatelem Matthew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim pánové, potřeboval bych asi taky radu, právě zvažuju založení druhého účtu tak, že bych na něm měl "druhý fond"mimo běžný rozpočet, potřeboval bych vedení, kartu a internet banking zdarma, nechci spoříčí účet potřebuju okamžitou likviditu. Existuje v CZ něco takového nebo jsem neskutečně náročný na mamon bank

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim pánové, potřeboval bych asi taky radu, právě zvažuju založení druhého účtu tak, že bych na něm měl "druhý fond"mimo běžný rozpočet, potřeboval bych vedení, kartu a internet banking zdarma, nechci spoříčí účet potřebuju okamžitou likviditu. Existuje v CZ něco takového nebo jsem neskutečně náročný na mamon bank

 

Nerozumím té likviditě u spořících účtu, ty jsou přece naprosto likvidní, k některým máš i platební kartu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja banky nesnasim, love mam cash, pokud potrebuju platit, nasypu si na ucet - proto mam sporku - na zahranicni platby mam ucet v rakousku, nebudu jim platit ty sileny poplatky za preshranicni prevod a cekat 4 dny, az se uraci to prevest z brna do drazdan. firemni ucet mame taky sporku, na tech par transakci je to jedno. kartou nerad platim, do bankomatu nechodim, uvery si neberu, hypoteku nemam :)

 

a sporku mam hlavne kvuli tomu, ze s oblibou potrebuju vkladat na ucet vecer, pripadne o vikendu, a pobocky v obchodakach maj otevreno skoro porad :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...