Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

Kreditka Cetelem se řeší přes jejich web https://www.hellobank.cz/karty-cetelem/

Na rozdíl od jiných vydavatelů kreditek jsou celkem přísní: jsou schopni ověřovat příjmy u zaměstnavatele a část žadatelů odmítají.

 

Jednodušší je získat kartu Alza - lze ji získat snadněji při nákupu nad 2 000 Kč v Alze.

 

Pro lepší kurz je nutno mít kreditní kartu Alza nebo Cetelem (ne debetní!), obě navíc vrací 1% z nákupu zpět (max 500 Kč měsíčně) nebo výběr z ATM zdarma (a není úročen jako čerpání hotovosti).

 

Vydání karty je zdarma, vedení je zdarma pokud se s ní neplatí.

V měsíci, kdy s ní uživatel zaplatí, chtějí poplatek (tuším 29 Kč), ale to lze obejít splacením celé dlužné částky před koncem daného měsíce.

 

Chce to dodržet jistá pravidla (což je pro někoho odrazující), na druhou stranu u všech kreditek je nutná velká disciplína.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marja pano, no tak to se na to fakt můžu z vysoka, jak to tak čtu. Lustrace, disciplína, nákup v obchodě, který nepotřebuju. To budu raději dál platit s tím krapet nevýhodnějším kurzem.

 

Ale každopádně díky za informace. Jen jsem si opět potvrdil, že kreditku ve svém životě fakt mít nemusím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, že to je hovadina :)

 

Na 5 let nic moc bezpečného nesezenes, můžeš zvolit nejaky podílový fond, s max 60% akcií, toho bych se bál vzhledem k tomu, že v rozmezí 1-3 roky bych čekal větší propad a u fondu s 60% akcii to může být v pohodě 40% dolů.

 

Případně zvolit nějaký zajištěný fond u běžných společnosti/bank, asi bych se ptal v csob a spořitelně)(chtěj někoho, kdo dělá investice, ne účty a úvěry na hale) u zajištěných fondů je riziko že přijdeš o vstupní poplatek cca 2%,trvej na snizeni, když to nepůjde zkus jinyho kolegu na pobočce. Blíží se konec roku a pokud někdo neplní plán, tak si rád pomůže slevou na poplatku :) letišti prodat levně bez vůbec.

Zajištěny fondy se dělaji na cca 5 let.

 

Případně opět stavebko s jistým výnosem a garancí, ale tam je to 6 let spoření a ty shánís na 5. Hledej variantu bez poplatku, větsinou to je přes online sjednání, nebo v nějakých kampaních. Je tam třeba dát 20tis za rok abys měl maximum výhod.

 

Poradcum se vyhni, chtějí prodat něco, kde je pro tebe špatný poplatek, protože to je jejich odměna. V bankách to je jinak, tam provize v drtivé většině nemají, mají jinou motivaci plnit cíle, dostat fix a pak bonusy za splnění.

 

Klidně napiš, co tě zajímá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U půjček pozor na participace u nákladů při vymáhání při neplacení, je to svinarna.

 

Rozkolisany nevadí. Drahé akcie budou porad;)

Hlavně koupit akcie na 5 let u laika mi nedává smysl na investici, ale spíš na hazard

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam zahadu v Equa bank - poradite? Byl jsem i na pobocce a nevysvetlili mi to - zadali k vysvetleni na centralu.

Jejich ucet pouzivam jen pri cestach do ciziny kvuli 9Kc vyberu z bankomatu vsude - poslu tam penize, pak zase po navratu preposlu zpet na svuj hlavni ucet.

Byl jsem v Anglii, tam s jejich kartou platil u obchodniku, a jednou vybral hotovost coz by melo byt za 9kc. Po navratu juknu smartbanking, rikam si prevedu zpet na hlavni ucet a 30Kc tam necham at je to v plusu... udelal jsem, vse ok overeno ve smartbankingu. Ovsem po 2 dnech od nich mail a sms ze jsem najednou 78 Kc v minusu... kontokorent tam nemam...

Jak je to mozne? Nejakou aktualni zmenou kurzu nebo cim? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Která banka má nejlepší kurz při platbě kartou v cizí měně? 

Víte nebo víte, kde je nějaký aktuální přehled?

Myslím, že dobrá byla Equa. Co Creditas? Myslím že špatná je naopak mBank. Je to tak?

Kreditky (pouze kreditky, ne debetky) Hello Bank a MC Kreditka od Unicredit (Miles and More) mají kurz čistý MasterCard bez příplatku, navíc Hello ještě 1 % z transakcí vrací, maximálně 500 Kč.

 

Creditas má z debetek asi aktuálně nejlepší kurz, navíc 30 Kč za výběr z bankomatu v zahraničí je velmi rozumné (cca při výběru 100 EUR vyjde výhodněji, než výběr s řadou bank "zdarma")

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam zahadu v Equa bank - poradite? Byl jsem i na pobocce a nevysvetlili mi to - zadali k vysvetleni na centralu.

Jejich ucet pouzivam jen pri cestach do ciziny kvuli 9Kc vyberu z bankomatu vsude - poslu tam penize, pak zase po navratu preposlu zpet na svuj hlavni ucet.

Byl jsem v Anglii, tam s jejich kartou platil u obchodniku, a jednou vybral hotovost coz by melo byt za 9kc. Po navratu juknu smartbanking, rikam si prevedu zpet na hlavni ucet a 30Kc tam necham at je to v plusu... udelal jsem, vse ok overeno ve smartbankingu. Ovsem po 2 dnech od nich mail a sms ze jsem najednou 78 Kc v minusu... kontokorent tam nemam...

Jak je to mozne? Nejakou aktualni zmenou kurzu nebo cim? 

Většina bank (vím o jediné výjimce - AirBank) provede blokaci dle středového kurzu a následně si strhne dle svého vlastního kurzu (většinou deviza-prodej i když jsou i jiné konstrukce). Zaúčtování proběhne po několika dnech od blokace, čímž mezitím dojde k posunu kurzu, ale obvykle největší rozdíl je mezi středem a reálným zaúčtováním - u většiny bank jde asi o 2 %.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se tyka kurzu pro karty, ja jsem zacal pouzivat Revolut, ktery ma realne kurzy kolem kurzu deviza stred komercnich bank, ale ten komercni banky nepouzivaji, ty mivaji kurzy spis ten deviza prodej. A tam je pak slusny rozdil.

Navic vidim vsechny transakce online. Coz se mi naposledy hodilo ve Vidni, kdy jsem mohl reklamovat polozku hned na miste, poac jsem ji videl hned zauctovanou.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo účet TOP nabídka od KB? Jak to tam funguje se salonky? Kolik je tam volných vstupů za rok?

Mám a je to úplně na nic. Je k němu Priority Pass karta, ale bez volných vstupů, jeden vstup stál před 2 lety 24 USD, nikdy jsem nevyužil. Asi nejhorší z tzv. Prémiových účtů, ČSOB nebo ČS nemůže konkurovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Hledáme vhodný firemní účet pro SVJ (= firemní) - ideálně zadarmo vedení i transakce, musí umět spolupracovat se SIPO a mít elektronické bankovnictví. Pravděpodobně je pro tyto účely nejvhodnější Fio. Řešil jste někdo, prosím? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak ted po zmene podminek vlastne bude od ledna fungovat Erste salonek na T2 PRG?

Predpokladam, ze staci Erste karta a boarding pass. Nove je tedy 6 vstupu misto 4?

 

Diky.

Ano, bude stačit karta. V Praze neomezený počet vstupů do Erste na T2 a pak 6 vstupů ročně na LoungeKey celosvětově.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...