Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

Přidám se se svou zkušností, já mám Oberbank AG a jsem nadmíru spokojen. V Kladně je malá pobočka (osttaně snad všude jsem viděl jen malé pobočky), kterou vede moje známá, ke každému klientovi mají individuální a laskavý přístup a mně, coby člověku mladšímu 26 let dali směšné poplatky. Založil jsem si tam i eurový účet (spořící) a vedení mám zdarma. Teď na něm mám 2,95EUR a nic mi to nežere :D Kdybych potřeboval, není problém, aby mi založili účet v Rakousku. Jinak rakouská vláda ručí za tuto banku klientům do výše jejich investic. Teď jsem tam zakládal účet pro jedno občanské sdružení a banka mi udělala účet prakticky bez poplatků, platíme jen za kartu a její pojištění. Přesné podmínky Vám neřeknu, protože se o pár desítek korun ročně, co mi za své služby počítají nezajímám, určitě to půjde dohledat na netu. Jako klient jsem velmi spokojený. Právě díky individuálnímu přístupu mi vyřídí vše, byť jen přes telefon a pokud potřebuji uskutečnit nějakou platbu do zahraničí, rádi mi to a pobočce u kávičky vyřídí. V KB jsem vždy stál jako vůl ve frontě u přepážky a pak mě za každou službu zkasírovali...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám se se svou zkušností, já mám Oberbank AG a jsem nadmíru spokojen. V Kladně je malá pobočka (osttaně snad všude jsem viděl jen malé pobočky), kterou vede moje známá, ke každému klientovi mají individuální a laskavý přístup a mně, coby člověku mladšímu 26 let dali směšné poplatky. Založil jsem si tam i eurový účet (spořící) a vedení mám zdarma. Teď na něm mám 2,95EUR a nic mi to nežere :D Kdybych potřeboval, není problém, aby mi založili účet v Rakousku. Jinak rakouská vláda ručí za tuto banku klientům do výše jejich investic. Teď jsem tam zakládal účet pro jedno občanské sdružení a banka mi udělala účet prakticky bez poplatků, platíme jen za kartu a její pojištění. Přesné podmínky Vám neřeknu, protože se o pár desítek korun ročně, co mi za své služby počítají nezajímám, určitě to půjde dohledat na netu. Jako klient jsem velmi spokojený. Právě díky individuálnímu přístupu mi vyřídí vše, byť jen přes telefon a pokud potřebuji uskutečnit nějakou platbu do zahraničí, rádi mi to a pobočce u kávičky vyřídí. V KB jsem vždy stál jako vůl ve frontě u přepážky a pak mě za každou službu zkasírovali...

 

woe, platbu do zahranici - at uz EU, nebo Cina, pripadne Turecko ci USA - udelam po netu i z ty pritroubly sporky a nemusim se trepat na pobocku na kavicku - beztak maj vsude slaby kafe :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak je to prosím u AXY s poplatky za příchozí a odchozí platby? já teda uvažuju, že mBanku úplně zruším a nahardím Axou

 

EDIT: teď na to koukám v ceníku, první dvě platby v měsíci zdarma, každá další za 19 Kč...

 

Ahoj tak tak příchozí zdarma, třetí a další odeslaná 19kč.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak je to prosím u AXY s poplatky za příchozí a odchozí platby? já teda uvažuju, že mBanku úplně zruším a nahardím Axou

 

EDIT: teď na to koukám v ceníku, první dvě platby v měsíci zdarma, každá další za 19 Kč...

 

Axa je spořicí účet a není tak určená pro běžné platby. Navíc jejich internetové bankovnictví je něco strašného, fakt nejhorší IB u nás, co existuje. Je dobrá kvůli perfektním kurzům při platbě kartou, ale běžný účet nenahradí.

 

Jestli ti nevyhovuje mBank (co ti přesně na ní nevyhovuje?), zkus FIO (vedení, příchozí i odchozí platby zdarma, platební karta zdarma, 10 výběrů z vlastních bankomatů zdarma (zatím jich je jen pár), 6 Kč za výběr z bankomatů ČSOB).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám se se svou zkušností, já mám Oberbank AG a jsem nadmíru spokojen. V Kladně je malá pobočka (osttaně snad všude jsem viděl jen malé pobočky), kterou vede moje známá, ke každému klientovi mají individuální a laskavý přístup a mně, coby člověku mladšímu 26 let dali směšné poplatky. Založil jsem si tam i eurový účet (spořící) a vedení mám zdarma. Teď na něm mám 2,95EUR a nic mi to nežere :D Kdybych potřeboval, není problém, aby mi založili účet v Rakousku. Jinak rakouská vláda ručí za tuto banku klientům do výše jejich investic. Teď jsem tam zakládal účet pro jedno občanské sdružení a banka mi udělala účet prakticky bez poplatků, platíme jen za kartu a její pojištění. Přesné podmínky Vám neřeknu, protože se o pár desítek korun ročně, co mi za své služby počítají nezajímám, určitě to půjde dohledat na netu. Jako klient jsem velmi spokojený. Právě díky individuálnímu přístupu mi vyřídí vše, byť jen přes telefon a pokud potřebuji uskutečnit nějakou platbu do zahraničí, rádi mi to a pobočce u kávičky vyřídí. V KB jsem vždy stál jako vůl ve frontě u přepážky a pak mě za každou službu zkasírovali...

 

Problémem cizoměnových účtů jsou právě poplatky za transakce. Jakákoliv platba (ať v rámci ČR nebo do zahraničí) v cizí měně je účtována dle zahraničního ceníku. Za SEPA platbu chce Oberbank 250 Kč (což je hodně i v porovnání s velkými bankami), za výběr hotovosti z devizového účtu 40 Kč (opět poměrně dost, některé banky mají hotovostní vklady a výběry z cizoměnových účtů i zdarma, FIO si účtuje dle částky 2 - 10 EUR). Mnohokrát jsem nad tím přemýšlel a nedokázal jsem najít situaci, kdy je výhodné mít v ČR cizoměnový účet, právě kvůli transakčním poplatkům.

Pokud chceš mít účet v EUR, tak je rozhodně lepší to mít v některé ze zemí eurozóny (v Německu, na Slovensku,...), např. poplatkově velmi příznivá je VR Bank Zittau (http://www.vr-bank-zittau.cz/inhalt/), která má i česky mluvící bankéře.

 

U Oberbank jsem kdysi také měl jeden z mých spořicích účtů a spíše bych jí nedoporučil. Pracovnice na pobočce velmi příjemné, o tom žádná. Ale přístup samotné banky ke klientovi spíše špatný. Lákali na spořicí účet s velmi dobrým úrokem, který postupně snižovali. Samozřejmě o tom klienta nijak neinformovali, ale bylo to možné najít alespoň na webu. Později informaci o úrokových sazbách z www stránek stáhli úplně. Chceš-li zjistit, jaká je aktuální úroková sazba na spořicím účtu, nezbude ti nic jiného, než se dojít do banky osobně zeptat, a to tedy fakt není vstřícný přístup.

 

Když z důvodu nepříliš vstřícného přístupu ke klientům obsadila poslední místo v anketě vstřícná banka http://www.hypoindex.cz/tiskove-zpravy/oberbank-ag-nesouhlasi-a-ohrazuje-se-proti-vysledkum-ankety-vstricna-banka/ začala hrozit právními kroky, dokud si nevymohla vyřazení z této ankety http://www.vstricnabanka.cz/dohoda-ovb-vstricna-banka-s-oberbank-ag-oberbank-ag-je-vyrazena-z-hodnoceni-352.html , místo toho, aby se snažili o nápravu :(.

 

Aktuálně opravdu nevidím nějaký scénář, kdy by se účet u Oberbank vyplatil. Pokud chceš účet pro sdružení, zkus FIO (má SEPA platby 50 Kč odchozí a 25 Kč příchozí), dokonce umí i transparetní účet a to s tuzemskými službami zdarma. Jestli potřebuješ účet v ČR a očekáváš hodně příchozích zahraničních plateb a z nějakého důvodu nechceš využívat služeb devizových společností, zkus Citibank - http://forum.mesec.cz/index.php?topic=1450.msg6208#msg6208

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Axa je spořicí účet a není tak určená pro běžné platby. Navíc jejich internetové bankovnictví je něco strašného, fakt nejhorší IB u nás, co existuje. Je dobrá kvůli perfektním kurzům při platbě kartou, ale běžný účet nenahradí.

 

Jestli ti nevyhovuje mBank (co ti přesně na ní nevyhovuje?), zkus FIO (vedení, příchozí i odchozí platby zdarma, platební karta zdarma, 10 výběrů z vlastních bankomatů zdarma (zatím jich je jen pár), 6 Kč za výběr z bankomatů ČSOB).

 

Zatím mi vyhovuje :) používám ji tak, že ji mám gratis, ještě jsem tam žádný poplatek neplatil... Ale nechci mít víc účtů než je nezbytně nutné. Líbí se mi ten nápad s ING jako univerzálním kontem. Přechod z mBanky do Fia mi zatím přijde zbytečný, nic moc lepšího tam nemají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě jsem přes devizovku odeslal do Německa 26,11 EUR, stálo mě to 641,16 Kč, poplatky žádné. Známý koupil zase vláček na eBay.

Docela vtipnou banku má protistrana "Krušnohorskou spořitelnu" (Sparkasse Erzgebirge) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přechod z mBanky do Fia mi zatím přijde zbytečný, nic moc lepšího tam nemají.

 

A to já myslím, že určitě mají. Všechny převody v rámci ČR (mBank má jen 10 jednorázových + všechna inkasa a trvaláky) a hlavně SR. 10 výběrů měsíčně z vlastních bankomatů (no, moc jich zatím není), vklady a výběry na přepážce zdarma (jen ty otvírací hodiny nejsou nic moc).

Na druhou stranu možnosti nastavení limitů u mBank a relativně levné (aspoň první tři) výběry z jakéhokoliv bankomatu taky nejsou k zahození.

Každá má prostě něco a mě se vyplatí mít obě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to já myslím, že určitě mají. Všechny převody v rámci ČR (mBank má jen 10 jednorázových + všechna inkasa a trvaláky) a hlavně SR. 10 výběrů měsíčně z vlastních bankomatů (no, moc jich zatím není), vklady a výběry na přepážce zdarma (jen ty otvírací hodiny nejsou nic moc).

Na druhou stranu možnosti nastavení limitů u mBank a relativně levné (aspoň první tři) výběry z jakéhokoliv bankomatu taky nejsou k zahození.

Každá má prostě něco a mě se vyplatí mít obě.

 

jasně, ale mně těch 10 stačí, z bankomatu nevybírám, ale podmínky na 3 zdarma splňuju (po přechodu k AXE už je samozřejmě splňovat nebudu...), a kvůli vkladům jsem si pořídil Českou (jak říkáš, není přece potřeba mít na všechny služby jen jednu banku a Česká má narozdíl od Fia pobočky všude a docela dlouhé otevírací hodiny)... Českou mám navíc jako doplněk k tamějšímu majetkovému účtu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

potřebuju účet kde bude vedeni netbanka a karta zdarma..potřebuju si někam odložit peníze tak abych na ně mohl v případě potřeby ihned sáhnout..jde mi buď o okamžitý výběr nebo o občasné převody mezi účty

 

tak to by mohlo být ok :) je tam omezený počet převodů v měsíci zdarma, projdi si ceník

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matthew: kdybys potřeboval jen na vklady hotovosti, tak na to je super Červené konto od Poštovní spořitelny. Je to spořicí účet, který je veden zdarma. A dá se na něj vkládat v hotovosti na každé poště. Tedy oficiálně to nejde, ale ženská na přepážce to nepozná a když už prachy přijme, musí je banka připsat a protože to oficiálně nejde, není to v ceníku a protože to není v ceníku, je to zdarma :).

Přijde mi trochu drahé mít účet u ČS jen kvůli vkladům hotovosti. Nebo ho máš zdarma (díky protáčení těch 100 000, nebo díky objemu spravovaného majetku)?

 

FrantisekH: jak už zaznělo - běžný účet u mBank nebo FIO. Každá má nějakou výhodu. Oba jsou vedeny zdarma včetně platební karty, takže si můžeš založit oba a buď z obou využívat to, co mají pro tebe dobré, nebo si na základě zkušeností jeden vybrat. Případně pokud máš na účtě průměrný zůstatek 15 000 Kč a více, může se vyplatit Osobní účet zadarmo od Poštovní spořitelny (má všechny výběry z bankomatů ČSOB zdarma), pokud máš menší zůstatek stojí 50 Kč / měsíc a to už je moc.

 

Co se týče těch spořáků, tak těch je několik, opět si můžeš vybrat podle toho, co se ti hodí.

Nejvyšší úrok (2,8 % p.a.) máš u Metropolitního spořitelního družstva. Nevýhodou je, že nemají internetové bankovnictví, takže musíš na pobočku (Praha, Brno). K účtu se nevydává platební karta, odchozích plateb můžeš mít kolik chceš.

 

Další je Unibon. Úrok 2,2 %, opět nemá IB (tedy má, ale jen k běžnému účtu a je zpoplatněné). Jsou možné pouze 2 výběry za měsíc (další ani za poplatek). Není k němu vydávána karta.

 

Pak je tu zmíněná Axa. Úrok 1,85 % p.a., nyní akce do července je úrok na nově vložené prostředky 2,3 % p.a. Úroky platí jen pro vklady do 1 milionu, pak jsou paradoxně nižší. 2 převody z účtu jsou v měsíci zdarma, ostatní za 19 Kč. K účtu je zdarma platební karta. Největší výhodu účtu vidím v konverzních kurzech při platbě v jiné měně, používá kurzy VISA bez jakéhokoliv příplatku http://www.visaeurope.com/en/cardholders/exchange_rates.aspx (většina karet používá kurz banky deviza-prodej). Oproti běžným bankám ušetříš asi 1,5 % z částky. Má i poměrně dobré podmínky pro výběr z bankomatů v zahraničí (1 % minimálně 59 Kč; ostatní banky mají pevný poplatek, zpravidla 80-100 Kč, plus 0,5 - 1 % z částky, ovšem k jejich o cca 1,5 % horšímu kurzu), pokud vybíráš cca 100 EUR a víc, těžko najdeš výhodnější kartu. S Axou vybereš z bankomatu výhodněji, než s většinou karet na trhu zaplatíš v obchodě.

 

Pak ještě Wüstenrot s 1,8 % p.a. Karta není, počet převodů není omezen, ale je možné převádět jen na 3 tzv. registrované účty.

Stejné podmínky (jen úrok 1,75 % p.a.) má ING.

Červené konto od Poštovní spořitelny má 1,8 %, ale jen pro vklady nad 40 000 Kč. Jeho výhoda je výše zmíněná možnost vkladu hotovosti zdarma. Počet převodů není omezen, ale pouze na 2 registrované účty u jiných bank a vlastní účty v rámci Poštovky (v pracovní době je převod mezi vklastními účty okamžitý - no v praxi to trvá asi 30 minut).

 

Jako "chudý příbuzný" je tu FIO konto s 1,25 %. Ale FIO nikdy netrhalo rekordy v úrokových sazbách, vždy vedlo spíše v nízkých poplatcích. K účtu je možné vydat (zdarma) platební kartu za stejných podmínek jako k běžnému účtu, převody mezi běžným a spořicím účtem jsou okamžité (kromě noční odstávky 24:00 - 6:00).

 

Spořicí účet má i mBank, ale jejich úrokové sazby jsou parodie. Má dva účty - eMax (k němu je možné vydat za poplatek 100 Kč platební kartu) a eMaxplus - k tomu se karta nevydává. Z prvního jsou všechny převody zdarma, z druhého pouze 2 za měsíc (ostatní za prohibitivních 150 Kč). Když splníš poměrně složité podmínky (obrat na platební kartě, podanou žádost přes IB), můžeš mít na eMaxPlus na částku do 200 000 Kč získat úrok 2 %. Je to tak trochu jako drbat se pravou nohou za levým uchem :D

 

Jinak já mám všechny zmíněné (a ještě nějaké další :D ), tedy ten Osobní účet zadarmo u PS jsem po jeho zpoplatnění zrušil.

Upraveno uživatelem Patrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matthew: kdybys potřeboval jen na vklady hotovosti, tak na to je super Červené konto od Poštovní spořitelny. Je to spořicí účet, který je veden zdarma. A dá se na něj vkládat v hotovosti na každé poště. Tedy oficiálně to nejde, ale ženská na přepážce to nepozná a když už prachy přijme, musí je banka připsat a protože to oficiálně nejde, není to v ceníku a protože to není v ceníku, je to zdarma :).

Přijde mi trochu drahé mít účet u ČS jen kvůli vkladům hotovosti. Nebo ho máš zdarma (díky protáčení těch 100 000, nebo díky objemu spravovaného majetku)?

 

jsem student :) tak platím jenom za ty služby jako je clearing atd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo aha. Myslíš 2 Kč poplatek za platbu do jiné banky, za kterou ČS zaplatí ČNB 2 - 11 haléřů? :D.

U Červeného konta to máš zdarma. 1 den vložíš na poště, druhý den máš přípsáno, zadáš příkaz a třetí den máš ve tvé bance.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...